TworzymyGłos Regionu

reklama

Koncert Jesienny w wykonaniu Państwowej Szkoły Muzycznej we Wschowie (VIDEO)

Piątek, 17 listopada 2023 o 10:07, aktualizacja Piątek, 17 listopada 2023 o 10:27, autor: 0
Koncert Jesienny w wykonaniu Państwowej Szkoły Muzycznej we Wschowie (VIDEO)

W sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbył się wyjątkowy Koncert Jesienny, który zgromadził nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego. W repertuarze znalazły się przede wszystkim utwory patriotyczne i klasyczne.

Dyrektor szkoły, Szymon Franek, wyraził swoje oczekiwania co do koncertu: "Koncert jesienny będzie swoistą podróżą po różnego typu utworach i gatunkach muzycznych." Publiczność miała okazję posłuchać szerokiego spektrum utworów muzycznych. Szczególnie wyróżniały się kompozycje Karola Kurpińskiego, patrona szkoły.

Znakomity repertuar zaprezentowany przez artystów rozpoczął się od sygnału myśliwskiego wykonanego przez sygnalistów na parforsie oraz rogach myśliwskich. Dalsza część wieczoru obfitowała w indywidualne i zespołowe występy, a na zakończenie scenę przejęła orkiestra szkolna. Koncert poprowadziły Sara Powaga i Anna Muszkieta.

Czytaj również: Zapowiedź XX Królewskiego Festiwalu Muzyki we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl