TworzymyGłos Regionu

reklama

Mieszkańcy toną w błocie i proszą o drogę

Środa, 28 grudnia 2016 o 14:08, aktualizacja Środa, 04 stycznia 2017 o 16:55, autor: 33
Mieszkańcy toną w błocie i proszą o drogę

Mieszkańcy ulicy 17 Pułku Ułanów we Wschowie proszą o budowę drogi, ponieważ gdy pada deszcz czy śnieg cała ulica zamienia się w wielkie bajoro. W ich sprawie interpelowała do burmistrza przewodnicząca Rady Miejskiej we Wschowie, Hanna Knaflewska-Walkowiak.

Mieszkańcy ulicy 17 Pułku Ułanów o swoją ulicę walczą już od dawna. Tym razem z prośbą o pomoc zwrócili się do przewodniczącej Rady Miejskiej we Wschowie.

- Otrzymałam list od mieszkańców ulicy 17 Pułku Ułanów z prośbą o kontynuację budowy drogi osiedlowej w ramach planów inwestycyjnych budżetu gminy na 2017 rok. Rozmawiałam z nimi i w 2017 będzie to raczej nie możliwe. Dlatego zwracam się z pytaniem czy pani burmistrz ma w planach na rok 2018 budowę ulicy 17 Pułku Ułanów? - pytała Hanna Knaflewska-Walkowiak. - Ulica ta jest nieutwardzona, są tam bardzo duże koleiny i w przypadku nawet niewielkich deszczy jest tam tak wielkie błoto, że nie można przejść pieszo. Mieszkańcy są już zdesperowani.

(olek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

avatar

avatar
~Mieszkanka wschowy
29.12.2016 15:47

We Wschowie niestety jest bardzo dużo takich miejsc!! Dlaczego gmina nic z tym nie robi??

avatar
~do mieszkańca
29.12.2016 16:10

Nie robi bo musi oszczędzać , a pisanie o dotacje z środków UE nie ma komu . P. burmistrz jest mocno urobiona , musi być czujna na uwagi Giezka. Choć z boku jest Polna a to rejon Giezka i też nic nie robi, ludzie mówią , że już go nie chcą jako radnego , nie zrobił nawet dokumentacji fotograficznej.

avatar
~Zaciekawiony
29.12.2016 17:20

"Do mieszkanca" jak jestes taki biegly w srodkach UE to moze zaproponuj cos pani Burmistrz. Bo z tego co wiem to sa tam osoby ktore maja to w zakresie obowiazkow. A tak poza tym to na co posac jak nie maja na wklad wlasny?

avatar
~Do mieszkańca
29.12.2016 18:27

Kochaniutki nie ma środków swoich na dotacje bo Grabka zadłużył to miasto (50 milionów z odsetkami) i nikt już nie da kredytu na udział własny

avatar
~Widz
29.12.2016 19:11

Dziś będzie troszkę złośliwie. Byłoby miło, gdyby mieszkańcy 17 Pułku Ułanów nie parkowali swoich pojazdów na terenie cmentarza. Nie ładnie.

avatar
~Gig
29.12.2016 19:19

Nowe osiedle na ul. Starowiejskiej też prosi od 8 lat o utwardzenie nawierzchni.

avatar
~1
29.12.2016 20:04

Osiedle Przylesie II też prosi o drogi.

avatar
~cala wschowa
29.12.2016 20:21

CO za CZŁOWIEK może takie bzdury pisać 50 mln GRABKA ZADŁUŻYŁ . CZASAMI TRZEBA POMYŚLEĆ JAK JEST OCZYWIŚCIE CZYM ŻEBY TAKIE COŚ PISAĆ I TAK OCZERNIAĆ CZŁOWIEKA I TAKIE BZDURY PISAĆ KTO TO NAPISAŁ MUSIAŁ BYĆ ALBO ZASTĘPCĄ GRABKI ALBO JEGO KSIĘGOWYM ZEBY MOŻNA BYŁO TAKIE LICZBY PODAWAĆ JESLI BYLO BY TO PRAWDĄ TYLKO LUDZIE ODNOWICIELI TAKIE COŚ MOGĄ NA PISAĆ I TAK W TO NIKT NIE WIERZY I NIE UWIERZY DAJCIE JUZ SPOKÓJ I NIE OBRAŻAJCIE CZŁOWIEKA KTÓRY I TAK JEST LEPSZYM CZŁOWIEKIEM NIŻ ODNOWICIELE RAZEM

avatar
~Mieszkania zacisza
29.12.2016 21:05

Nie wspomnie o Zaciszu ale oczewiscie kolejny rok i znów pieniędzy brak ti może zamiast inwestować w muzeum itp to lepiej drogi zrobić tak na przemian ? A pan Grabka to medal dostać taki to nasz radny Zacisza ze sam zmienił zdanie w sprawie oświetlenia i tak wkasnue wszyscy tacy sami tylko na obietnicach się kończy ....

avatar
~Wow
29.12.2016 21:35

"Do mieszkańca" napisał: - Grabka zadłużył to miasto (50 mln...). Kochaniutki, Ty chyba na "nabożeństwie" u Czopka byłeś. Słyszałem, że on swoim wkłada do głowy takie "prawdy objawione". Niedługo po kolejnym seansie napiszesz 100mln. Lepiej spójrz co zostało zrobione. A ze nie ma wszystkich dróg z asfaltu to sprawa dziesiątek poprzednich lat. I Czopkowi życia nie starczy żeby to zmienić. Robić trzeba jednak więcej niż teraz nasze władze robią. Ale kiedy maja robić, jak z sądu nie wychodzą i ciągle muszą liczyć czy im na odszkodowania wystarczy. A można by długi spłacać albo drogi robić.

avatar
~Ja
29.12.2016 21:55

Na zaciszu droga jest poprostu fatalna mieszkańcy zakopuja się autami często nie mają jak dojechać choćby do sklepu czy lekarza z dziećmi a i tak nikt z tym nic nie robi oni jak zawsze dużo mówią mało robią żeby działki budowlane sprzedawać to są pierwsi ale żeby drogę zrobić to już nie ma komu !!!

avatar
~do mieszkańca
29.12.2016 22:01

Grabka nie zadłużył lecz zainwestował . A poza tym masz pojęcie o ekonomii jak ci odnowiciele w ratuszu . Prawdopodobnie brnąłbyś po błocie w centrum miasta do dziś żeby nie ta inwestycja . Brak kasy w mieście na dziś to pokłosie zasądzonych odszkodowań , wywalanie pieniędzy na kwietniki i wysokie pensje dla swoich zatrudnionych w ratuszu , S.K i CKiR no i jeszcze wielką kancelarię z Głogowa , Wrocławia oraz zatrudnianie własnych rodzin jako członków rad nadzorczych . Te wszystkie wydatki na tych swoich członków akurat wystarczyły by na te drogi .

avatar
~do Widza
29.12.2016 22:11

Ciewostką jest, iż tam drogami jeździsz nie tylko po bylym cmentarzu, ale rõwnież po nieistniejącej synagodze... NIEŁADNIE nie znać historii miasta.

avatar
~Kupujący z głową
29.12.2016 23:55

Ludzie kupują na Zaciszu działki za pół ceny a potem płaczą, że nie ma dróg. Trzeba kupować działki, tam gdzie są zrobione drogi, to nie będzie błota. A na drogi na Zaciszu trzeba będzie poczekać jeszcze 10-15 lat, jak większość się wybuduje. W żadnym mieście nie robi się dróg na osiedlu, które dopiero powstaje.

avatar
~do kupujący z głową vel zjarany sagan.
30.12.2016 08:41

Ale błysnąłeś intelektualnie !!!. Ty masz dopiero pojęcie o kupnie działki ? . Gdzie taka ciemnota uchowała się ? . Wypowiedzią swą pasujesz do tych odnowicieli co nigdy w życiu nic i nigdy nie osiągną . A twój nick powinien brzmieć (...) , bardziej to pasuje to twojego intelektu .

avatar
~olo
30.12.2016 08:55

Hmmm....prosze panią burmistrz aby zechciala przyjść w czasie deszczu na obrońców warszawy...aby przejść do własnego domu trzeba ubierać kalosze albo niszczyć buty...my mieszkańcy domu prosimy aby zainteresować sie tym. Pierwsze podwórze niestety należy do gminy i drugie tez...to jest w gesti miasta aby utwardzic nawierzchnie. Naprawde nie da sie przejść sucha noga...dziura pogania dziurę. Jest bardzo niebezpiecznie bo nawet nie jest oswietlona droga dojścia do domu...kto odpowie za nieszczęśliwe złamanie nogi...zapraszam do obejrzenia owego podworka

avatar
~Michał
30.12.2016 10:17

Tak jak wcześniej pisałem że we Wschowie nie tylko trzeba na gwałt naprawiać chodniki , dziurawe jezdnie i cała infrastrukturę to do tego jeszcze doszły drogi nieutwardzone . A byli tacy co negowali owe krzywe chodniki , dziurawe drogi i jeszcze podpisywali się z imienia i nazwiska . Prawda pani Chudak co dzisiaj pani odpowie tym ludziom na te zarzuty . To było raptem kilka miesięcy w wstecz jak pani nie widziała problemu i problem nawarstwiał się i pogłębia dalej , a władze cóż nadal kręcą swoje lody !

avatar
~Do "do mieszkańca"
30.12.2016 10:47

Super inwestycje p. Grabka zrobił. Firmy nie inwestują we Wschowie, a milion rocznie odsetek gmina płaci.

avatar
~do Michała
30.12.2016 10:59

Tylko nie wymieniaj nazwiska Chudak , proszę !

avatar
~Widz
30.12.2016 12:01

Co niektóry komentujący powinien usta swe zamknąć na zawsze nie stosując metody - kłamię jak Czopek. Podstawowa wiedza o religiach świata przydałaby się panu/pani. Synagoga to miejsce spotkań, modlitw. Cmentarz to miejsce święte. Swojego czasu przyjechał do Wschowy Rabin, jeśli dobrze pamiętam na zaproszenie Czas ART - może warto uczestniczyć proszę pana/pani w różnych wydarzeniach organizowanych przez NGOsy ;)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl