TworzymyGłos Regionu

reklama

Burmistrz wezwana na sesję drogą telefoniczną. Nadzwyczajne wydarzenia podczas nadzwyczajnej sesji
obrazek

W piątek odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej we Wschowie. Nadzwyczajność tej sesji przejdzie zapewne do historii wschowskiego samorządu. Trzeba było telefonicznie wezwać panią burmistrz do sali obrad, ponieważ tylko jej obecność gwarantowała wprowadzenie głosowania do porządku sesji, które dotyczyło przesunięcia pieniędzy z remontu ulic Czeskiej i Węgierskiej na naprawę więźby dachowej Kripplein Christi. Pani burmistrz przybyła, radni zagłosowali tak, że z głosowania wyszedł remis. Danuta Patalas uznała, że z radnymi nie ma o czym rozmawiać i żegnając się ze wschowskimi rajcami, opuściła salę obrad. Wróciła jednak do sali i została do końca sesji, słysząc już na korytarzu komentarz radnego Krzysztofa Grabki.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~alojz
12.03.2018 21:32

czy ktoś napisał , że radni w głosowaniu niejako odrzucili ministerialną dotacje bo nie zgodzili się na dokładkę z budżetu gminy? to jest cyrk

avatar
~Krzysztof Owoc
13.03.2018 14:33

Radni a) nie zgodzili się na sposób procedowania przesunięć wbrew wcześniejszym ustaleniom b) przesunięcie tych środków będzie głosowane w następny poniedziałek Po za tym nie zabezpieczanie środków w chwili tworzenia wniosku o dofinansowanie, to zapewne poziom doktorski ekonomi. Szczególnie w przypadku gdy nie ma się większości w radzie. Wtedy tworzy się metodę moralnego szantażu, że środki przepadną, że terminy miną. P.S Proszę żonę radną pozdrowić i przekazać, że mi bardzo przykro jak wystawił ją na pośmiewisko ostatnio pan wiceburmistrz

avatar
~Michał
12.03.2018 22:01

Pan Grabka już udowodnił podczas swojej kadencji jakim jest burmistrzem i jak dużo głó... narobił dla gminy same długi. Danka jest cienka jak barszcz wszyscy wiedzą że Miłosz rządzi. A tak w ogóle to wszyscy co byli na tej sali powinny na jesień odpuścić sobie wybory nieroby i tle w temacie. Inne gminy się rozwijają a Wschowa umiera aż żal się patrzy na budynek mleczarni aż żal że Pan Grabka zrobił z cukrowni śmietnisko Europy. Wschowskie Kino starszy na głównej ulicy, budynek po przychodni wygląda jak stary szpital psychiatryczny który straszy. PKP to miejsce dla alkoholików i cpunów. Ulica Daszyńskiego wygląda jak autostrada na Białoruś a podobno u nas Europa. Żal brak słów ludzie dajcie spokój po co się pchacie do tej rady skoro nie umiecie rządzić.

avatar
~Kotwicki Jan
13.03.2018 00:15

Od lat powtarzam że wszelkie zło zaczyna się w szkołach. Jeszcze teraz daruję sobie szczegóły, czekam na ogólnospołeczną dyskusję w tej sprawie. Spieszmy się, czas nagli!

avatar
~do michała
13.03.2018 10:20

A może ty umiesz , w pysku jesteś mądry ale wiedzy z grosz

avatar
~Do Michała
18.03.2018 15:20

Racja, racja i jeszcze raz racja. Co do powyższego wyjaśnienia pana Owoca: te wasze gierki mnie nie interesują, interesuje mnie produkt końcowy. Nie siedzę w polityce a tymbardziej w ratuszu i mało mnie obchodzi co wy tam macie na papierach i o czym rozmawiacie na korytarzu ale widząc nastroje polityczne i napięta atmosferę winie za to opozycje. Jeśli jest słuszna sprawa do załatwienia która mogłaby skończyć się sukcesem to niech tak się skończy... ale nieee, bo Czopek nie zrobił tego czy tamtego po kolei. Dla mnie ważne ze robi i chce zrobić ale z Wami jak widać się nie da. Może wcześniej tez by mu nic nie wyszło dzięki Waszym działaniom. Gdyby głupiego kina nie ruszać tylko wyjść inwestorowi na przeciwko i pozmieniać zapisy zagospodarowania mieli byśmy może już dziś jakieś fajne miejsce a dzięki Waszej „trosce” mamy straszydło i problem w postaci „zabytku”. Weźcie się ludzie zwolnijcie bo przeszkadzacie w rozwoju Wschowy.

avatar
~Michał
13.03.2018 10:44

Nie muszę się znać bo nie kandyduje w wyborach. Głosuje i mam prawo oceniać rządzących wystarczy pojechać do Rawicza, Gostynia czy Kościana albo nie nawet do Sławy i od razu widać cywilizacje. Nie ma co ich bronić tej bandy.

avatar
~do Michał
15.03.2018 10:01

1. Budynek przychodni - prywatny 2. Ulica Daszyńskiego - powiatowa 3. Budynek kina Hel - prywatny 4. PKP - własność PKP 5. Cukrownia była prywatna 6. Mleczarnia - gmina Wschowa Rada Miejska nie rządzi. Rządzi Burmistrz. Rada kontroluje Burmistrza. Coś jeszcze wyjaśnić czy wystarczy ? 5.

avatar
~wyjaśniam
19.03.2018 09:19

zdaje się że tobie nie trzeba wyjaśniać, bo doskonale wiesz, dlaczego obiekty z punktu 3 i 5 tak dzisiaj wyglądają. Mogło by być zupełnie inaczej gdyby nie ambicje i polityka. Mieszkańcy tego wam nie zapomną, macie to jak w banku.

avatar
~Lubuski śmieje się ze Wschowy
19.03.2018 12:26

Tekst z gazety lubuskiej: Ostatecznie burmistrz zaproponowała przewodniczącej rady miejskiej Hannie Knaflewskiej-Walkowiak, że będzie pisała usprawiedliwienia z nieobecności na sesjach, po czym sama uznała, że jest to dziecinada. Czytaj więcej: http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/wschowa/a/czy-burmistrz-wschowy-danuta-patalas-bedzie-pisac-usprawiedliwienia-z-nieobecnosci-na-sesjach-rady-miejskiej-wideoi-zdjecia,13001658/

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl