TworzymyGłos Regionu

reklama

Sadrakuła vs Żygadło 1:0
obrazek

Pewną informacją już jest, że o stanowisko burmistrza Sławy rywalizować będzie dwóch kandydatów, urzędujący burmistrz Cezary Sadrakuła, oraz radny Paweł Żygadło. Ugrupowania obu kandydatów wystawiły także największą liczbę kandydatów na radnych.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~Wy
01.10.2018 15:43

Dlaczego zawsze gdziekolwiek pojawia się to porównanie pierwsze komentarze opluwają kandydata Żygadło? Nie znam tych panów ale raczej bym pozytywne rzeczy chciał slyszeć o sadrakule. Mowa tylko o jednym. Dziwne. Czyżby zwolennicy Sadrakuły nie mają czym się chwalić?

avatar
~maciej
01.10.2018 16:05

Jakby Żygadło był pewny wygranej to by nie startował jednocześnie na radnego.

avatar
~Zofia
01.10.2018 17:12

A Pan Sadrakuła jest pewniakiem ? Chyba nie, wiekowy facet i już mu dziękujemy.

avatar
~Kamil
01.10.2018 17:43

Widocznie nie jest. I co to zmienia? Startować mogą tylko Ci którzy są pewni czy jak?

avatar
~ryszard ochucki
01.10.2018 16:06

Chyba z Liszna Akwawit nam przeniesie, tam się nie opłaciło to warto u nas spróbować. Fantastyczny pomysł, jeszcze tylko skocznia narciarska i mamy sezon w Sławie cały rok. Oto miś na miarę naszych czasów, tzn. basen.

avatar
~Malkontent
01.10.2018 16:13

O włączeniu się p. Żygadly, w walkę o fotel burmistrza, wiadomo było już 4 lata temu. Wtedy było za wcześnie. Teraz, dzięki intensywnym działaniom społecznym (czytaj: pod publikę) szansę na tyle wzrosły, by zdecydować się na start.

avatar
~Kamil
01.10.2018 16:25

Mówicie co chcecie, ale przyda się zmiana. Zarzucacie coś osobie, która jeszcze nie miała okazji się wykazać, a więc tym samym nie zawiodła nikogo - dajmy Pawłowi tę szansę! Ile razy natomiast zawiedliście się obecną władzą? Powodzenia Panie Pawle! Zróbmy tu porządek!

avatar
~Slawianin
01.10.2018 17:07

Wlasnie o to chodzi, że się nie wykazał Pan Pawel, 4 lata pracy w radzie i prosimy o efekty, konkrety - ile wnioskow zgloszonych i co zrealizowano, a relacje z wydarzec dokladnie takie same jak urzędowe, no pomojajac wypadki drogowe oczywiscie. Powiew świeżości owszem - ale nie od Pana Pawla

avatar
~mieszkaniec Śmieszkowa
01.10.2018 16:29

Basen ciekawe z czego go wybuduje a później jeszcze go trzeba utrzymać. Zastanawia mnie czemu Pan Paweł, jeszcze się nie ogłosił na portalu, że chce wystartować w wyborach na radnego. I w tedy zobacz czy go wybiorą na burmistrza a jak nie to zostanie radnym. Ciekawe co Pan Paweł przez te cztery lata zrobił dla Spokojnej i Śmieszkowa?

avatar
~Śmieszkowiak
01.10.2018 17:02

Zrobił sporo. Poza wsparciem piłkarskiego klubu, OSP Prądnice i akumulatory, KGW fundusze na sprzęt , Reaktywacja Przedszkola i wiele innych. A to wszystko NIE BĘDĄC BURMISTRZEM . Opluwaj kogo innego

avatar
~admin111
01.10.2018 17:24

a co Ty zrobiłes dla swojej wsi ? paliłes opony w piecu i tylko narzekac na wszystko potrafisz

avatar
~Byly mieszkaniec
03.10.2018 23:13

A nasza byla radna pani B. co zrobila dla Spokojnej i Smieszkowa??

avatar
~On
01.10.2018 16:31

Panie kochany co ta Wschowa o tej Sławie. Tu więcej się zadymy robi niż w Sławie gdzie sprawa dotyczy. No ale to zadymiarskie miasto. widać po ilości kandydatów i poziomie kampanii. U nas spokojnie i kulturalnie. Trzymajcie się swojej gminy.

avatar
~Kamil
01.10.2018 16:35

Czy nie jest oczywiste to, że pół wieku przy władzy wystarczy? Pan burmistrz nie bywa na ważnych imprezach, Żygadłę zwalczają dawno, to przykre.

avatar
~Obserwator
01.10.2018 16:39

Ja się tylko zastanawiam czy Panu Pawłowi zostanie burmistrzem będzie się opłacało? Bo po krótkiej analizie oświadczenia majątkowego mam poważne wątpliwości. No chyba że dalej będzie prowadził działalność? Ale czy tak można?

avatar
~Smieszek
01.10.2018 16:42

Ciekawe skąd Pan Paweł weźmie pieniądze na wybudowanie basenu, a później na jego utrzymanie. Czemu Pan Paweł jeszcze nie ogłosił że pomimo chęci wystartowania na burmistrza również wyraził chęć startu na radnego. Po wyborach dopiero zobaczy na kogo Go wybrali i tym zostanie. I pytam co Panie Pawle zrobił Pan przez te cztery lata dla Śmieszkowa i Spokojnej.

avatar
~Śmieszek
01.10.2018 16:42

Ciekawe skąd Pan Paweł weźmie pieniądze na wybudowanie basenu, a później na jego utrzymanie. Czemu Pan Paweł jeszcze nie ogłosił że pomimo chęci wystartowania na burmistrza również wyraził chęć startu na radnego. Po wyborach dopiero zobaczy na kogo Go wybrali i tym zostanie. I pytam co Panie Pawle zrobił Pan przez te cztery lata dla Śmieszkowa i Spokojnej.

avatar
~
01.10.2018 16:44

Jak dla mnie kandydatem nr1 jest oczywiście Paweł Żygadło!!! Osoba która się angażuje z całego serca we wszystko co robi.Kto ożywił Sławę?Kto nadał życia temu miastu? Wiem ze najlepiej przyklepac wszystko Panu Sardrakuli

avatar
~MARIA
01.10.2018 16:44

Ja też uważam ze czas na zmiany

avatar
~Bastian
01.10.2018 16:46

Widać każdy chce ciąg dalszy komuny . Sława to jedno z najbardziej znanych miejscowości w turystyce. A wygląda jak gówno każdy chodnik z innej parafii piękne nowe lampy na ulicy ogrodowej tylko dlaczego co 3m i po dwie gdy nic tam nie ma po za boiskiem i ogródkami A na ulicy Waryńskiego w stronę mako również nowe lampy tylko szkoda że wieczorem strach tamtędy iść takie są mocne ekologiczne czy najtańsze . pomniki (...) wie po co . remont Kościoła fajnie dach zrobi drzewa wycieli tynk z zegara zrobił dziurę w nowym dachu . piękny zamek zabytkowy tylko po co to ratować jak można sprzedać park w sławie od 3 lat w remoncie . Gdyby ktoś trzymał na tym rękę nie doszło by do tragedii w której zginęła osoba A drzewo dawno miało być wycięte. Sława nie ma żadnego sensownego wyglądu ulica ogrodowa swoim stylem nie pasuje do niczego rynek główny wygląda jak skalniak . Co jeszcze Przez te lata czas na zmiany coraz więcej ludzi już tu nie przyjeżdża boją się patologia .Kto wieczorem pójdzie sam po parku jak jest zgraja Pracowników Zagronicznych Pod Wpływem Arkocholu itp. Stop Komunie !!!

avatar
~Stare Strącze
01.10.2018 21:42

Powiedział to człowiek który ledwie ukończył szkołę zawodową. Człowieku nie wyciągaj nosa z kanału. Wszyscy twierdzą że Żygadło ożywił Sławe, ale czym? Przez ostatnie 2 lata Pan Paweł rozkręcał wszystkie portale w naszym sąsiedztwie. Dobrze mu idzie zpijanie śmietanki i przyklepywanie sobie sukcesów. Dwa razy kupił coś dla OSP i wielki ojciec narodu.

avatar
~Rolnik
03.10.2018 23:15

A ty co zrobiłeś dla swojej gminy, więc najpierw podnieś 4 litery, a później mów , że inny zrobił za mało.

avatar
~Zofia
01.10.2018 17:09

A skąd Pan Sadrakuła wziął pieniądze na fontannę, pomniki i gwiazdy jazzu ? Stąd Pan Paweł weźmie na basen, bo co robić nawet latem w Sławie , gdy leje deszcz. Nawet kina nie ma.

avatar
~Franki
02.10.2018 22:23

Szanowna Pani. Aby wypowiadać się w tej kwestii wypadało by mieć jakiekolwiek o tym pojęcie. Proszę wziąć i dodać sobie pieniądze z budowy fontanny, pomników, gwiazd jazzu. Jazzu czy bluesa? A - nie ważne. Niech jest jednego i drugiego :) Teraz pomnożyć to przez 10 a i tak na budowę basenu czy małej pływalni nie starczy. A potem jeszcze trzeba to utrzymać. Proszę sobie wygooglować np. "pływalnia miejska w Kole" i poczytać. I proszę pamiętać, że możliwość wypowiedzi to nie obowiązek.

avatar
~Zofia do Franki
03.10.2018 23:54

Proszę nie zarzucać komuś niewiedzy, blues jest jednym z nurtów / obok spirituals i ragtime/ , z których wywodzi się jazz. I czy wszystkie gwiazdy , które sięgnęły bruku sławskiego , grały tylko bluesa, raczej nie. Uważa Pan , że tak mało wydawano na pomniki, fontanny, gwiazdy, to skąd te 17 milionów długu ???

avatar
~Franki
04.10.2018 15:07

Szanowna Pani. Oczywiście, że w naszej gminie można usłyszeć nie tylko bluesa, jednak sama główna impreza LW&B jak i słynna aleja gwiazd mają w nazwie słowo BLUES. Ale to tak na marginesie bo zarzucając Pani niewiedzę nie miałem na myśli nurtów muzycznych tylko ekonomię. Czytała Pani w Internecie o rentowności basenów i kosztów ich budowy? I czy naprawdę uważa Pani, że te 17 mln długu (nie wiem czy tyle, bo to pani dane) powstało z finansowania imprez i jak to Pani określiła pomników? A zastanowiła się Pani z jakich pieniędzy i ile mogło kosztować wybudowanie i wyremontowanie sal gimnastycznych, albo dróg gminnych? Proszę nie kompromitować się takimi wpisami.

avatar
~Zofia
04.10.2018 22:29

No z ekonomią to raczej Pan jest na bakier, a z finansami gminy to w szczególności. Jeżeli ktoś nie wie jaki dług ma gmina i czy gmina poręczała finansowanie kultury, to o czym my rozmawiamy ?

avatar
~Franki
05.10.2018 10:03

Na Bip Urzędu Miejskiego nie znalazłem nic na temat 17 milionowego poręczenia finansowania kultury. Ale skoro Pani jest tak dobrze zorientowana, to może podeśle mi Pani link do jakiegoś aktu prawnego który by to potwierdził? A wracając do sedna sprawy. Naprawdę wierzy Pani w to, że po ewentualnej wygranej Pana Pawła w Sławie zostanie wybudowany basen? Jeszcze raz proszę aby poczytała Pani w Internecie na temat kosztów budowy i utrzymania basenu.

avatar
~Zofia
05.10.2018 19:20

Chyba nie myśli Pan, że ktoś chce wybudować basen olimpijski w Sławie. Ten basen powinien być na miarę gminy i wiem, że na taki basen naszą gminę stać. Na pewno wszystkie szkoły chętnie by korzystały, może ujawniłby się jakiś ukryty talent. Proszę zajrzeć na http://www.osir.strzegom.pl/kompleks-plywalni-delfinek/ A jeżeli chodzi o dług, w tym poręczenie dla domu kultury, to należy szukać na bip, finanse gminy. budżet, sprawozdanie Rb-Z, ostatnie opublikowano za II Kwartał 2018 r. I trochę wiary w jaśniejszą przyszłość życzę.

avatar
~Franki
10.10.2018 15:27

Co prawda w tym akurat dokumencie nie wyczytałem, że ta kasa poszła na fontannę, pomniki itp. Ale Ok, - odpuszczam, bo ta sprzeczka i tak jest bez sensu. Pani nie przekona mnie do Pana Pawła, a ja Pani do Pana Cezarego. Basen w dużo większym od Sławy Strzegomiu fajny ale malutki. Brak w nim atrakcji takich jak ślizgawki, brodziki itp. które przyciągały by potencjalnych klientów. Jeśli wybory wygra Pan Paweł to za kilka lat realista Franki poszuka gdzieś na tym lub innym forum optymistki Zofii i wtedy zobaczymy kto miał rację. Pozdrawiam.

avatar
~Zofia
16.10.2018 23:04

Ślizgawki, brodziki, fontanny/może/ już są w większych miastach, Sławę stać na basen na jej/Sławy/miarę, przecież sam Pan pisał wcześniej do mnie - czy wiem ile to kosztuje. Tak wiem i jeszcze raz napiszę Sławę stać na basen na jej miarę. Jeżeli wygra Paweł Żygadło to porozmawiamy za parę lat, natomiast gdy wygra obecny Burmistrz Cezary Sadrakuła to budowy basenu raczej nie dożyję, chociaż plany na dożycie mam ambitne.

avatar
~Kamil
01.10.2018 17:09

Do wszystkich którzy przyczepili się tego basenu: koszt 10 milionów to koszt wybudowania pływalni. A mowa jest o basenie (kilka torów?). No i "skąd wziąć na to pieniądze?" - a skąd wzięto na wybudowanie sali w Ciosańcu, sławie i Krzepielowie?

avatar
~Busia
02.10.2018 15:50

Te hale jakże potrzebne trzeba utrzymać i jeszcze basen no cóż Pan Żygadło da ze swoich .

avatar
~Busia
02.10.2018 15:50

Te hale jakże potrzebne trzeba utrzymać i jeszcze basen no cóż Pan Żygadło da ze swoich .

avatar
~Jola
03.10.2018 17:10

Przykre, że Sławianie nie mogą się pogodzić z wybudowanie sali w Ciosancu.... Przecież w Sławie macie dwie, żal Wam że w wioskach gminy Sława uczniowie też mogą ćwiczyć na sali?

avatar
~do Jola
05.10.2018 10:43

Dokładnie pamiętam te pretensje pani... do Ciosańca, ale to po wyborach aby jakiś nadgorliwy wyborca nie rozkręcił afery. To było przykre, chamskie i prostackie wypominać Ciosańcowi budowę hali bo w Sławie 2 to za mało!

avatar
~as
05.10.2018 17:53

Pseudo Radnym proponuje pielgrzymkę pieszą(bo szkoda na tych nierobów obecnych kasy),do Bytomia Odrzańskiego niech przypatrzą się jak wygląda Basen(bo myślą chyba o basenie do potrzeb fizjologicznych),porozmawiają z najlepszym Burmistrzem w Polsce. Sadrakuła niech przy okazji zobaczy i nauczy się jak pozyskać środki na renowację zabytków(ma już w gminie zabytek w postaci DW nr 316)

avatar
~Zosia
01.10.2018 17:21

Czy, wybory nie są po to aby wybierać? Ja wybieram Pana Pawła bo mam dość arogancji władzy, której doświadczyłam. Wiem, że będą Pana gnębić, da Pan radę.

avatar
~Krystyna B.
01.10.2018 17:23

Trzymam mocno za P.Żygadło....czas na zmiany!

avatar
~Jeśli ktoś pyta co zrobił jako radny
01.10.2018 17:25

Jeśli ktoś pyta co zrobił jako radny to zapraszamy do naszej gminy. Jeśli nie wiecie to znaczy że nie byliście jeszcze lub mieszkacie tu od tygodnia.

avatar
~Busia
04.10.2018 10:48

Jestem mieszkańcem gminy Sława i powiem tak p.Zygadło w swojej niby gazetce publikuje to co inni juz opublikowali na fb lub innych mediach jego latajacy fotograf włazi na imprezy i czy ktos sobie życzy czy nie zdjęcia są zrobione i publikowane a sponsorzy płacą.

avatar
~Zosia
01.10.2018 17:25

Czy wybory samorządowe nie są po to by wybierać? Ja wybiorę pana

avatar
~Zenek
01.10.2018 18:19

Ja wolę wybrać kobietę. Zdecydowanie wybieram PANIĄ. A tak na poważnie - pamiętacie przysłowie - zamienił Stryjek siekierkę na kijek? Sam zmiana dla zmiany jest głupia.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl