TworzymyGłos Regionu

reklama

Kupujesz olej opałowy do pieca?

- masz obowiązek rejestracji

Czwartek, 13 lutego 2020 o 08:45, aktualizacja Czwartek, 13 lutego 2020 o 09:39, autor: 3
Kupujesz olej opałowy do pieca?

Starostwo Powiatowe we Wschowie przypomina o obowiązku rejestracji posiadanych urządzeń grzewczych (pieców). Do 31 marca 2020 r. będzie można kupić olej opałowy na dotychczasowych zasadach, czyli bez konieczności rejestracji urządzenia grzewczego w urzędzie skarbowym. Nie warto jednak odkładać tej czynności na ostatnią chwilę, zwłaszcza, że termin ten przypada w sezonie grzewczym.

Zmiana ta związana jest z uszczelnieniem systemu poboru podatku akcyzowego. Rejestracja obejmuje również osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej.

"Plusami nowych regulacji jest brak obowiązku złożenia opłaty skarbowej, choć póki co brakuje odpowiednich przepisów w ustawie o opłacie skarbowej (druki formularzy zawierają już jednak taką informację). - Dobrze, że wniosek będzie można składać również w formie elektronicznej. Niestety brak póki co rozwiązań prawnych i informatycznych, które by na to pozwalały (mamy projekt rozporządzenia ministra finansów, stosownie do którego sprawę rejestracji będzie można załatwić na portalu podatkowym, wersja testowa platformy PUESC również zawiera wzór zgłoszenia), co najlepiej obrazuje tempo pracy legislacyjnych – tłumaczy dla prawo.pl Jacek Arciszewski, doradca podatkowy, zajmujący się akcyzą.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/podatki/rejestracja-pieca-grzewczego-w-urzedzie-skarbowym-obowiazek-w,462157.html

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Jerzy
13.02.2020 09:19

To " uszczelnienie " powinno obowiązywać już pięć lat temu . Wtedy to robiono największe przewałki na tym oleju . Dzisiaj robi się na czymś innym złoty interes . Poza tym rejestracja pieca przebiega sprawnie przez internet i w tym samym czasie dostaje się indywidualny numer rejestracji pieca ,który trzeba sobie wydrukować dla dostawcy oleju opałowego .

avatar
~Emeryt
13.02.2020 11:15

To ci !, wielki sukces tego ogłoszenia, że wniosek nie będzie OBARCZONY opłatą skarbową. Panie Jerzy nie każdy w naszym wieku ma internet...... .Uważam, że na wioskach powinien dokonywać tej rejestracji OSOBIŚCIE Sołtys ! - za coś bierze te pieniądze, by pomagać swoim mieszkańcom, a nie przesiadywać i spijać darmowe kawki na sesjach rady.

avatar
~do Emeryta Jerzy
13.02.2020 17:03

Ja właśnie rejestrowałem przez internet ale urzędzie skarbowym a nie w domu . Byłem jednym z pierwszych którzy tą rejestracje przechodzili.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl