TworzymyGłos Regionu

reklama

Minister Błaszczak podziękował uczniom i nauczycielom I ZS we Wschowie

Środa, 12 stycznia 2022 o 10:40, autor: 4
Minister Błaszczak podziękował uczniom i nauczycielom I ZS we Wschowie

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak przekazał uczniom i nauczycielom I Zespołu Szkół we Wschowie podziękowanie za okazane wsparcie i wyrazy uznania dla żołnierzy, funkcjonariuszy Straży Granicznej i policjantów, którzy chronią naszych granic i dbają o nasze bezpieczeństwo.

Uczniowie I Zespołu Szkół włączyli się dwukrotnie w ogólnopolską akcję Murem za polskim mundurem. W listopadzie ponad 100 uczniów oraz dyrektor Piotr Wieland wypisali kartki pocztowe ze słowami wsparcia i przekazali je żołnierzom 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego Garnizon Leszno, wyjeżdżającym na wschodnią granicę.

W kolejnej akcji uczniowie klas technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z nauczycielami upiekli pierniki, które wraz z dyrekcją szkoły przed Świętami przekazali również żołnierzom jednostki patronackiej z 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego Garnizon Leszno, strzegącym polskiej granicy.

Tekst: I ZS we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Zen
12.01.2022 11:33

I jak to skomentować skoro wczoraj posłowie Komisji Obrony Narodowej RP po 25 min. w sprawie tak zwanych maili Dworczyka dotyczących obronności i bezpieczeństwa państwa zostali pozbawieni złudzeń jak jest . Wolałbym aby p. Błaszczak powiedział prawdę jaki jest prawdziwy stan gotowości WP do obrony kraju, bo p. Dworczyk napisał o samych niepowodzeniach.

avatar
~Widz
12.01.2022 11:37

Akurat od tego pana podziękowanie to żaden zaszczyt. Szanujcie się uczniowie i nie dajcie dobie narzucać chęci zaistnienia nauczyciela

avatar
~Realista
12.01.2022 12:24

Ci młodzi ludzie wierzą jeszcze w patriotyzm i te całe narodowe nadęcie, ten patos itd. Też kiedyś tak miałem. Stan wojenny, do dziś pamiętam zapach policyjnej piwnicy, rewizje w domu itd. Dzisiaj jako dorosły człowiek widzę to zupełnie inaczej. Należy dbać tylko o siebie i najbliższych, bo dla nich jesteśmy tylko mięsem armatnim.Odkąd rządzi PiS liczy się tylko kasa, władza, układy, interesy itd. Nie łudźcie się, że w chwili zagrożenia staną ramię w ramię z wami. Będą wiać jak Macierewicz ze Smoleńska. Patriotyzm tylko dla naiwnych.

avatar
~Adaś
12.01.2022 13:31

Ad. "Realista" - forumowiczu..., sądząc z tego co i jak Pan pisze, dużo życia za Panem i dlatego ten komentarz tak mnie zaciekawił. Pan we wszystkim ma rację, za wyjątkiem ostatniego zdania bo naiwność od razu kojarzy mi się z niedojrzałością .... hmm, ale o "dzieciach" jest mowa ? Choć kiedy jak nie teraz, można ugniatać z nich ideologów nieszczerości o niedoborze skrupułów do sytuacji i konieczności stworzonej przez dorosłych, do koncepcji dobrego i pokornego elektoratu ? Pana....... i innego Pana, ta władza już "nie urobi" , za gruba skóra, za duża orientacja ale takie "podrostki" jeszcze można swoimi zasadami "nauczać" . Jednak patriotyzm w odniesieniu do naiwności z zasady nie ma powiązania ? Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl