TworzymyGłos Regionu

Czy IKEA otworzy fabrykę we Wschowie?

Poniedziałek, 13 maja 2019 o 10:20, autor: 13 832
Czy IKEA otworzy fabrykę we Wschowie?

Od pewnego czasu zamieszczamy wybrany przez redakcję komentarz, który naszym zdaniem jest wart uwagi. Uznaliśmy, że być może tym sposobem uda nam się wspólnie, wraz z czytelnikami, wciąż podnosić poziom dyskusji pod artykułami. Tym razem wybraliśmy wypowiedź, związaną otwarciem fabryki IKEI nie we Wschowie. Jednocześnie informujemy, że treści zawartych w komentarzach nie należy utożsamiać z opinią i poglądami redakcji.

Autor: Adam / artykuł: https://zw.pl/news/-ikea-otwiera-kolejna-fabryke--nie-we-wschowie,140137 

"Proszę państwa cudów nie ma i żaden inwestor nie przyjedzie inwestować tam gdzie nie ma dobrego połączenia drogowego , dobrego połączenia kolejowego , dobrej infrastruktury lokalnej i dobrego klimatu do inwestowania . Niestety miasto Wschowa jest położona na uboczu tego co opisałem . A inwestor zawsze idzie najmniejsza linią oporu i chce mieć jak najwyższe zyski z tego w co zainwestuje . Więc sam region który chce mieć na swoim terenie inwestycje musi najpierw zainwestować w infrastrukturę i stworzyć dobry klimat do inwestycji . Jeżeli nie rozpoczniemy tego już dzisiaj to niestety nie widzę w przyszłości żadnych inwestycji . Proszę zobaczyć na Wolsztyn , Zary i Nową sól . Te miasta były podobne do Wschowy i z taką samą biedą się borykały , a dzisiaj inwestycje tam windują ich do miast już bardzo bogatych i zurbanizowanych na wysokim poziomie . A to wszystko dzięki ich położeniu wokół zurbanizowanych i odnowionych połączeń drogowych . Tu leży wielki problem Wschowy , brak dobrego połączenia drogowego z dużymi aglomeracjami kraju nie mówiąc o braku połączeń kolejowych . "

REKLAMA

Komentarze (13)

avatar
~Adam
13.05.2019 11:33

Na tak duże przedsięwzięcia na terenie miasta nie ma co liczyć ale można stworzyć klimat dla małych przedsiębiorców . Oni nie potrzebują wielkich połączeń z autostradami , drogami szybkiego ruchu oni potrzebują przyjaznego klimatu który my jako społeczeństwo i władze miasta powinni już dzisiaj im zaprezentować . Reklama powinna być dźwignią handlu i powinniśmy się reklamować gdzie się tylko da . Powinny być też zachęty w postaci zwolnień podatkowych w szerokim tego pojęciu od nabycia gruntów i wybudowaniu pomieszczeń na te inwestycje . To wszystko powinno już dawno czekać na inwestorów .

avatar
~Co...?
13.05.2019 14:13

Co za brednie..?, jak można wracać z takim tematem jak Wschowa miasto i Wschowa gmina nie posiada ani ara z przeznaczeniem na tego typu inwestycje ....!!!. Co za bzdety wypisujecie i to w dodatku z tematem TYGODNIA, który nie ma racji bytu w tym temacie !!!!!!.

avatar
~do powyżej
13.05.2019 16:22

Brednia ? . Brednią jest to co próbujesz nam sugerować . Ta brednia została już skonfrontowana z rzeczywistością co w efekcie widać gołym okiem . Brak jakiegokolwiek zainteresowania ze strony inwestorów .

avatar
~Janek Pradera
13.05.2019 14:40

tl;dr NIE

avatar
~operetka
13.05.2019 15:59

BO te miasta NIE NALEŻAŁY DO leszczyńskiego !!!

avatar
~DO powyżej...!
13.05.2019 18:50

W tym województwie są większe dziury niż nasza Wschowa i nie lamentują nad brakiem inwestorów jak nasi !!!!!, na ich terenach mimo, że nie mają super dojazdowych róg, całkowity brak kolei, ale za to inwestorów mają w takich ilościach, że brakuje im już terenów wolnych pod nowe inwestycje!!!!!!. Tam żaden z ich zarządców gminy i miasta nie bidoli tak jak nasi tylko ciężko pracuje dla swoich mieszkańców!!!!! Żaden z nich nie zaczynał pracy w swoim Merostwie od budowy Bizancjum i załatwiania etatów dla kolesi tylko angażował do pracy specjalistów i ekspertów w swoich dziedzinach !!!!!. Jakie to Gminy i Miasta w naszym województwie ??? - proszę samemu to sprawdzić.... chyba tyle to potraficie w tym swoim bizancjum !

avatar
~A1
13.05.2019 19:37

Co ty masz z bizancjum? Zasób słownictwa ograniczony tylko do tego jednego, bo w którym artykule byś się nie wypowiadał to go używasz...

avatar
~do do powyżej
13.05.2019 22:26

No to pokaż nam te większe dziury .tych inwestorów którym już zabrakło wolnych terenów pod inwestycje ? . Czekam z niecierpliwością .

avatar
~DO>A1<
13.05.2019 20:54

Słuchaj >A1< czy ty czasami nie jesteś tym co > Ręce Leczą<, jeśli tak to bardzo kiepskim bo to jest mój pierwszy wpis na temat bizancjum tego Wschowskiego Merostwa. Ciekawy z ciebie gość, bowiem temat dotyczy braku inwestycji w naszym mieście i gminie, a ty masz alergię na słowo bizancjum . Babcia mi zawsze powtarzała, jeśli ktoś czegoś się tak bardzo wzbrania to jest tego winien!. Podejrzewam, że z tobą jest podobnie<>. Jeśli brak inwestycji w naszym mieście i gminie ci nie przeszkadza, a......! to zrozumiałe jest, iż ilość Dyrektorów i Kierowników w Merostwie również ci nie przeszkadza <>. I w tym przypadku to już jest bizancjum <>.

avatar
~Do Do powyżej.
13.05.2019 21:10

W punkt.Mam propozycję dla włodarza Wschowy.Proszę udać się na wycieczkę do miasta gminnego Góra i z bukietem róż bądź innych frezji zabrać Pani burmistrz godzinkę lub dwie , kupić dobre ciacho ,kawę.Pani Burmistrz jest z zawodu nauczycielem zatem chętnie udzieli korepetycji z zarządzania małym miastem , da parę wskazówek jak i gdzie ubiegać się o dotacje itp.A że jest kobietą przystojną i sympatyczną tym bardziej będzie miło posłuchać.Z kogoś trzeba brać przykład.Do Nowej Soli też nie jest daleko.Wolsztyn....

avatar
~do do powyżej
14.05.2019 09:13

Żeby otrzymać dotacje to trzeba mieć swój własny wkład finansowy . A z tym jak wiadomo jest krucho .

avatar
~Co..?
14.05.2019 09:50

Szanowny kolego jakie "KRUCHO" ???. Zobacz tylko na co idą nasze pieniądze przy... przy urzędowaniu tych "Pożal się Boże" merów ....!. Twoje, Moje, Nasze ciężko wypracowane podatki na rzecz naszego budżetu z lekką ręką wydawane są na mnożenie bezsensownych stanowisk i tytułomanii w nadawaniu sobie śmiesznych wręcz karkołomnych tytułów nie pasujących do stopnia naszego URZĘDU !!!!!, Szanowny mieszkańcu co ci zapewni, co ci da, że w Twoim Urzędzie będzie urzędnik z tytułem "DYREKTOR" - Tobie, Mi, Nam po prostu nic nie da Z E R O, ale jakie to generuje koszty z naszego budżetu to sam widzisz i słyszysz !!!!!. Gdzie im w głowie z tymi tytułami i z II vice burmistrzem Twoje dobro, nowe inwestycje, itd. , itp. .....!!!!????. Gdzie....?????. Narka !.

avatar
~do Co..?.
14.05.2019 11:52

A wyobrażasz sobie żeby burmistrz sam osobiście zarządzał gminą ? . Ty chyba nigdy nic w swoim życiu nie zbudowałeś i nie wiesz ile trzeba zachodu w pozyskaniu zezwoleń i pozwoleń . Samemu to możesz co najwyżej budować sobie na kompie zamek z klocków i piasku i to wirtualnie .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaElektrycy z nowymi kompetencjami po praktyce w Budapeszcie
22.05.20190 63
I Zespół Szkół realizuje od 1. listopada 2018 roku projekt zagranicznych staży zawodowych dla uczniów klas technikum: „Dobra profesja otwiera wiele drzwi”. Właśni...
nazwa
Dzień Dziecka z OSP
21.05.20190 185

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl