TworzymyGłos Regionu

„Mikozanki”, czyli Mikołajkowe spotkanie informacyjne dla rodziców i uczniów

Poniedziałek, 10 grudnia 2018 o 15:16, aktualizacja Czwartek, 13 grudnia 2018 o 14:20, autor: 5 1312
 „Mikozanki”, czyli Mikołajkowe spotkanie informacyjne dla rodziców i uczniów

Piątkowe popołudnie, 07 grudnia, w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie upłynęło w świątecznej atmosferze. Tego dnia, bowiem w szkole odbywały się „Mikozanki”, czyli Mikołajkowe spotkanie informacyjne dla rodziców i uczniów klas trzecich gimnazjów oraz klas ósmych szkół podstawowych.

Licznie przybyli goście powitani zostali przez Dyrektora Szkoły Panią Elżbietę Przygodę, która przedstawiła informacje na temat rekrutacji do liceum na rok szkolny 2019/2020. Następnie nauczyciele krótko zaprezentowali poszczególne profile oraz kierunki studiów, na których można kontynuować naukę po zakończeniu edukacji w liceum. Po prezentacji nastąpił premierowy pokaz videoklipu nakręconego przez Pana Tomasza Wojnarowskiego do piosenki z musicalu „La La Land”.

W teledysku zatańczyła i zaśpiewała uczennica klasy II „c” Marta Mika, a towarzyszyła jej młodzież z klas humanistycznych. Po tym miał miejsce krótki program muzyczno-taneczny w wykonaniu uczniów klas pierwszych i drugich liceum, którzy przygotowani przez panie: Agatę Karolczyk-Kozyrę oraz Weronikę Rzepecką, wprowadzili rodziców i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Na koniec przybyli goście mieli okazję zwiedzić szkołę w świątecznej odsłonie, pachnącą piernikami i gałązkami świerkowymi oraz rozświetloną blaskiem lampek choinkowych. Był to także doskonały moment na zadawanie pytań nauczycielom i uczniom, którzy prezentowali pięknie wyremontowane klasy.

Z pewnością można powiedzieć, że czas spędzony na „Mikozankach” należał do udanych.

 (Zan)

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar
~Asia
10.12.2018 15:26

Gorąco pozdrawiam klasę IA!

avatar
~Andrzej
10.12.2018 15:45

IA to chyba najfajniejsza klasa z Zana.

avatar
~Karolina
10.12.2018 19:37

Tak miłych osób jak te z IA dawno nie spotkałam

avatar
~Agata
10.12.2018 19:02

W Zanie są same fajne klasy! Mamy wspaniałą młodzież, aktywną i chętną do działania!

avatar
~Tom
10.12.2018 19:26

Co to za urocza dziewczyna, pierwsza z lewej?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl