TworzymyGłos Regionu

Jesteśmy w czerwonej strefie! Nowe obostrzenia w całym kraju!

Piątek, 23 października 2020 o 11:30, autor: 6 2015
Jesteśmy w czerwonej strefie! Nowe obostrzenia w całym kraju!

W odpowiedzi na dynamiczny wzrost nowych zakażeń COVID-19, zwołana została konferencja prasowa z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego i ministrów: Marleny Maląg i Adama Niedzielskiego. Premier ogłosił wprowadzenie nowych ograniczeń i obostrzeń oraz czerwonej strefy na terenie całego kraju.

Zbliżamy się do 15 tys. zakażeń dziennie, liczba zajętych łóżek przekroczyła 10 tys. (dostępnych jest 18 tys.). Według Mateusza Morawieckiego nowe obostrzenia będą miały skutek za 10-14 dni. Jeżeli poprawa nie nastąpi, wprowadzone zostaną dalsze drastyczne restrykcje, jak zamykanie granic, ograniczenia przemieszczania się czy głębszy lockdown.

Nowe obostrzenia:

EDUKACJA, KULTURA I SPORT:

- nauka w klasach 4-8 w trybie zdalnym,

- w godzinach 8:00-16:00 przemieszczanie się osób do 16 r.ż. pod opieką dorosłwego

- szkoły wyższe i ponadpodstawowe w trybie zdalnym,

- wydarzenia sportowe bez udziału publiczności,

- wydarzenia kulturalne - do 25% udziału publiczności,

- zawieszona działalność basenów, aquaparków, siłowni.

GOSPODARKA:

- zawieszenie działalności sanatoriów (z możliwością dokończenia trwających turnusów)

- lokale gastronomiczne i restauracje - zakaz działalności stacjonarnej (jedynie na wynos i dowóz),

- 5 osób na 1 kasę w placówkach handlowych do 100 mkw,

- w transporcie publicznym zajętych 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich.

ŻYCIE SPOŁECZNE:

- ograniczenie imprez, spotkań i zebrań oraz zgromadzeń publicznych do 5 osób spoza gospodarstwa domowego,

- ograniczenie przemieszczania się osób 70+ (z wyłączeniem: wykonywania czynności zawodowych, zaspokajania niezbędnych potrzeb życia codziennego, sprawowania lub uczestnictwa w sprawowaniu kultu religijnego).

Źródło: KPRM

REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Xx
23.10.2020 12:21

A z kościołami co? Kiedy będą pozamykane?

avatar
~Wilki
23.10.2020 13:17

Zamkną cię w domu i sprawa załatwiona . Szczujnia czuwa .

avatar
~do Xx
23.10.2020 13:58

Ty to masz problemy!

avatar
~Adaś
23.10.2020 15:22

Tak,... duża dwubiegunowość w decyzjach rządu, niby "oszczędza " się ludzi starych po 60 roku życia ale też nie zapomina się o miłosierdziu, na tyle dawkuje się zakazy aby utrzymać kontakt z kościołem ( z koszykiem -bóg zapłać) . Błogostan czytelny jak słońce. Jakie to, cyt . -" przerwanie transmisji...." ? Panie premierze, brakuje odczynników a stan posiadania łóżek czy respiratorów jest czystą liczbą domniemania, głosem polecenia politycznego echa. Czy Wy nie słyszycie dialogów ze szpitalami z obsługą karet pogotowia ? Irytacja sięga zenitu, brak prawdy informacyjnej, niepokój i nie pewność kto i czym będą nas leczyli bardzo podrażnia obecny stan . Na dodatek, wczorajsza decyzja TK - aborcja nie zgodna z Konstytucją ....... rolnicy zlekceważeni na blokadach dróg, dyrektorzy szkół "obolali" od problemów, pracodawcy w stresie jak związać koniec z końcem aby nie biedować wraz z swoimi ludźmi. Stan poważny i czy aby nie zafundowany przez indolencję rządzących ? Co mi tam Warszawa, chcę wiedzieć jak ja czy inny mieszkaniec miasta Wschowa zostanie "załatwiony" przy zachorowalności 100-300 dziennie na Covid -19, który szpital zakaźny jest przydzielony dla naszego miasta ...... który realnie ma otwarte drzwi i jakim potencjałem dysponuje ? Jeśli postawienie namiotu przed Nowym Szpitalem jest działaniem dla p. sekretarz powiatu Wschowa tym czymś "mocnym" i dobrze przygotowawczym .... to rzeczywiście straciliście swój czas. Adaś

avatar
~Wsch
23.10.2020 16:44

Testy diagnozują zwykła grypę jako COVID-19 dlatego jest taki wysyp... normalna grypa nagle w tym roku zniknęła ?

avatar
~SZOK !!!!
29.10.2020 16:31

Dzisiejsza konferencja Morawiecki + duch jego ministrów odstawili w mediach CYRK NA KÓŁKACH mówiąc coś na temat Narodowego Szpitala na Narodowym Stadionie o ok. 300 łóżkach jakby nie wiedzieli o wielkości pandemii w Naszym Kraju !!!!. To, iż w ciągu tylko dwóch dni w jednym ze szpitali, który przygotowała bez takiej pisowskiej POMPY jak Morawicki+stadion 150 łóżek zostały one w pełni wykorzystane !!!!!!. Co ten Morawiecki i jego były już minister MZ niejaki Szumowski od respiratorów, maseczek i testów robili przez całe wakacje ?????, że nie przygotowali Naszego Państwa do dostatecznej Ochrony naszego życia i zdrowia !!!!!!!. Takie zaniedbania przez taki rząd jak Morawieckiego z narażeniem nas , naszego zdrowia i życia TO PODLEGAJĄ POD Trybunał Stanu !!!!!, a w normalnych państwach Demokracji tacy jak oni podają się niezwłocznie do DYMISJI >>>> tylko nie w "państwie pis+" - TU BEZWSTYD i BEZCZELNOŚĆ rządzących biorą!!!!!!!. Góra młodzi na ulicach, nie pomogła gnojowica i gnój Polskiego Chłopa, nie pomogły czarne parasolki naszych Pań, TO MOŻE POMOGĄ NAM wywalczyć Prawo i Praworządność nasze DZIECI i WNUKOWIE !!!!!!!!> !!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl