TworzymyGłos Regionu

reklama

Koniec akcji zbierania nakrętek. Park Kościuszki bez serca

Czwartek, 11 lipca 2024 o 12:04, autor: 3
Koniec akcji zbierania nakrętek. Park Kościuszki bez serca

Z przykrością mieszkańcy Szlichtyngowej przyjęli wiadomość o zakończeniu wieloletniej akcji zbierania plastikowych nakrętek. Inicjatywa, która przez lata mobilizowała lokalną społeczność do ekologicznych działań i wsparcia celów charytatywnych, dobiegła końca. Urząd Miasta i Gminy Szlichtyngowa poinformował: „Z przykrością informujemy, że akcja zbierania nakrętek dobiegła końca. [...] Serce na nakrętki z terenu Parku Kościuszki zostało zdemontowane. Dziękujemy wszystkim, którzy przez ostatnie lata przyczyniali się do zbierania nakrętek na cele charytatywne”.

Koniec ze zbieraniem nakrętek

Demontaż czerwonego serca z Parku Kościuszki symbolizuje nie tylko koniec akcji, ale także zmianę w podejściu do zarządzania odpadami plastikowymi w Unii Europejskiej. Nowe przepisy wynikające z dyrektywy Single Use Plastics (SUP), która zaczęła obowiązywać, nakładają obowiązek fabrycznego przytwierdzania plastikowych nakrętek do opakowań. Celem tej regulacji jest zmniejszenie ilości odpadów plastikowych trafiających do środowiska oraz ułatwienie recyklingu całych opakowań.

Mieszane uczucia mieszkańców

Zmiana przepisów, choć motywowana szczytnymi celami, wywołała mieszane uczucia wśród mieszkańców. Akcja zbierania nakrętek była dla wielu symbolem wspólnoty i zaangażowania na rzecz potrzebujących. Wrzucanie nakrętek do serca i widok rosnącej ilości plastiku, który zamiast trafić na wysypisko, miał szansę na drugie życie, nie będzie już miało miejsca.

Dzięki tej inicjatywie udało się wesprzeć wiele działań charytatywnych. Przez lata zbierano nakrętki, które następnie były sprzedawane firmom zajmującym się recyklingiem. Uzyskane w ten sposób środki przeznaczano na pomoc osobom potrzebującym, zwłaszcza dzieciom wymagającym kosztownego leczenia i rehabilitacji.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Ptaszsk
11.07.2024 14:42

Ten co wymyślił nakrętki na stałe kasę zarobił tylko teraz jest ciężko się napić lub nalać.

avatar
~Wschowianka
11.07.2024 16:07

Przecież nakrętki nadal można zbierać. To nie jes zakazane.

avatar
~do Wschowianka
12.07.2024 13:27

Widocznie nie ma chętnych do odbioru, proste

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl