TworzymyGłos Regionu

reklama

„Mikołajkowi” włamywacze ustaleni przez wschowskich policjantów, towar odzyskany

Czwartek, 02 grudnia 2021 o 10:59, autor: 1
„Mikołajkowi” włamywacze ustaleni przez wschowskich policjantów, towar odzyskany

Wschowscy policjanci ustalili dane personalne mężczyzn, którzy pod osłoną nocy w miniony weekend (27/28 listopada) włamali się do sklepu w pobliskiej miejscowości. Łupem padły przede wszystkim alkohol i papierosy wartość ponad 12 tysięcy złotych oraz sejf z gotówką około 12 tysięcy. Trzech mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu. Kryminalni odzyskali skradziony towar. Ponadto jeden z mężczyzn poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa.

Doskonałe rozpoznanie terenu i żmudna, wnikliwa praca wschowskich policjantów wydziału prewencji i kryminalnych dała wczorajszego ranka (1 grudnia) efekt w postaci zatrzymania trzech mężczyzn w wieku 22, 28 i 34 lat, którzy działali na terenie powiatu wschowskiego. Wnikliwa analiza zebranego w sprawie materiału dowodowego pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny oraz odzyskanie skradzionego towaru pochodzącego z jednego ze sklepów w gminie Wschowa.

Wczorajszego ranka (1 grudnia) mężczyźni w swoich miejscach zamieszkania zaskoczeni byli wizytą wschowskich kryminalnych. W przypadku 28- latka mundurowi użyć musieli siłowego wejścia do mieszkania. Powodem zachowania mężczyzny był wydany przez Sąd Rejonowy we Wschowie nakaz doprowadzenia do zakładu karnego w związku z wyrokiem 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Policjantom udało się odzyskać skradzione mienie w postaci między innymi wódki, papierosów, kaw. Mężczyźni w trakcie przesłuchań przyznali się do włamania, kradzieży towaru i kradzieży sejfu z gotówką. Z wyjaśnień wynika, że mężczyźni podzielili się zarówno towarem, jak i blisko 12 tysiącami złotych wyciągniętymi z sejfu.

 

komisarz Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa

Tekst/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Marzena M
03.12.2021 01:55

Brawo Policja!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl