TworzymyGłos Regionu

reklama

Marsz dla Życia i Rodziny we Wschowie. Przez miasto przejdą dla życia od poczęcia i tradycyjnej rodziny

Piątek, 14 czerwca 2024 o 10:00, aktualizacja Piątek, 14 czerwca 2024 o 10:02, autor: 9
Marsz dla Życia i Rodziny we Wschowie. Przez miasto przejdą dla życia od poczęcia i tradycyjnej rodziny

W niedzielę, 16 czerwca, mieszkańcy Wschowy będą mieli okazję uczestniczyć w Marszu dla Życia i Rodziny. Wydarzenie to ma na celu publiczne świadectwo wartości, jakimi są ochrona ludzkiego życia od poczęcia oraz rodzina oparta na małżeństwie kobiety i mężczyzny.

Marsz dla Życia Rodziny po raz pierwszy we Wschowie

Marsz rozpocznie się o godzinie 15:00 na Placu Farnym, gdzie zebrani wyruszą ulicami miasta do kościoła św. Jadwigi Królowej. Organizatorzy, w tym Stowarzyszenie Katolicka Wschowa oraz Akcja Katolicka, zapowiadają, że będzie to wydarzenie pełne kolorów i radości, w którym każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. „Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny” – czytamy na stronie Fundacji Centrum Życia i Rodziny.

Zobacz: Katolicka Wschowa włącza się do wyścigu wyborczego. Ich kandydatem jest Jezus

Program wydarzenia

Dzień rozpocznie się Mszą Świętą w kościele farnym o godzinie 12:00, a następnie o 13:00 w kościele oo. Franciszkanów. Główny marsz wystartuje o 15:00, a jego trasa prowadzić będzie przez ulice miasta aż do kościoła św. Jadwigi Królowej. Na zakończenie marszu, przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów, odbędzie się modlitwa oraz koncert uwielbieniowy z zespołem Xaipete Wschowa.

Piknik Rodzinny i uwielbienie

Finał wydarzenia to piknik rodzinny na placu przed kościołem św. Jadwigi Królowej, gdzie uczestnicy będą mogli wspólnie świętować i integrować się. To nie tylko okazja do radosnego spędzenia czasu, ale również możliwość pogłębienia więzi rodzinnych i społecznych. „Serdecznie zapraszamy każdego, kto szanuje, broni, troszczy się i docenia życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci” – zachęcają organizatorzy.

Historia i misja Marszów dla Życia i Rodziny

Marsze dla Życia i Rodziny to inicjatywa, która ma na celu promowanie wartości życia i rodziny. Pierwszy taki marsz odbył się w 2006 roku w Warszawie, a na przestrzeni lat wydarzenie to zyskało popularność w ponad 150 miastach w Polsce. Każdego roku marsze odbywają się pod innym hasłem, aby uwypuklić najważniejsze aspekty obrony życia i rodziny. „Uważamy, że podstawy nowego ładu powinny opierać się na szacunku do życia ludzkiego oraz uznaniu rodziny za centralną instytucję porządku społecznego” – wyjaśnia Fundacja Centrum Życia i Rodziny.

Zobacz: Wieczór Uwielbienia: Muzyka i modlitwa w klasztornym ogrodzie (FOTO)

Organizatorzy zachęcają wszystkich mieszkańców Wschowy oraz okolic do udziału w marszu. „Polska potrzebuje zmiany! Zmiany, która sprawi, że nasze i przyszłe pokolenia będą wzrastały w otoczeniu umożliwiającym nieskrępowany rozwój, poczucie wartości i korzystanie z owoców swojej pracy” – podkreślają.

Źródło: Katolicka Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~Gekon
04.06.2024 07:16

Proponuję jeszcze poszerzyć hasła o przywrócenie kary śmierci i wprowadzenie eutanazji na życzenie dla terminalnie chorych.

avatar
~Wschowianin
04.06.2024 13:09

A ja proponuję zobaczyć film eugenika bo w szkole nikt nie uczy prawdy

avatar
~Autor nieznany
04.06.2024 21:38

Wschowa = średniowiecze

avatar
~Zen
05.06.2024 11:54

Zajmijcie się lepiej poważniejszymi problemami, np in vitro , bo to jest dopiero poważny problem. PiS Wam tak wstawia "betoniarę", że naprawdę szkoda czasu na głupoty grupki wyidealizowanych "wyznawców" .

avatar
~Średniowiecze
05.06.2024 15:55

Życie od momentu poczęcia, hm... Rodzi się martwe dziecko, który ksiądz je ochrzci? Żaden, bo nie oddychało, ale ważne żeby chronić od poczęcia...

avatar
~wow
06.06.2024 10:55

ochrona życia napoczętego i walka o nie ale gdy rodzic chorego dziecka prosi o pomoc to udajemy że nie widzimy

avatar
~Maciek
14.06.2024 22:58

Dokładnie. A jak trzeba kupić wózek dziecku z porażeniem mózgowym to kościoła nie ma.

avatar
~Za zyciem
14.06.2024 19:08

Za zyciem

avatar
~Lili
15.06.2024 08:43

Na szczęście w Polsce jest JESZCZE wolność wyznania. Każdy idzie w takim marszu jakim chce. To jest marsz za RODZINĄ, która jest ogromną wartością. Jeśli ktoś tego nie widzi to ma ogromny problem....a żale i niemądre komentarze....komu i na co to potrzebne?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl