TworzymyGłos Regionu

Sława wymienia piece!

Nowe piece = czystsze powietrze

Środa, 11 maja 2022 o 14:38, autor: 1 840
Sława wymienia piece!

W trosce o jakość powietrza na terenie naszej gminy kolejny raz ruszamy z gminnym programem wymiany pieców. Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku Gmina Sława przeznacza na ten cel 100 tys. zł. Można już pobierać druki na stronie bip.slawa.pl oraz bezpośrednio w sławskim magistracie.

Przyjmowanie wniosków ruszy 16 maja i potrwa do 18 maja. Decyduje kolejność złożonych i prawidłowo wypełnionych wniosków! Dotacja może pokryć nawet połowę kosztów związanych z wymianą ogrzewania na ekologiczne, jednak nie więcej niż 4 tys. zł.
Szczegóły programu (jakie kotły są akceptowane) oraz regulamin i wniosek można znaleźć na stronie.
To kolejna edycja gminnego programu wymiany pieców na ekologiczne źródła ciepła. Ta akcja nie ma nic wspólnego z rządowym programem „Czyste powietrze” i jest finansowana z budżetu własnego Gminy Sława. Od 2018 roku przeznaczyliśmy na ten cel blisko 350.000.00 zł.
Po co to robimy? Jest to jeden z elementów walki o lepszą jakość powietrza na terenie gminy. Żeby ludzie spalali dobrej jakości paliwo i nie zatruwali powietrza, którym wszyscy oddychamy. Wynika to także z Gminnego Programu Gospodarki Niskoemisyjnej.
Dokumenty do pobrania:

LINK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Czytelnik
17.05.2022 10:56

ja zakładam pompę ciepła bo ekogroszek jest za DROGI!!!!!! A co z sąsiadem , który ma zwykłego kopciucha pali mokrym drewnem a rozpala jakąś dziwną substancją naftopodobną????? A dym z tego nie mały . Nic nie widać a dzieci po prostu się duszą!!!!!!Mam z tym czekać do roku 2029????

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl