TworzymyGłos Regionu

reklama

Nadzwyczajna rozmowa o monitoringu

Czwartek, 15 marca 2018 o 16:20, aktualizacja Wtorek, 20 marca 2018 o 10:50, autor: 32
Nadzwyczajna rozmowa o monitoringu

W trakcie ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej we Wschowie radny Paweł Giezek poruszył kwestię monitoringu we Wschowie. Kamery miejskie nie funkcjonują od trzech lat, stąd pytanie czy uda się z tym coś zrobić. Dyskusja z burmistrz Danutą Patalas odpłynęła w zupełnie inne strony, dotykając rozwoju wiceprzewodniczącego, wywieszania białej flagi przez burmistrz czy kwestii pracy Pawła Giezka w Spółce Komunalnej.

Choć nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej we Wschowie miała dotyczyć tylko kwestii przesunięć w budżecie gminy, to radni wykorzystali możliwość i zadali szereg pytań władzom naszej gminy. Jednym z poruszanych problemów był niefunkcjonujący monitoring miejski, o który pytał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Paweł Giezek. Radny przypomniał, że Rada Miejska wyrażała zgodę na zakup, jak mówił wiceburmistrz Miłosz Czopek przenośnych kamer do monitoringu, a jak dowiedział się Paweł Giezek zakupiono tak zwane fotopułapki, które nie spełniają funkcji monitoringu.

- Niestety monitoring we Wschowie nie działa. Radny Buczek mówił o tym głośno na sesji, może po tym, jak ja po raz kolejny podniosę ten problem, to władza coś z tym zrobi, bo niedługo wybory. Mówi pani burmistrz, że bezpieczeństwo mieszkańców jest dla pani bardzo ważne, a teraz się pani uśmiecha i nie wiem co panią bawi – mówił radny. – Rozmawiałem z osobą, która zrobiła przegląd naszych kamer do monitoringu i okazuje się, że są one praktycznie do wyrzucenia. Wiadomo, że każde urządzenie musi być sprawdzane, a okazało się, iż trzeba było czekać trzy lata aż nasza władza zrobi coś w tym temacie.

Paweł Giezek upatrywał obecne działania władz - związane z monitoringiem i ewentualnym jego uruchomieniem - chęcią zaprezentowania swoich sukcesów w gazecie i na banerach. Z takim postawieniem sprawy nie zgodziła się Danuta Patalas, która odpowiedziała radnemu.

- Kiedy objęłam stanowisko była podpisana umowa na monitoring z prywatnym przedsiębiorcą. Umowa byłą tak skonstruowana, że w momencie, w którym została rozwiązana pan przedsiębiorca wyjął światłowody. Nie doszukałam się na jakiej zasadzie było to uzgodnione, że część inwestowała gmina, a część prywatny przedsiębiorca i dobrze pan o tym wie, bo był pan wtedy jeszcze z nami – odpowiadała burmistrz. – Jestem zainteresowana uruchomieniem monitoringu i wybory tutaj nic nie znaczą. W momencie, w którym coś dzieje się we Wschowie, kamery umożliwią nam normalne funkcjonowanie.

Jak wyjaśniała dalej Danuta Patalas gmina aktualnie nie ma pieniędzy na światłowody, a kamery, które są zamontowane bez światłowodów nie działały. Urząd podjął jednak współprace z firmą, która sporządzi kosztorys i będzie w stanie podłączyć konieczne światłowody. Ostatnie kilka minut dyskusji pełne były jednak osobistych docinek między wiceprzewodniczącym a burmistrz.

Radny specjalista

- Ja bym prosiła, bo pan we wszystkich dziedzinach jest specjalistą odkąd pan od nas odszedł. Bardzo się cieszę, że pan się szkoli – mówiła Danuta Patalas.

Zabawa za nasze pieniądze

- Nie było pieniędzy, a wydaliście 600 tysięcy na Burning Sun Festiwal. Pobawiliście się za nasze pieniądze. Nie udało się, a jakoś to będzie. Wie pani co można za 600 tysięcy złotych zrobić? – pytał Paweł Giezek.

Biała flaga

- Pani burmistrz pani dla mnie pokazała dzisiaj białą flagę. Dlatego powiedziałem, że ja już nie będę mówił gdzie jest pani burmistrz, Dla mnie pani dzisiejszym wychodzeniem pokazała białą flagę – stwierdził wiceprzewodniczący.

Zwolnienie radnego

- Panie Giezek ja bym prosiła żeby pan w czasie kiedy są poruszane ważne sprawy nie przedstawiał negatywnych emocji między nami. Pan pokazał co pan potrafi w Spółce Komunalnej dlatego pana zwolniłam. I nie widzę powodu dla których my mamy dyskutować na te tematy – odpowiadała burmistrz.

Jak podkreślił Paweł Giezek nie został zwolniony ze spółki, a zakończyła się jego umowa. Dalszej dyskusji nie było, ponieważ ucięła ją Przewodnicząca Rady Miejskiej Hanna Knaflewska-Walkowiak.

(olek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

avatar

avatar
~Słuchacz
15.03.2018 17:35

Panie Giezek -niech pan porzuci ten napuszony kaznodziejski sposób mówienia,bo mnie to tak irytuje,że nie sposób skupić się na treści pana wypowiedzi,gdy moduluje pan głosem jak napuszony klecha.

avatar
~Zen
15.03.2018 17:44

To już KONIEC !! ..haniebny poziom obu a szczególnie p burmistrz Patalas . Koniec balu dla pani , a obniżenie wynagrodzenia dla pani aż się prosi , starczy na lampy i na kamery . Panie Giezek następny wniosek to proszę o obniżenie wynagrodzenia.

avatar
~Miki
15.03.2018 17:48

A co w ogóle działa w tej Wschowie po objęciu ratusza przez Patalas ? . Przecież obecna " odnowiona władza " nie potrafi nawet utrzymać w należytym technicznym stanie tego co przejęli po poprzedniku . Jak widzę stan miasta wizualnie strasznie podupada a sam ratusz gra wariata i nie widzi żadnego problemu . Natomiast już widać plakaty chwalące pod niebiosa sam ratusz a tam rewelacja " nie zaciągamy długów tylko je spłacamy " . Hasło jak hasło ale jak tak bliżej się tak zastanowić o tych długach to chyba trochę sami sobie strzelili w kolano . O ile wiem to inwestycja to nie długi bo z tej inwestycji korzystają mieszkańcy . Dług to jest wtedy kiedy kasa jest wywalona no na zapłacenie kary finansowej za śmieci nałożoną na burmistrza . Długiem będzie odkupienie kina Hel który będzie stał bezużytecznie i nic nie wniesie dla dobra mieszkańców . Nieudany " festiwal " na Kaczych Dołach też można zaliczyć w poczet długów . Tak więc niech sobie spłaca ratusz własne długi który sam narobił . Długami można też nazwać przegrane procesy sądowe i zasądzone odszkodowania . OJ jest tego sporo a inwestycji żadnej . Ciekawe jak będą tłumaczyć ludziom brak inwestycji no bo przecież każda ekipa odchodząca miała swoją sztandarową inwestycję . Chyba że ich sztandarowa inwestycja brzmi rodzina burmistrz i burmistrza na swoim łącznie z rodzinami i pociotkami .

avatar
~Baśka
15.03.2018 18:30

Wielokrotnie dałam temu przykłady, ze na forum zw.pl wielokrotnie odnosiłam się krytycznie w stosunku do obecnie rządzących w tym radnego Giezka!. Ale teraz po raz pierwszy stanę po stronie Pani Burmistrz oraz doceniam jej uwagi wobec radnego Giezka jako trafne i rzeczowe. Uważam, że z polityki czy to w centrali Warszawskiej czy na naszym podwórku należy wykluczać osoby z dalszego ich kandydowania tzw. "malowanych lisów", "skoczków politycznych", " zmieniających poglądy w zależności od zdobycia koryta, funkcji w samorządzie", których trwale nachodzi schizofrenia !? To co robił kandydat na radnego, a obecnie radny Giezek jest czymś takim........? Radny Giezek jak widać na siłę pracuje i jest na etapie rozpoczętej przez niego kampanii przedwyborczej" JESIEŃ 2018", najwyraźniej tak się przyzwyczaił do "KORYTA" bycia radnym będąc ciągle w opozycji bo wówczas nie musi za nic odpowiadać, że robi wszystko aby się tam utrzymać!. Radny Giezek ze swoja "amnezją" bycia w rozkroku zapomniał, że kiedyś dla zdobycia władzy-koryta nazywał swoich przeciwników "grabieżcami", dostał etat i to w Spółce Komunalnej, i to w Radzie MG. W Spółce Komunalnej jak widać długo nie zabawił bo tam wymagano od pana radnego czasowego stałego /rano -dzień, rano -dzień i tak cały tydzień/ przychodzenia do pracy, a ponadto sumiennej, rzeczowej, kompetentnej pracy - jak widać radny wcześniej nie był do tego przyzwyczajony i bardzo szybko pożegnał się z tą pracą. Panie Giezek, to Pani Burmistrz ma rację: - pracownik jak jest pierwszy raz przyjmowany do pracy, to na okres próbny, jak się sprawdzi to pracodawca przedłuża z nim umowę na dalszy okres lub stały - pana jak mówi Pani Burmistrz zwolniono bo pan się nie na dawał do dalszej pracy. Pan jak zwykle mami wszystkich w tym przyszłych pana ewentualnych wyborców w sposób pokrętny i mało elokwentny mówiąc, że skończyła się panu umowa. Jest to żałosne co pan na forum Rady opowiada, aż dziwi to wszystkich, że tak szybko przeszedł pan z ekipy rządzących do bycia w opozycji - nie dziwi takich jak mnie ponieważ zachował pan stołek wiceprzewodniczącego Rady!!!. To również jest żałosne, że obecna opozycja w tym SLD pana toleruje i utrzymuje na tym stołku - ale cóż się nie robi dla "KORYTA"!?, nie panowie z SLD????. I tak mamy we Wschowie drugiego "Obatela".

avatar
~do Baśki
15.03.2018 20:32

Panie Baska tak na poważnie dajesz pan wiarę osobie która kłamie notorycznie i która oszukuje notorycznie i notorycznie unika sesji w ratuszu ? . A co do Giezka to miał tylko czasowe zatrudnienie i nie przedłużono z nim dalszego zatrudnienia . Przecież to jest metoda trzymania ludzi za mordy . Jak się wychylisz to nie przedłużymy z tobą umowy o pracę A opowiadanie o dobrej pracy w S.K to jest wielkie nieporozumienie . Ci wszyscy co są przyjęci w tej spółce to nie mają zielonego pojęcia o pracy ale są lojalni i słowa złego nie powiedzą . Przecież ta firma utrzymuje się tylko z dostawy wody , odbioru ścieków i wywozu śmieci . A gdzie inne inwestycje ? . Niema bo kto niby zna się jak je podjąć i zrealizować . Patrz pan panie Baśka jak działała spółka za poprzedników i jaki sprzęt oni mieli i park maszynowy i jakie inwestycje robili a co teraz ma spółka , żadnych inwestycji , wodociągi ledwo zipią woda jest notorycznie chlorowana , zapadnięte studzienki kanalizacyjne i część magistrali głównej do wymiany . Tak teraz się jedzie żeby koszty nie wzrosły . Proszę zobaczyć jaki jest zarząd spółki i ile wyciąga z niej kasy ? . Teraz masz pan odpowiedz dlaczego się nie inwestuje w infrastrukturę własną .Żeby zainwestować trzeba mieć trochę kasy swojej a tam kasa idzie na wynagrodzenia , premie , podwyżki . Krótko mówiąc co zbiorą za wodę , ścieki i śmieci przeżerają w szybkim tempie . Nikt tam nie dba o rozwój firmy , poprawę bytu , jutro się nie liczy tylko tu i teraz .

avatar
~Krzysztof Owoc
19.03.2018 16:17

Znam tylko jednego Pana z SLD w tej radzie. To mój serdeczny kolega. Z przyjemnością poznam tego drugiego :) a tak serio, to proszę apelować do radnych Nasza Wschowa Nasz Samorząd o wycofanie poparcia dla pana Giezka i wniesienie wniosku o jego odwołanie. Sam jestem ciekaw czemu tego nie robią

avatar
~ANALITYK
15.03.2018 20:06

Pomijając fakt walki politycznej osób z tego samego obozu to przypomnę, że marnuje się majątek gminy i mieszkańców. To, że to poprzednie władze miasta zainstalowały monitoring nie oznacza, że trzeba to zniszczyć. Jeśli współpraca z prywatnym właścicielem światłowodów gminie nie pasowała to trzeba było ją zmienić a nie wyłączyć wszystko a teraz po trzech latach się zastanawiają co z tym zrobić. Marnotrawstwo pieniędzy publicznych. To jest wręcz działanie na szkodę gminy i mieszkańców.

avatar
~do Baśki
15.03.2018 20:18

Też bardzo mnie dziwi, iż pozostali radni nie odcinają się od radnego-wichrzyciela. Żadnego konkretnego pomysłu. Jak nie dokumentacja zdjęciowa, to głupio-mądre odzywki. Pani burmistrz brawo! Dała pani prawidłowy odpór.

avatar
~Wyborca
15.03.2018 20:28

To jest bomba ze zwolnionym zapłonem .Wszystkie miasta dookoła nas maja monitoring ...a MY? Radny Giezek zwraca uwagę ....a Czopek milczy. Ciekawe kiedy zacznie obiecać nam ZŁOTE GÓRY. Mieszkańcy WAM podziekuja już za kilka miesięcy.

avatar
~Jerzy
15.03.2018 20:40

Ależ panie Giezek kamera jest na ratuszu . Oto dowód https://airmax.pl/kamery/wschowa3

avatar
~słuchacz A
15.03.2018 21:08

Czopek juz nas próbuje zakręcić swoimi wypocinami w gazecie wschowa.pl, NWS. Banery wiszące na plotkach z hasłem...mamy was w d..... My Wschowianie nie nie nabierzemy się na czopkowe opowieści. Jak widać i słychać radny G pięknie uwidacznia mankamenty tej odnowionej władzy. Panie Czopek panu już dziękujemy.

avatar
~Fws
15.03.2018 21:59

Ciekawe co powie burmistrz Patalas jak się stanie komuś krzywda pod okiem kamery a tu zonk. Kamera nie działa bo się burmistrzowa w swoim stylu obraziła na wszystko i wszystkich.

avatar
~Do Jerzego
15.03.2018 22:21

Kamera zamontowana na ratuszu daje nam ogólny widok...To ma być kamera do poprawy bezpieczeństwa .Kamera pokazuje ludzi jako poruszajace się ,,punkty,, na ekranie. Chyba że dla Czopka!!! ...jest to wystarczajace .

avatar
~&Jerzy
15.03.2018 23:32

To jest twoim zdaniem monitoring ?To wcale sie nie dziwie ze r.Buczek i r.Giezek o tym mowia.Teraz mowia o tym wszyscy ze nawet monitoringu Wschowa za ta wladze nie ma.A ty tylko tym linkiem nas o tym przekonales.

avatar
~Mieszkaniec
16.03.2018 08:39

Ot znamienne słowa wypowiedziane wielce pokrzywdzonej burmistrz . Kiedy umowa została rozwiązana przedsiębiorca wyjął światłowody . No i tu szlak mnie trafił jak dalej słuchałem tego wywodu . Po pierwsze umowę rozwiązała pani w imieniu ratusza a po drugie w taki sposób że ja na miejscu tego pana nie tylko zabrałbym te światłowody ale skułbym nawet tynk który tam zakrywał te przewody . Bidulka teraz taka niewinna się czuje i taka jest smutna . Przecież jak zasiedliście w tym ratuszu i tej S.K to pozwalnialiście wszystkie firmy które obsługiwały ratusz i S.K . Kto kazał zwolnić informatyka ze S.K i zatrudnić tego z Głogowa co miał takie samo pojęcie co prezes od " brutto , netto " , kto rozwiązał umowy na dostawę internetu ? , przesyłek . Albo pani tnie wielkiego głupa albo ma pani postępującą sklerozę . Fakty nie świadczą dobrze o pani postępowaniu , narobiliście już na samym początku burdel i kosztów rujnując to wszystko co już dobrze funkcjonowało a dziś są tego opłakane skutki , a pani jeszcze załamuje ręce że kamer pozbawiono światłowodu . Trzeba było najpierw przeczytać warunki umowy nim cokolwiek się zrobi . Wy jesteście z tego znani że najpierw zwalniacie z zaciekłością a potem my społeczeństwo ponosimy tego uczynku koszty . No i na koniec pani uważa że dalej jest pani w szkole mówiąc takie głupoty o tych kamerach . więc ja dam pani przykład co pani wyprawia " ja też tak uważam że nie mam pieniędzy na kupno samochodu więc kupie sobie samochodzik dla dziecka . to jest samochód i tamto też jest samochód ale jaka różnica między nimi . I tak zamiast kamer mamy kamerki które do niczego nie są potrzebne ale stać nas było na nie . Jednym słowem zatkaliśmy wam mordy i macie te kamerki które są potrzebne jak buda dla psa latem . Pani też mówi o firmie która zrobi przegląd tych kamer i wstawi światłowód . Miejmy tylko nadzieję że to nie będzie firma powiązana rodzinnie . Oby nie było tak jak w S.K naprawa samochodów w pewnym warsztacie .

avatar
~Alek
16.03.2018 10:34

Pani burmistrz jak zwykle mówi półprawdy i niedomówienia . Faktem jest że zatrudnia dwóch prawników to co nikt z nich nie umie czytać lub nie przeczytał umowy z tymi nieszczęsnymi kamerami . Tam wyraźnie jest napisane co i jak . A jakie przesłanki stały za tym aby rozwiązać umowę na ich użytkowanie tego szanowna pani już nie dopowiedziała . Natomiast żali się pani publicznie , proszę przeczytać ową umowę ze zrozumieniem to może pani pojmie o co tam chodzi . Jeżeli uważa pani że jest pokrzywdzona no to od czego są ci przez panią zatrudnieni na etatach prawnicy ? . Aż dziwko mnie wali że jeszcze ta firma nie sądzi się z ratuszem .

avatar
~Wschowianin
16.03.2018 10:59

Radny Giezek na każdej sesji porusza problemy mieszkańców. Czy tylko on jest w tej radzie. Pytam...

avatar
~Odpowiadam
16.03.2018 12:24

Pytasz, to odpowiadam::::Giezek to ten od hasła "Grabieżcy" ?. To ten co będąc w tzw. "super czwórce: Czopek, Patalas, Przybylski i on" załatwił sobie koryto-o przepraszam etat w Spółce Komunalnej i wiceprzewodniczącego w Radzie MG?. To ten, który stoi w rozkroku bo, bo zbliżają sie nowe wybory do samorządu, a do stałej pracy / gdzie trzeba codziennie przychodzić na 7 rano i pracować z minimalną przerwa do 15/ co przykładem może być pozbawienie go pracy w SK????. To ten, który posiedzenie Rady MG wykorzystuje do robienia sobie kampanii wyborczej bo jest teraz na usługach SLD???. To ten, który doprowadził swoimi manipulacjami i kłamstwami, że Burmistrzem jest Pani Patalas, a jej zastępcą pan Czopek, a Czopka pan Przybylski, Prezesem/Dyrektorem SK pani Janik plus jej psiapsiółki??? No NIE! geniusz obłudy i obciachu !?. Wschowianin może i tak, ale jaki?

avatar
~Sołtys
16.03.2018 13:15

To co teras mam robić , głosować na niego czy nie głosować ? Sąsiedzi jusz muwili mi , że to napewno od gródnia nowy burmistsz Wschowy ?

avatar
~Do Wschowianina
16.03.2018 13:27

Słuszna uwaga .Radny G walczy o nasze sprawy.

avatar
~czytelnik
16.03.2018 14:21

Przepraszam ale widzę że tu ktoś jest niedouczony albo niespełna rozumu ! . Pani zarzuca że umowa na kamery zawarta była z osoba prywatną . A czy to coś złego ? . A pani z kim zawiera umowy z firmami państwowymi czy z prywatnymi . Może tak dla przypomnienia cała ta kancelaria prawna z Wrocławia to przepraszam jaka to firma państwowa ? . A firma z Kożuchowa ta od zieleni to firma państwowa ? . Niech się pani zastanowi albo cofnie do szkoły podstawowej o podstawowe wiadomości na temat firmy kiedy to jest firma państwowa a kiedy prywatna . Brak pani podstawowych wiadomości chyba ze wszystkich dziedzin życia . Pani mówi że zwolniłam Giezka . Co najwyżej w myśl prawa może pani zwolnić swojego zastępcę lub woźnego z ratusza . Co pani ma do Giezka kiedy on pracował w S.K a to jest inna firma niż pani ratusz . Co najwyżej mogła go zwolnić " prezes " spółki ale nie pani . Pani poza ratuszem nic nie może , może pani najwyżej krzyczeć i machać rękami to pani wolno . Kobieto wreszcie naucz się podstawowych praw pracowniczych i nie opowiadaj publicznie bajek bo takiego nieuctwa i takiej propagandy ludzie już nie kupią . Kto dał pani stopień magistra mimo że ma pani wiadomości na poziomie szkoły średniej . Myślę że takie występy publiczne obnażą waszą wiedzę i wreszcie ludzie zobaczą że król jest nagi i mało rozgarnięty .

avatar
~ext7
16.03.2018 14:26

NADZWYCZAJNA ROZMOWA O MONITORINGU???? No... nie róbmy jaj!! Przecież ta ani nadzwyczajna, ani tez nie dotyczyła monitoringu . Ot w związku z wyborami rozpoczęły się przedwyborcze przepychanki. Jeżeli się mylę to, niech mnie ktoś wyprostuje. W związku z tym mam kilka pytań. Od kiedy monitoring nie działa? Dlaczego dopiero teraz(tuż przed wyborami) fakt ten, co niektórzy dostrzegli? Dziwne to ,ponieważ jak słucham władzy i opozycji to, odnoszę wrażenie ,że wspomniany monitoring ważny dla obu stron. Dlaczego zatem władza nie przedłużyła umowy z firmą ,tą co właścicielem pewnej części infrastruktury była?? Dlaczego „opozycyjny” radny(z tego co pamiętam to ,nie zawsze opozycyjny)dostrzegł problem dopiero teraz???

avatar
~@"-ext"
16.03.2018 15:59

Sama prawda i tylko prawda!. Mija cztery lata rządów tych przy władzy i tych w opozycji - należy zaznaczyć, że Radą MG zarządza w większości tzw. Wschowska opozycja, czyli ta tzw. opozycja na czele z tymi co się teraz na potrzeby nowej kampanii wyborczej do samorządu/ tego samego samorządu i tej samej Rady co przez cztery lata obie zwalczające się strony nic, a nic nie zrobili dla naszego miasta i mieszkańca/ przebarwili, np. p. Giezek i nie tylko, wiedzieli o tych wszystkich niedoróbkach sprawowania władzy już od czterech lat. Dla przypomnienia radny Giezek to co teraz wyciąga na światło dzienne jako pracownik Spółki Komunalnej i i jeden z tych będących u "koryta" nic nie zrobił aby doprowadzić do użyteczności tego monitoringu !? - tak sobie brał kasę za nic!?. Oświeciło go bycie w opozycji oraz bycie ponownie przy "korycie" i życie na koszt podatnika - za nic się tak naprawdę nie odpowiada, nie trzeba się narobić, nie trzeba co dziennie rano wstawać na 7-/ A kasa leci/. Wystarczy od czasu do czasu coś tam coś tam popyskować na Sesji i jest Ok. ! Tak dalej, "a ty ciemny ludzie to kupuj "jak ........... ?

avatar
~do ~@"-ext"
17.03.2018 11:39

Z tym Giezkiem to było tak . Owszem został on przyjęty do S.K ale na okres ustalony i miał za zadanie znaleźć cokolwiek na poprzednią zwolnioną ekipę bo trzeba było pokazać społeczeństwu jak poprzednicy kradli i marnowali majątek firmy . Więc siedział chłopina i przeglądał papiery i tropił " grabieżców " z mizernym skutkiem . Zresztą nie tylko on tropił również tropiły też panie które były przyjęte przez nową prezes . A gdy to nic nie dało najmowali zewnętrznych biegłych księgowych do wytropienia czegokolwiek . Kasy poszło na to bardzo dużo i bez rezultatu . Wreszcie umowa się skończyła z Giezkiem , rezultatu kontroli nie osiągnięto więc umowy dalszej nie podpisano . A poza tym Giezek był zagrożeniem tej całej prezes która jest co prawda bardzo bystra w intrygach i sprycie ale o pracy ma małe pojęcie . Zresztą widać było gołym okiem że ona nie znosiła Giezka . I tak przebiegła ta bardzo " owocna "i burzliwa praca pana Giezka w S.K .

avatar
~hz
16.03.2018 20:55

Jak można być tak naiwnym, aby sądzić ze Pan Giezek tak bardzo martwi się o mieszkańców. Tanimi sztuczkami chce sobie załatwić głosy. Wierze w inteligencje mieszkańców i . nie nabiorą się na niego.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl