TworzymyGłos Regionu

Aby ferie były bezpieczne

Środa, 12 stycznia 2022 o 11:52, autor: 0 567
Aby ferie były bezpieczne

Wschowska Policja, jak co roku podejmuje działania prewencyjne przygotowujące dzieci i młodzież do ferii zimowych. Zapewnienie bezpieczeństwa naszym najmłodszym to priorytety naszej pracy. Prelekcje w szkołach, kontrole zamarzniętych akwenów jak również kontrole busów, autokarów to na najbliższe dni główne cele policyjnej służby. Wszystko w trosce o ich bezpieczeństwo.

Zbliżające się ferie 2022 to dla najmłodszych czas szczególnie radosny. Już od przyszłego poniedziałku (17 stycznia) część dzieci wyjedzie na zaplanowane zimowiska, a część skorzysta z przygotowanych w mieście form zimowego wypoczynku.

Wschowscy, sławscy policjanci wyprzedzając ferie zimowe odwiedzają przede wszystkim uczniów szkół podstawowych przypominając im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa zarówno podczas pobytu w domu jak i na dworze. Omawiane są również zasady bezpieczeństwa podczas zaplanowanych śnieżnych atrakcji. W ramach akcji ”Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” mundurowi zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowy dla dzieci i młodzieży pn. „ŚNIEŻNY DEKALOG” promującym bezpieczne narciarstwo i snowboard oraz aktywny tryb życia.

W trakcie wizyt w szkołach policjanci zachęcają do zgłaszania autokarów wycieczkowych do kontroli przed podróżą.

Aby zgłosić taką kontrolę należy zadzwonić do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji we Wschowie pod nr 47 79 43 211 lub do Wydziału Prewencji wschowskiej Policji pod nr 47 79 43 220 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

Wcześniejsze zgłoszenie weryfikacji pojazdu oraz kierowcy usprawni pracę wschowskiej drogówki i nie narazi najmłodszych na kilkuminutowe oczekiwanie na wyjazd. Specjaliści ruchu drogowego zjawią się we wskazanym przez zgłaszającego miejscu.

Miejscem wyznaczonym będzie zatoczka autobusowa przed Komendą Powiatową Policji we Wschowie.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych pociech jest najważniejsze. Zgłosić autokar do kontroli może każdy rodzic, nie tylko organizator.

 

komisarz Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl