TworzymyGłos Regionu

reklama

Kreatywne warsztaty w Klubach Seniora gminy Szlichtyngowa (FOTO)

Piątek, 17 marca 2023 o 14:51, autor: 0
Kreatywne warsztaty w Klubach Seniora gminy Szlichtyngowa (FOTO)

Kluby Seniora w Gminie Szlichtyngowa są miejscem, gdzie osoby powyżej 60 roku życia mogą rozwijać swoje pasje oraz integrować się z innymi ludźmi w podobnym wieku. Dzięki projektowi "Usługi Opiekuńcze w Gminie Szlichtyngowa", współfinansowanemu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, organizowane są warsztaty zajęciowe takie jak decupage, kulinarne, komputerowe, kosmetyczne, florystyczne i wiele innych.

Zajęcia odbywają się w trzech lokalizacjach: Szlichtyngowej, Jędrzychowicach i Starych Drzewcach. W ramach warsztatów osoby w kategorii wiekowej 60+ tworzą własnoręcznie piękne rękodzieła, takie jak dekoracje z ceramiki, obrazy, palmy wielkanocne, stroiki świąteczne, kartki okolicznościowe i wiele innych pięknych i niepowtarzalnych przedmiotów.

Kluby Seniora w Gminie Szlichtyngowa pełnią ważną rolę społeczną. Zajęcia integrują środowisko osób starszych, wypełniając im wolny czas oraz wyzwalając aktywność społeczno-kulturalną. Dzięki organizowanym zajęciom, osoby starsze mają możliwość rozwijania swoich pasji, co wpływa korzystnie na ich zdrowie oraz samopoczucie.

Klub Seniora stał się miejscem rozwiązywania problemów życiowych dla wielu mieszkańców gminy. Osoby starsze mogą tam budować nowe więzi, wzajemnie się wspierać i motywować do działania. Dzięki temu, wiele osób dłużej cieszy się dobrym zdrowiem oraz witalnością.

Źródło/foto: szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl