TworzymyGłos Regionu

reklama

MZW zorganizowało aktywny dzień dla dzieci z Zaborza

Środa, 16 czerwca 2021 o 16:31, aktualizacja Środa, 16 czerwca 2021 o 16:39, autor: 0
MZW zorganizowało aktywny dzień dla dzieci z Zaborza

Z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Zaborze oraz Stowarzyszenia ,,ZA BOREM”, 15 czerwca 2021 r., Muzeum Ziemi Wschowskiej odwiedzili uczniowie klas 1-3 ze szkoły podstawowej w Zaborze, którzy w ramach projektu: ,,W poszukiwaniu teatralnych i muzealnych skarbów” finansowanego ze środków ,,Fundacji PZU z Kulturą” oraz Urzędu Gminy, wzięli udział w warsztatach współprowadzonych przez członków Sławskie Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne ,,Ocalić od Zapomnienia”.

Uczniowie zostali podzieleni na grupy, w czasie gdy pierwsza z nich była oprowadzana po lapidarium i starym mieście, pozostali uczestnicy zajęć zwiedzili ekspozycję muzealną w siedzibie przy pl. Farnym 3, gdzie na muzealnym dziedzińcu czekali na nich członkowie Sławskiego Stowarzyszenia wraz ze sprzętem do współczesnych poszukiwań skarbów.
 
Podczas warsztatów p.t.: ,,Mali poszukiwacze skarbów”, dzieci zapoznały się ze sposobem działania wykrywaczy metali, kamer penetrujących oraz sprzętu nurkowego. Na trawniku muzealnego dziedzińca ukryte zostały najróżniejsze przedmioty, których próbę odnalezienia podjęli nasi mali poszukiwacze.
 
W tym samym czasie druga grupa odkrywała skarby wschowskiej architektury, po zwiedzeniu lapidarium i klasztoru, uczniowie wrócili do Muzeum aby zamienić się ze swoimi kolegami.
 
Cieszymy się, że dzięki współpracy i zaangażowaniu różnych instytucji oraz stowarzyszeń również najmłodsi otrzymują możliwość odkrywania pamiątek naszego dziedzictwa kulturowego. Mali odkrywcy „muzealnych skarbów” wyjątkowo intensywnie spędzili czas w naszym mieście, poznając historię ziemi wschowskiej.
(MZW)
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl