TworzymyGłos Regionu

reklama

Lodowisko coraz bliżej

Wtorek, 22 listopada 2022 o 13:51, aktualizacja Wtorek, 22 listopada 2022 o 13:55, autor: 4
Lodowisko coraz bliżej

Systematycznie postępują prace przy budowie lodowiska na wschowskim rynku. Po ubiegłorocznym sukcesie frekwencyjnym i w tym roku mieszkańcy naszej gminy będą mieli okazję skorzystać z tej zimowej atrakcji.

Pierwszym etapem budowy lodowiska było wykonanie podbudowy z piasku, dzisiaj już montowane są kolejne elementy. Rozłożone zostały specjalne maty mrożące oraz kontenery na zaplecze techniczne i szatnie.

- Oficjalne otwarcie lodowiska planujemy na 4 grudnia. Tak jak w ubiegłym roku będzie to okazja spotkania najmłodszych ze Świętym Mikołajem, odpalimy także świąteczne iluminacje na rynku. Zachęcam wszystkich do korzystania z naszego lodowiska i spędzania wolnego czasu aktywnie, na świeżym powietrzu, na rynku naszego miasta – mówi burmistrz Konrad Antkowiak. – Mam także nadzieję, że na oficjalnym otwarciu lodowiska i spotkaniu ze Świętym Mikołajem znów nasz rynek zapełni się mieszkańcami i będziemy razem mogli poczuć klimat zbliżających się świąt.

(UMiG Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Wschowainin
22.11.2022 16:07

Ile ta zabawa będzie kosztować miesięcznie? Uwzględniono że od 1 stycznia prąd podrożeje ?

avatar
~Urszula Chudak
23.11.2022 11:46

Moim zdaniem to bardzo dobrze, że lodowisko powstaje. Postaram się to uzasadnić. Od dłuższego już czasu ubolewamy, że rynek umiera, że nic się na nim nie dzieje. Tak jest zresztą w większości miast. Latem więc funkcjonował tu plac zabaw - zimą lodowisko. Obydwa projekty cieszyły się sporym zainteresowaniem dzieci. Warto więc, a nawet trzeba je powtórzyć. Zawsze tak uważałam, a od ubiegłego piątku, jeszcze bardziej. W tym dniu mianowicie uczestniczyłam w Urzędzie Marszałkowskim w konferencji z udziałem tuzów psychiatrii. Jeden z paneli nosił tytuł "Samotność w sieci". Dotyczył dzieci i młodzieży. Jak wielkie spustoszenie w umysłach młodych ludzi sieje ciągłe wpatrywanie się w ekran komputera czy smartfona, to jest niewyobrażalne! Dlatego każdemu sposobowi na alternatywne spędzanie czasu, należy oburącz przyklasnąć. Lodowisko absolutnie w to się wpisuje! A koszty energii? Cóż - nie można zjeść ciastko i mieć ciastko. Przyjemnego ślizgania.

avatar
~As
22.11.2022 16:52

A na lato zostawić podłoże i zrobić wielki ogródek wiedeński z lodami i piwkiem i dobrym jedzeniem.

avatar
~Wschowianin
27.11.2022 10:19

Zostawić tylko piasek i będzie obiecana plaża

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl