TworzymyGłos Regionu

reklama

Młodzi mieszkańcy Sławy pomagają czworonogom przetrwać zimę

Środa, 29 listopada 2023 o 11:08, autor: 2
Młodzi mieszkańcy Sławy pomagają czworonogom przetrwać zimę

W obliczu niskich temperatur i trudnych warunków atmosferycznych, które szczególnie dotykają bezdomne psy i koty, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Zorganizowali zbiórkę karmy, aby wspomóc te zwierzęta.

Współczucie w działaniu

Zbiórka, która obejmowała zarówno karmę suchą, jak i mokrą, była odpowiedzią na zwiększone potrzeby kaloryczne czworonogów w zimowe miesiące. Akcja ta nie tylko przyniosła konkretne rezultaty w postaci zebranych smakołyków, ale także miała istotny wpływ na wzrost świadomości społecznej i empatii wśród uczniów.

Lokalne władze wsparły inicjatywę

Inicjatywa uczniów została entuzjastycznie przyjęta przez lokalne władze. Delegacja szkoły została przyjęta przez Zastępcę Burmistrza Sławy, Krzysztofa Gruszewskiego, wraz z pracownikami. Włodarz wraz z urzędnikami wyraził swoje uznanie i podziękowania dla uczniów oraz nauczycieli za ich zaangażowanie i pomoc. "Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i wielkie serca, które z pewnością pomogą przetrwać zimę lokatorom naszego przytuliska".

Znaczenie takich działań

Ta akcja pokazuje, jak ważne jest budowanie społeczności opartej na wzajemnej pomocy i empatii. Działania takie jak te podejmowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Sławie są nie tylko pomocne dla bezdomnych zwierząt, ale również kształtują postawy młodych ludzi, ucząc ich odpowiedzialności i współczucia.

Źródło/foto: Urząd Miejski w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Gekon
01.12.2023 08:00

Rozumiem, że zbiórka jest tańsza, mniej bulwersująca, dla władz miasta niż zatrudnienie hycla oraz weterynarza...

avatar
~:):):):):
01.12.2023 11:05

:):):):):)(:

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl