TworzymyGłos Regionu

reklama

Mieczysław Guzewicz kandyduje do Rady Powiatu. „Wiele osób było zaskoczonych moją decyzją”

Wtorek, 19 marca 2024 o 12:27, aktualizacja Wtorek, 19 marca 2024 o 12:33, autor: 12
Mieczysław Guzewicz kandyduje do Rady Powiatu. „Wiele osób było zaskoczonych moją decyzją”

Od lat zaangażowany w działalność naukową, duszpasterską i społeczną, teraz zdecydował się na kandydowanie do Rady Powiatu Wschowskiego. Mowa o Mieczysławie Guzewiczu, który o mandat radnego ubiegać się będzie z list KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wschowskim. Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem.

Dlaczego zdecydował się Pan na udział w tegorocznych wyborach samorządowych, kandydując do Rady Powiatu?

Wiele osób było zaskoczonych moją decyzją, wiedząc, że od wielu lat mocno angażuję się w róże działania naukowe, duszpasterskie i społeczne ukierunkowane na wspieranie małżeństw i rodzin, ale nie związane bezpośrednio w polityką. Rzeczywiście, wobec polityki zawsze utrzymywałem pewien dystans, nie wstąpiłem w szeregi żadnej partii. Jednak jestem głęboko przekonany, że zdobyta wiedza i doświadczenie mogą w tym momencie posłużyć naszemu, bardzo drogiemu mojemu sercu, Powiatowi Wschowskiemu.

Skoro mowa o doświadczeniu, mógłby Pan opowiedzieć o swoich osiągnięciach?

Duża część mieszańców naszego regionu pamięta mnie z okresu pracy w Szkole Podstawowej nr 2 i w I LO we Wschowie. Już wówczas i w kolejnych latach, byłem mocno zaangażowany w działania z zakresu troski o rodzinę. Zdobyłem stopień naukowy doktora habilitowanego nauk humanistycznych, napisałem 26 książek, przez 14 lat pełniłem funkcję konsultora Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski i Rady Rodziny Polonijnej. Byłem pomysłodawcą i współorganizatorem: I Kongresu Inicjatyw na Rzecz Małżeństwa i Rodziny w 2017 roku w Gnieźnie, Narodowej Debaty o Rodzinie w 2017 i 2018 roku, I Kongresu Teologów świeckich we Wrocławiu w 2015 r. oraz Ogólnopolskiej Pielgrzymki Mężczyzn na Jasną Górę, która od 2017 roku odbywa się już każdego roku. Przywołuję te fakty w celu wskazani, że moje zaangażowanie na rzecz rodziny było zawsze na poziomie najwyższym, z rozumieniem, że nie można stracić żadnej możliwości i chwili czasu, kiedy chodzi o wspieranie najważniejszej komórki każdego społeczeństwa.

Czy jest możliwe, aby Pańską wiedzę przełożyć na powiat wschowski? Małżeństwo i rodzina to jedno, działania na rzecz poprawy sytuacji demograficznej to drugie.

Jeszcze przed dojściem do władzy Zjednoczonej Prawicy w 2015 roku wiele samorządów w Polsce bardzo skutecznie wdrażało różne składniki polityki prorodzinnej. W okresie od 2016 r. do 2019 r., kiedy pełniłem zaszczytną dla mnie funkcję doradcy Pani Elżbiety Rafalskiej, Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, miałem możliwość przebywać w wielu gminach i powiatach, spotykać się z samorządowcami różnych szczebli i przyglądać skutecznym działaniom, rozwijanym w dużym stopniu, niezależnie od kierunków polityki Rządu RP. Aż trudno uwierzyć, ale są w naszym kraju regiony, gdzie nie ma kryzysu demograficznego, gdzie budowało się, i nadal się tak czyni, przedszkola i szkoły, a nauczyciele nie mają problemu ze znalezieniem pracy. W związku z realizowanymi wcześniej zadaniami, a także pracą w zespole Pani Minister Rafalskiej, odwiedziłem kilkaset miejscowości w całej Polsce i wielu regionach świata, zawarłem bardzo dużą liczbę znajomości, przyglądałem się różnym działaniom na rzecz rodzin i wiem, że przyszedł właśnie moment, kiedy mogę ofiarnie służyć wiedzą i doświadczeniem dla naszej lokalnej społeczności.

Pozostaje tylko życzyć zdobycia mandatu radnego i czekać na efekty.

Z pokorą oddaje się do dyspozycji wyborców, zapewniając, że przyświeca mi tylko jeden cel, którym jest praca dla dobra małżeństw i rodzin, będąc w posiadaniu sporego zasobu wiedzy, jak to skutecznie robić.

Materiał sfinansowany ze środków Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość


Kontakt w sprawie publikacji materiałów wyborczych: redakcja@glosregionu.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (12)

avatar

avatar
~Tabula Rasa
19.03.2024 13:09

Czy ja dobrze pamiętam że Mieczysław Guzewicz , popierał Antkowiaka ?

avatar
~do kom.powyżej
20.03.2024 08:37

Oj tak, tak, zamieścił nawet bardzo płomienny list o kandydacie wówczas Antkowiaku, ale potem jakby entuzjazm pana Guzewicza przygasł...jakieś rozczarowanie się wkradło. Tym wszystkim Judaszom mówię nie!

avatar
~Szęść Boże
19.03.2024 14:43

i ratuj się kto może.

avatar
~"Niezapisana tablica"...
19.03.2024 15:47

Czy Wschowa i kandydaci do obecnych wyborów to tylko nauczyciele?. Czy oni mają, aż tyle czasu wolnego w szkolnictwie na pracę dodatkową w Naszych Lokalnych samorządach, czy to będzie nie daj Borze odbywało KOSZTEM NAUCZANIA naszych dzieci ???. Już raz straciliśmy sporo czasu na rozwój Naszej Wschowy i Gminy, przez to że nauczyciel był burmistrzem,,,,,,, i co z tego my jako Mieszkańcy mamy, co nam po tych kadencjach burmistrza nauczyciela zostało ????. I co za moje zdziwienie, że ten kandydat nadal chce startować w obecnych wyborach - co za tupet trzeba posiadać ???. A tu mamy kolejnego nauczyciela !!!!. - W tym przypadku nie pasuje hasło " Tabula rasa " ---- bo jako żywo nauczyciele kandydaci ja zapisali swoja opowiastką , ale wyłącznie dla siebie, która NIE jak NIE pasuje do Naszych Potrzeb - Potrzeb Mieszkańców !!!!. Nauczyciele do szkół zająć się Nauczaniem Naszych Dzieci !.

avatar
~do powyższego
19.03.2024 19:32

Faktycznie powinni zająć się nauczaniem choćby ciebie, byś wiedział, że Boże piszemy prze z z kropką.

avatar
~Borze/ż/bis...
20.03.2024 07:17

To " Borze" jest zamierzone - skierowane do kandydata, a z jakich względów to jak jesteś taki bystry to się domyśl ( nie wszystko co widzisz to samo oznacza ...) Kumaj ...!. Super, że to ty zareagowałeś, co znaczy, że kandydat traktuje to " Borze" jak jego kandydowanie w tych wyborach ?!. Ciekawe jaki temat doktorski obrał pan kandydat i co go upoważnia jako nauczyciela ( ? ) do kandydowania w tych wyborach ?. - Ciekawa analiza " Niezapisana tablica", strzał w 10 !.

avatar
~Luk
20.03.2024 07:51

Ręce opadają jak widzisz, że tacy nawiedzeni ludzie walczą o władzę...

avatar
~Pytek;
20.03.2024 08:11

Jak kandydat taki jest szczery, to może się pochwali co jest tematem jego pracy doktorskiej ...?. czy kandydat kiedykolwiek miał do czynienia z zarządzaniem masami ludzkimi ...?. czy kandydat jak wieczny nauczyciel ma na tyle czasu aby swoje aktualne zawodowe życie podzielić z pracą w lokalnym samorządzie ..,?. czy to czasami nie jest tylko jego kaprys wyborczy jako nauczyciela, być kandydatem w tych wyborach ...?. Zadziwia mnie lekkość wszystkich kandydatów nauczycieli i emerytów , zwłaszcza mundurowych emerytów startowania w tych wyborach . Czyżby ta grupa ludzi traktowała Nasze Lokalne Urzędy Samorządowe jak dodatkowe źródło dorobku do swoje emerytury mundurowej, czy pensji nauczyciela ?. Coś mi tu w ich decyzjach i zaangażowaniu się NI JAK NIE PASUJE !. Grupy nie do końca pasujące do bycia samorządowcem. Pytek pyta i prosi o odpowiedź > :

avatar
~Lokalny ewenement ...***
21.03.2024 09:00

WYBORCA PYTA; - jak to możliwe, że do naszych lokalnych, samorządowych stołków tak ochoczo " pchają się" nie sprawni menadżerowie, młodzi prężni przedsiębiorcy ( zaznaczam młodzi ...) TYLKO - tylko, tak zwani - mundurowi emeryci z wysokimi emeryturami na koszt Suwerena i nauczyciele wszelkiej maści , od akademickiego, religijnego po szkolnego Szkół Publicznych ?. Co jest nie tak z ich posiadanymi emeryturami i pensjami nauczyciela, że tak ochoczo " gonią " do tych samorządowych stołków ?. Jakie to, dziwne i jakże niezrozumiałe, że taki emeryt z wypaleniem zawodowym chce nam podejrzewam nie pracować, ale pomagać w samorządzie, jakie to dziwne, że taki nauczyciel pracujący nie we Wschowie tylko w odległych miastach chce i może podołać bez uszczerbku w nauczaniu naszej młodzieży w lokalnym samorządzie ?. W policji brakuje ludzi - rąk do pracy, czy to w straży, a taki jeden z drugim idzie na przyspieszone emerytury, by następnie pchać się do dalszej pracy ( na diecie ) do lokalnego samorządu !!!. Jakie to OSZUKAŃCZE dla Nas Płatników jego emerytury i nieuczciwe wobec Suwerena !!!!. Nie dla nich w tych wyborach !!!!!> Koniec z Cynizmem i Obłudą !!!.

avatar
~2x na NIE
21.03.2024 14:12

Tylko nie ten Pan, tylko nie PiS .... jak nie chcecie powtórki z lat 2015-2023

avatar
~działkowicz
22.03.2024 13:15

Guzewicz oszukał działkowiczów na Wzgórzach Lgińskich . Na zebraniu działkowców zdeklarował się że będzie pilotował wkup terenu od parafi pod kontenery. a tak załatwił że kupił sam dla siebie za ( jakieś ) pieniądze od proboszcz i teren dzierżawi. A pierwszeństwo kupna ma dzierżawca ,którego parafia nie powiadomiła .

avatar
~DO ( działkowiec)
25.03.2024 07:44

To ty teraz się dowiedziałeś - przekonałeś jak jest ETYKA i MORALNOŚĆ tych ludzi, kandydacie Guzewicz , bis pis jestem tu??? --- a co niedzielę " gonią do kościoła " !. Mistrzowie obłudy i cynizmu w wykorzystywaniu naiwności Bliźniego Swego !. Pozakładali Komitety Wyborcze tzw. " KRZAKI" , bowiem tak się po tych ponad 8 latach totalnej władzy pisu wstydzą teraz używać ich znaku partii "PIS"... KWW "Krzaki" w kampanii wyborczej Wiosna 2024 ludzi z partii pis !, to miedzy innymi ; komitet kandydata , obecnego radnego pisu, ówczesnego kandydata na burmistrza z listy pisu tzw. KWW Gliński + Czopek , - komitet kandydata , ówczesnego burmistrza ( NIC NIE MOGĘ...) Grabki , - komitet kandydata , ówczesnego wiecznego kandydata we wszystkich dotychczasowych lokalnych wyborach ( walka o jakiś tam stołek na koszt Suwerena + kwiatek i rąsia...) Kuryło, - i wisienka na torcie , kandydat , ówczesny też kandydat z listy pisu do Senatu z pod znaku jakże znienawidzonego po tych 8 latach totalnej władzy , niejaki " policyjny emeryt " Kłosowski !. Pytanie ; - czego się kandydaci pisu tak wstydzą, że w skali Całego Kraju powstało tyle NN Komitetów Wyborczych z udziałem działaczy pisu - partii pisu i ich sympatyków, że UNIKAJĄ jak OGNIA znaczka "PIS" w nazwie swoich dotychczasowych KWW ???. Co ich tak odstręcza od tej nazwy "PIS", że się boją jej używać w tych wyborach ?. Czy, aż tak przesiąkli przez te ponad 8 lat tą Obłuda i Cynizmem, że to na nich nie działa i spływa jak woda po kaczce ???. A może to, ze 100 DNI K15P to 100 % realizacji tego planu , czyli Odsunięcia pisu od " koryta władzy i Kasy Suwerena" ich tak pogoniło i wystraszyło /. ?. Brawo My !, Brawo K15P !. Za ten Sukces 100 Dni !!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl