TworzymyGłos Regionu

reklama

Lgiń: Zima nie powstrzymuje budowy nowych pomostów (VIDEO)

Czwartek, 09 lutego 2023 o 08:55, aktualizacja Piątek, 24 lutego 2023 o 15:31, autor: 5
Lgiń: Zima nie powstrzymuje budowy nowych pomostów (VIDEO)

Budowa nowego zespołu pomostów w Lginiu trwa pełną parą, pomimo trudnych warunków pogodowych, jakie panują na zamarzniętym jeziorze. Finał inwestycji zaplanowano na koniec czerwca 2023 r.

- Harmonogram prac nie pozwala na przerwy, chcemy bowiem z początkiem sezonu letniego przekazać mieszkańcom i turystom kompletny zespół pomostów w Lginiu - mówi burmistrz Konrad Antkowiak. - Pracujemy nad poprawą atrakcyjności Lginia, który ma ogromny potencjał.

Inwestycja ta będzie kosztować 4,5 miliona złotych. Dzięki temu mieszkańcom i turystom udostępniony zostanie nowy zespół pomostów, który będzie pierwszą taką konstrukcją w okolicy. Wykonawcą prac jest znana firma PRO-INFA z Jerzmanowej.

Co więcej, w niedalekiej przyszłości, wzdłuż drogi wojewódzkiej 305 powstanie ścieżka rowerowa, łącząca Wschowę z Lginiem. Burmistrz Konrad Antkowiak zapowiedział również prace nad remontem parkingu przy plaży,  umiejscowieniem nowych elementów małej architektury na plaży oraz dojazdami autokarami do Lginia.

Źródło/foto: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Rybak
09.02.2023 16:13

Jestem z kol. Rysiem b. zadowolony, jak skończą i zanęcę to poinformuję jak leszcz bierze. Od lat było to najlepsze miejsce na tym jeziorze.

avatar
~mg
09.02.2023 18:03

Póki co, dużo błota (woda z piachem).

avatar
~Sceptyk
10.02.2023 07:27

Zacząłbym od budowy jakieś sensownej bazy noclegowej , aczkowiek to nie jest kompetencja gminy. Może lepsza infrastruktura przyciągnie prywatnych inwestorów. Trzymam kciuki , lgin to naprawdę fajne jezioro.

avatar
~Małpciej
14.02.2023 16:15

Mogliby odnowić parking, bo ten to jest już totalną porażką

avatar
~123+
14.02.2023 21:35

Ale że jak? Na wizualizacji są pomosty przy plaży, to dlaczego w realu usypują groblę do "stanicy harcerskiej"?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl