TworzymyGłos Regionu

reklama

Konferencja naukowa „SŁOWA mają moc” w Gdyni miała wschowskie akcenty

Środa, 20 września 2023 o 13:15, aktualizacja Środa, 20 września 2023 o 13:30, autor: 0
Konferencja naukowa „SŁOWA mają moc” w Gdyni miała wschowskie akcenty

W miniony weekend w Gdyni odbyła się konferencja naukowa pt. „SŁOWA mają moc”, zorganizowana przez FundacjaPozytywni.pl. Celem tego dwudniowego wydarzenia było zwrócenie uwagi na znaczenie i wpływ słów w życiu człowieka. Konferencja zgromadziła ekspertów z różnych dziedzin, w tym pedagogiki, psychologii i komunikacji.

Delegacja ze Wschowy

W konferencji wzięły udział dwie nauczycielki z lokalnej szkoły. Pani Agata Karolczyk-Kozyra oraz Pani Kornelia Musiał reprezentowały I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie. Dodatkowo Pani Kornelia Musiał reprezentowała także Szkołę Podstawową nr 1 im. Polskich Olimpijczyków we Wschowie.

Prelegenci i tematyka

Wśród prelegentów znaleźli się wybitni eksperci, takie jak profesor Roman Leppert z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, profesor Mirosława Dziemianowicz z katedry Teorii Wychowania i Pedagogiki Szkolnej Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego, profesor Jerzy Bralczyk, oraz doktor Marta Sałapata z Instytutu Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Pani Agata Karolczyk-Kozyra, jedna z nauczycielek reprezentujących lokalną szkołę, również miała okazję wygłosić prelekcję. Jej wystąpienie dotyczyło komunikacji bez przemocy i zostało uzupełnione warsztatami z mediacji szkolnych.

Film promujący konferencję

Warto również podkreślić, że podczas konferencji zaprezentowany został film stworzony przez licealistów z I LO we Wschowie. Film, który od czerwca promował wydarzenie w sieci, został przygotowany pod kierunkiem Tomasza Wojnarowskiego na zamówienie organizatorów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl