(To) nie burmistrz rzucił tę butelkę

Niedziela, 16 lipca 2017 o 08:10, autor: 5 1261
(To) nie burmistrz rzucił tę butelkę

Od pewnego czasu zamieszczamy wybrany przez redakcję komentarz, który naszym zdaniem jest wart uwagi. Uznaliśmy, że być może tym sposobem uda nam się wspólnie, wraz z czytelnikami, wciąż podnosić poziom dyskusji pod artykułami. Tym razem wybraliśmy wypowiedź na temat czystości w mieście oraz tego, czy warto edukować w tym zakresie mieszkańców. Jednocześnie informujemy, że treści zawartych w komentarzach nie należy utożsamiać z opinią i poglądami redakcji.

autor: mm / artykuł: Miłosz Czopek: Nie ma idealnego miasta

Rację macie moim zdaniem wszyscy. Oczywiście, nie burmistrz rzucił tę butelkę. Rzeczywiście ciężko będzie znaleźć winowajcę. Trudno stwierdzić, dlaczego ciągle ludzie wyrzucają puszki i butelki na ulicę. W Polsce jest taki zwyczaj, uwieczniany często na filmach, że Polacy piją piwo pod sklepem spożywczym bądź w parku. Nie mają zwyczaju pić go w domu ani w pubie. Mnie ten zwyczaj się nie podoba, nigdy nie widziałam, aby to robił mój tato i sama nie znajduję w tym przyjemności. Fakt jest taki, że mieszkańcy Wschowy też piją piwo w ten sposób i zostawiają butelki na ulicy i w parkach. Nie są to oczywiście wszyscy, ale pewna grupa mieszkańców. Pytanie: jak to zmienić? Ktoś próbował z nimi kiedykolwiek o tym porozmawiać? - ja nie. Swoją drogą obruszamy się na brudne ulice, a jak wyglądają wschowskie podwórka? Mijając je zastanawiam się, czy nie wstyd zaprosić do domu znajomych jeśli trzeba przejść przez takie podwórko? Może dlatego jest przyjemniej w parku, tutaj chociaż od czasu do czasu ktoś posprząta... Tylko co? Mamy się poddać tym pijącym piwo na ulicy i śmiecącym w miejscach publicznych? - czy będziemy ich edukować? Ja albo Ty mamy po nich sprzątać? Kto ma ich edukować jak nie służby miejskie?

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar
~Lucek
16.07.2017 08:44

Jest tylko jeden sposób na to co opisujesz . Wystarczy pojechać do Leszna i tam zobaczysz pana z rowerkiem i wózkiem który regularnie powtarzam regularnie objeżdża swój wyznaczony rewir i zabiera butelki puszki ,papiery i inne nieczystości . A przypomnę jeszcze że są kraje w Europie które nie posiadają żadnych koszy na śmiecie i też jest czysto . A sekret tkwi tylko w regularnym sprzątaniu . A co do parków to od tego jest straż miejska . Oni są od tego żeby regularnie kontrolować parki a nie tylko i wyłącznie parkingi płatne kto zapłacił a kto nie zapłacił . Tak więc wszystko opiera się na regularnym działaniu ludzi którzy wykonują powierzoną im pracę .

avatar
~do Lucka
16.07.2017 22:48

Czy straż miejska może dać mandat karny osobom odpowiedzialnym za utrzymanie porządku w mieście np. po 500zł 2x w miesiącu , np. p. prezes SK , czy burmistrzowi miasta ?

avatar
~do-lucek
16.07.2017 10:13

Czy jest coś takiego we Wschowie jak Straż Miejska nie mówiąc już co robi miejscowa Policja - ostatnio wydaje się, że te dwie instytucje pracują tylko, a może aż jedynie w swoich gabinetach / od szeregowca do komendanta /.

avatar
~smutne
17.07.2017 11:25

Park z fontanną , przy muzeum to wstyd dla miasta. Zaniedbany brudny ze zdewastowanymi koszami , wokoło fontanny brudno, ławki - eh szkoda słów, pod drzewami zalegają stare liście., alejki zaniedbane !!!! Czy to serce miasta musi tak wyglądać żałośnie ? niedaleko tego parku mieszkają radni, czy Oni tego nie widzą?

avatar
~antek
17.07.2017 11:59

Może i mieszkają ale to nie ich teren i rewir . Poza czubek własnego nosa nic nie widzą .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaPowiatOni w powiecie najlepiej znają się na ruchu drogowym
26.04.20181 436
Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie odbyły się powiatowe zmagania Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Rywalizacja odbywała się w zespołach, ale każdy pracował także na swój wyni...
nazwa
Mówcie o podobieństwach
26.04.20184 1371
nazwa
To jest tchórzliwe miasto
26.04.201813 1050

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl