TworzymyGłos Regionu

Dzielnicowy uratował kobietę uwięzioną w mieszkaniu!

Środa, 08 grudnia 2021 o 11:33, autor: 12 3097
Dzielnicowy uratował kobietę uwięzioną w mieszkaniu!

Kolejny raz profesjonalizmem, empatią, policyjnym etosem i świetnym kontaktem z mieszkańcami wykazał się aspirat Marek Łaszczyński – dzielnicowy gminy Szlichtyngowa, który udzielił pomocy 65-latce. Kobieta upadł w mieszkaniu i nie mogła się podnieść. Leżała tak od dwóch dni, była odwodniona i osłabiona. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło wtorkowego popołudnia (7 grudnia). Dzielnicowy mający pod opieką gminę Szlichtyngowa, w trakcie patrolu rejonu służbowego, otrzymał niepokojący telefon od jednego z mieszkańców. Mężczyzna chciał, aby aspirat Marek Łaszczyński sprawdził co stało się z jego sąsiadką, której nie widział od dwóch dni. Mężczyźnie nie był znany żaden powód, aby kobieta mogła wyjechać i to go zaniepokoiło.

Nie zwlekając ani minuty dłużej dzielnicowy postanowił to sprawdzić. Stojąc przy drzwiach mieszkania 65-latki wołał kobietę i po chwili usłyszał dobiegające ze środka ciche odgłosy. Analizując całą sytuację postanowił wejść do mieszkania. W tej sytuacji konieczna była pomoc wschowskich strażaków, którzy otworzyli drzwi. W trakcie sprawdzania pokoi, w pomieszczeniu gospodarczym mundurowi zastali leżącą na podłodze kobietę. 65-latka była odwodniona, skarżyła się na ból ramienia i nie była w stanie wstać o własnych siłach. Funkcjonariusze zajęli się kobietą do przyjazdu ratownictwa medycznego. Decyzją lekarza 65-latka trafiła do szpitala. Jej zdrowiu i życie nie zagraża już niebezpieczeństwo.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

avatar

avatar
~kitka
08.12.2021 13:10

Brawo Panie Marku ;-)

avatar
~Asia
08.12.2021 13:54

Pan Marek najbardziej romantyczny dzielnicowy w lubuskim! :)

avatar
~Joanna
13.12.2021 10:55

:-) :-) :-) :-)

avatar
~Janek
08.12.2021 16:02

Podziękowania dla sasiada co sie zainteresował a nie bohatera z dzielnicowego robić... bo mu ktoś zadzonił to sprawdził co jest i tak dziwne se miał czas... bo ja dzwoniłem raz i już wiecej nie zadzwonie do tego dzielnicowego... nie zdażyłem powiedzieć o co chodzi to jeden wielki krzyk a połowy słów zrozumiec nie szło... gdzie te czasy co z panem Pawłem wszystko szło zalatwić... (...)

avatar
~Danka
08.12.2021 16:08

Ciekawe ile papierosów wypalił na miejscu akcji... bo pod posterunkiem tylko taki widok... a jak sie ze sprawą wejdzie to obrażony....

avatar
~xxx
09.12.2021 11:07

W końcu to jego praca,co w tym nadzwyczajnego

avatar
~FWS
09.12.2021 11:32

Jak już policjant coś zrobi ( co i tak jest jego obowiązkiem) to wielkie halo, artykuły itd w całej wiosce wiedzą. Nikt nie pisze ile interwencji dzienni np strażacy mają i ile razy podczas służby kogoś ratują. A to dlatego, że oni od tego są, a policjancji tylko od oddawania krwi i odznaczania siebie nawzajem.

avatar
~WIELKIE HALO-!
09.12.2021 14:15

Jaka władza taka i policja!. Jakby każda grupa zawodowa w naszym kraju miała tylu rzeczników propagandowych to nasze media w tym i lokalne były by zasypane tego typu informacjami, a to piekarz wypiekł super chleb, a to lekarz uratował tyle żyć, a to nauczyciel wypromował tylu, a tylu uczniów na super naukowców, a to tylu sportowców, itd. itd. . A tu proszę nic nie słyszymy ilu to nasza wspaniała policja wykryła, ujawniła na własnych materiałach czynów i sprawców tylko cały czas się CHWALI wynikami jakie otrzymała od OBYWATELI i czyni sobie z tego prawo do bohaterstwa !!!!!, Wstyd i żenada !!!!!. A gdzie tu osobista skromność i etyka zawodowa !!!!!!.......

avatar
~Adaś
09.12.2021 14:13

Droga Redakcjo ZW ...... czytam ze zrozumiem bo sprawa niewątpliwie ważna, szczególnie dla poszkodowanej, lecz co do zasadności gratulacji i miłych słów które zostały skierowane do Pana policjanta są chyba zawyżone. Nie policjant kogokolwiek uratował a czujny w decyzji sąsiad i jego w zasadny sposób należałoby gloryfikować. Nie wolno, nie należy obracać kota ogonem bo inaczej będę się domagał podzięki np. przez Was, za doskonale wypieczony rogalik, temu co to sobie noc zarwał. Absurdalność i zawracanie głowy. A do tego ....... opinie mieszkańców i ich wpisy, bardzo wątpliwe w ocenie i jakości pracy tego Pana (policjanta !). Adaś

avatar
~Adas
09.12.2021 23:09

Artykuł podpisany nazwiskiem policjantki. Opublikowany w jej wersji to nie dziwota, ze w takim tonie.

avatar
~Prawda, czy prawdziwe..?.
11.12.2021 09:40

Panie "Adas" ---- i po to im są potrzebni tacy "rzecznicy/ki" było to widać po tzw. "rzeczniku prasowym" KGP, Komendy Stołecznej co ci tzw. prasowi oficerowie wygadywali jak ich koledzy mundurowi rozprawiali sie na ulicach z protestującymi Paniami i Młodzieżą !!!. Stara prawda powtarzana od wieków ; ..." JAKA WŁADZA i RZĄDY TAK CI I POLITYKA MUNDUROWYCH...." . Pamiętamy jak było za rządów słusznie mienionych i jak potraktowano po 1990 roku mundurowych !. Czy historia się może powtórzyć ??????.

avatar
~""Rzecznik Społeczny*""...
16.12.2021 07:54

Przypomina "rzecznikowi mundurowemu" Ustawowe Prawa Policji, która jest opłacana z podatków Polskiego Społeczeństwa i nie czyni jej przez to "bohaterami, bowiem każdy w tym Kraju ma nałożone Prawa i Zadania i je na co dzień wykonuje według swoich zakresów dla Dobra Ogółu , a co do policji to do niej należy ;;; - ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezpośrednimi zamachami godzącymi w te dobra; - ochrona bezpieczeństwa i porządku zapewnienia spokoju w miejscach publicznych , w transporcie i komunikacji publicznej, w ruchu drogowym i na wodach; - ujawnianie, wykrywanie, ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń , itp. - Nie czyńmy z obowiązków policjanta ich bohaterstwem !!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl