TworzymyGłos Regionu

Kwadrans z Książką: Anna Janko ,,Mała zagłada"

Piątek, 06 maja 2016 o 15:53, autor: 2
Kwadrans z Książką: Anna Janko ,,Mała zagłada

- Wartość takich książek polega na tym, że opowiadają o konkretnych ludziach, na tym też polega siła reportażu. Nie sposób powiedzieć, że akcja tej książki dzieje się gdzieś tam, nie wiadomo gdzie. Nie. Tutaj mamy imię, nazwisko i coś, co bardzo boli - zdjęcie mamy i taty, którzy za chwilę zginą - mówi Małgorzata Wojnarowska w najnowszym wydaniu Kwadransa z Książką. Tym razem rozmawiamy o głośnej książce Anny Janko ,,Mała zagłada", opowiadającej z przejmującą precyzją o ludobójstwie i zrównania z ziemią wsi Sochy na Zamojszczyźnie w 1943 roku. Zapraszamy do wysłuchania programu. Redakcja dziękuje Bibliotece Publicznej we Wschowie za pomoc w realizacji programu.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~ext7
06.05.2016 18:55

Czekałem ,czekałem i się doczekałem kolejnego miłego spotkania z zapachem zadrukowanej karty. Pełna zgoda, również uważam ,że między patriotyzmem ,a nacjonalizmem to tylko taka „invisible limit ” i dlatego dobrze ,że tego typu publikacje pojawiają się ,bo choć nie należą one do miłych ,łatwych i przyjemnych , to być może dla wielu stanowić będą swego rodzaju MEMENTO!! Problem jednak w tym ,że ci ,co odpowiedzialni są za najbardziej plugawe czyny na tym łez padole, tego nie czytają. Bałkany w XX stuleciu ,to hańba dla EUROPY(po doświadczeniach II wojny ,u schyłku XX wieku REGULARNE LUDOBÓJSTWO-to się w pale nie mieści ).Hmmm...czyżby moja teza, że WOLNOŚĆ jest dobra ,tylko dla niektórych LUDZI się sprawdziła?? .Przecież dopóki „dziadek” Tito trzymał za „mordę” lokalnych wataszków (tzw.POLITYKÓW), to na BAŁKANACH był „święty spokój”. Bałkany bardzo „fajnie” opisuje Andrzej Stasiuk. Właściwie, to, to że młodzi postrzegają XX wiek ,jako „cóś" abstrakcyjnego, to rozumiem, wszak nie dotknęły ich okrucieństwa WOJNY, zresztą mnie też, ale nasłuchałem się opowieści moich „DZIADKÓW” ,RODZICÓW o czasach minionych. Troszkę poczytałem...Teraz już wiem ,że POLITYKA to „kupa gnoju”, z tą tylko różnicą ,że mierzwa rozrzucona na zagonku pozwoli ziemi urodzić smaczny owoc ,pięknie pachnący kwiat ,natomiast na pożywce zwanej polityką rodzi się śmierć, krzywda ,cierpienie.

avatar
~...
06.05.2016 20:46

Trudno się nie zgodzić z powyższym komentarzem

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl