TworzymyGłos Regionu

reklama

Konfrontacje Muzykujących Rodzeństw powracają do Wschowy. To hołd dla śp. Karola Muszkiety

Wtorek, 16 kwietnia 2024 o 18:05, aktualizacja Wtorek, 16 kwietnia 2024 o 18:37, autor: 0
Konfrontacje Muzykujących Rodzeństw powracają do Wschowy. To hołd dla śp. Karola Muszkiety

Po dekadzie przerwy Wschowa ponownie staje się miejscem wyjątkowego wydarzenia muzycznego. "Konfrontacje Muzykujących Rodzeństw", które zyskały sobie miano miejskiej tradycji, wracają, by po raz 44. zjednoczyć miłośników muzyki. Wydarzenie to, znane z integrowania lokalnej społeczności, odbywało się regularnie aż do 2014 roku, ciesząc się dużym zainteresowaniem.

Tradycja odnawiana po latach

W sobotę, 20 kwietnia, w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, odbędzie się kolejna, długo wyczekiwana edycja Konfrontacji. Wydarzenie zostanie poświęcone Karolowi Muszkiecie, założycielowi i długoletniemu dyrektorowi Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego, który był nie tylko pomysłodawcą, ale i organizatorem tych konfrontacji przez wiele lat.

Szymon Franek, obecny dyrektor szkoły, z zadowoleniem ogłasza wznowienie tej pięknej tradycji. Co ważne, wstęp na wydarzenie jest wolny.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl