TworzymyGłos Regionu

reklama

Burmistrz wezwana na sesję drogą telefoniczną. Nadzwyczajne wydarzenia podczas nadzwyczajnej sesji
obrazek

W piątek odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej we Wschowie. Nadzwyczajność tej sesji przejdzie zapewne do historii wschowskiego samorządu. Trzeba było telefonicznie wezwać panią burmistrz do sali obrad, ponieważ tylko jej obecność gwarantowała wprowadzenie głosowania do porządku sesji, które dotyczyło przesunięcia pieniędzy z remontu ulic Czeskiej i Węgierskiej na naprawę więźby dachowej Kripplein Christi. Pani burmistrz przybyła, radni zagłosowali tak, że z głosowania wyszedł remis. Danuta Patalas uznała, że z radnymi nie ma o czym rozmawiać i żegnając się ze wschowskimi rajcami, opuściła salę obrad. Wróciła jednak do sali i została do końca sesji, słysząc już na korytarzu komentarz radnego Krzysztofa Grabki.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~@"Franek"
10.03.2018 07:57

Czy ty się słyszysz?, a może ponownie przeczytaj to co napisałeś i głęboko sie zastanów: - Kto tu krzyczy, kto tu robi z obrad Rady "wiochę", kto tu bezczelnie lekceważy wyborców????. Tej pseudo władzy MiG już nic nie usprawiedliwi i nie uratuje!......Przez 4 lata mieliśmy coś w rodzaju pomieszania Kabaretu z ZOO......

avatar
~TRO.....e
10.03.2018 08:11

Do szanującego się wyborcy!:. - proszę zobaczyć jak grupa upadającej władzy szybko uruchomiła tzw. "trolli" w obronie swojej nieudolnej działalności, jak szybko przystąpiła do opozycji - coś na wzór pewnej Pani Premier, która swoje przemówienia rządowe zawsze zaczynała od słów " bo przez ostatnich 8 lat ......itp., itd., ....." Pytam się "trolli" ze strony obecnie rządzących : - nie wstyd wam?, - gdzie widzicie te nowe miejsca pracy?, - gdzie widzicie te nowe mieszkania dla młodych we Wschowie?, czy tak jak ten "emeryt" opanowała was "zaćma nepotyzmu i kolesiostwa" ?, - ma te nowe miejsca to etaty dla swoich w Spółce Komunalnej, Zakładzie Pogrzebowym, UMiG / kolesi z Głogowa?, o to wam chodzi ?????. Wstyd.........schizofrenia nie boli ale wyczynia wielkie szkody dla innych .......!

avatar
~Krzysztof
10.03.2018 09:18

Widzę większość radnych to pozostałości poprzedniej władzy Pana Grabki państwo się nigdy niedogadacie z nową wladza i tyle

avatar
~zenek
10.03.2018 10:59

Brak kultury! prymitywne zachowanie, prostackie i pokazujące całokształt o wizerunku Pani Burmistrz ! zachowanie jak w przedszkolu za górką ! Wstyd za Wschowe i wizerunek dla Gminy ! Prosimy o odwołanie Pani Burmistrz!!!!

avatar
~IREK
10.03.2018 11:24

Ta "Pani" burmistrz jak w lutym była w Australii, to już mogła tam zostać na zawsze, bo takiego wstydu dla gminy to już dawno nie było. Nawet nie wie, że zwołuje nadzwyczajną sesję, tylko mówi, że zwołuje nadzwyczajną radę...............................

avatar
~pytanie
10.03.2018 11:36

Czy w końcu będą pieniądze na kolej czy nie?

avatar
~kolo
10.03.2018 12:48

Myślę że tym występem pokazała na całość co potrafi i kim jest ! Tonący nerwów się łapie?? w tak dziecinny sposób dać się sprowokować?? dla tej władzy czas się zakończył i myślę że już nikt nie będzie się angażował w pomoc kampanii przedwyborczej bo to jest nieporozumienie!!!!

avatar
~Adaś
10.03.2018 13:00

Nie widzę p. Grabkę na stanowisku burmistrza po wyborach, ale nie można mu odmówić możliwości do oceny obecnej władzy ...... a jako opozycja , wręcz konieczności jej dokonywania. Władza bez "komisji rewizyjnej" może na wiele sobie pozwalać a potrzeby widzieć jednostronnie. W zasadzie p. Owoc na wszystko odpowiedział, kto w stajni odpowiada za puste koryto .........a no gospodarz , więc to , że teraz burmistrz Patalas domaga się pieniędzy na K.CH. w sposób "nakazowy", jest zaskakujące ? O tym , że środki finansowe w skali 50% (190tys.) będą potrzebne wiedziała (powinna wiedzieć a wyciągam wniosek , że nie jest to pewnikiem ?) p. Patalas już dużo, dużo wcześniej. Kopanie studni w dniu pożaru (zwoływanie Sesji nadzwyczajnej) świadczy tylko o braku profesjonalizmu burmistrza , a powoływanie się na obecność mediów w znaczeniu , że teraz opozycja robi "cyrk" hmmm .......... jak coś takiego można skomentować ? Takie zachowanie i padające słowa z ust panującego burmistrza jest żenujące a powinno być na odwrót, być przezroczystym nośnikiem transparentności , dawać mieszkańcom pełną jasność sprawy . Postawa p. burmistrz i powtarzanie słów , że są tu media , wzbudzają moje wielkie zaniepokojenie i domniemanie , że poza kamerą obowiązuje tam (w urzędzie) niestety inna etykieta i grzeczność a należyta forma towarzyska jest tylko na pokaz. Przykre. Moja ocena tej Sesji , a zarazem całej kadencji tej ekipy od dawna była umiarkowana ale im bliżej jej końca, jako obywatel tego miasta, dostaję coraz więcej powodów do bezwzględnego protestu. ..... co również stanowczo wyraziła r. Pawłowska lub jak ujawniła krętactwo p. burmistrz r. Nachaj - to kadencja bezwstydu , braku kompetencji i nieprzyzwoitego "cwaniactwa" ! To też nauka dla nas, dla mieszkańców , ......... jak głosujesz na "zamiennik" , to musi być bez skazy . Adaś

avatar
~OBSERWATOR
10.03.2018 13:05

Patalasowa nie potrafiła tak jak Szlichtyngowska dama wziąść radnych za pyski i głosują jak na sznurku chociaż z oporami.

avatar
~haha
10.03.2018 15:47

jakiś przykład?

avatar
~ANALITYK
10.03.2018 16:17

Dzisiaj się rozpisywał nie będę. Nigdy nie myślałem, że to powiem ale Pani Burmistrz Patalas. Czy Pani nie jest wstyd tak po prostu, po ludzku?

avatar
~Marek
10.03.2018 17:57

Wybierzcie grabie będzie lepiej

avatar
~ext7
10.03.2018 18:04

Ale jaja, rozpierducha na całego!! Tej się nie spodziewałem, ale cóż – stała się faktem. Jakie były tej powody?? Tego nie wiem. Oczywiście rozumiem ,że zbliżają się samorządowe wybory i na tę okoliczność potrzebny jest ofiarny kozioł, ale myślę, że kopanie leżących (niekoniecznie tych co trzeba) trąci sadyzmem!! I niech mnie tu nikt głupa nie rżnie, mówiąc, że nie wiedział. Przecież ten rozłam w ekipie zwycięzców (krótko po wyborach) zauważyłby nawet średnio rozgarnięty osioł!! Nie wiem kto zwycięży w tych wyborach ,ale wiem ,że niezależnie od tego to, i tak hektolitry pomyj wyleją jemu na głowę. Bo tutaj tak jest!!

avatar
~ABC
10.03.2018 18:34

A kiedy będą posprzątane ulice we Wschowie, bo jest jeden wielki SYF

avatar
~Asia
10.03.2018 20:36

Znowu się odezwała i rozwiała wszelkie wątpliwości.

avatar
~Asia
10.03.2018 20:44

Pani Danuto, pani Marzeno, , proszę wziąć po uwagę, że praca powyżej kwalifikacji ma zgubny wpływ na psychikę.

avatar
~obserwator
10.03.2018 21:00

Przecież to jest granda . Wygląda na to że burmistrzowie kupili sobie wykształcenie w prywatnych szkołach nie mając pojęcia jak jego używać . Ten " doktor " pisze o dotacje i je otrzymuje ale nie ma zielonego pojęcia że tyle samo kasy musi mieć przyklepana na ten cel . Burmistrzowa klepie czy po trzy o jakiś karach o S.K i nie wie o sesji po co ją ściągnęli na tą sesję . To jest dopiero dom wariatów . A ja się pytam po jaką cholerę zwalniali poprzedni zarząd spółki i prezesa . Po co tylu zatrudnili prawników doradców i prokurentów jak to całe towarzystwo nie ma zielonego pojęcia o funkcjonowaniu jak działa S.K mimo że prowadzenie tej spółki nie przedstawia żadnej trudności dla przeciętnego przedsiębiorcy . Przecież to woła o pomstę do nieba żeby ratusz i ta cała burmistrz z tymi swoimi znajomkami i rodzinami nie potrafili utrzymać tego wszystkiego co zastali po poprzednikach w należytym technicznym porządku . To gdzie im do rozbudowy czegokolwiek lub do jakieś inwestycji . Przecież wy pokazujecie swoją niekompetencję we wszystkim czego by się nie chwycił . Jeden tnie głupa i robi dobrą minę do złej gry a druga wrzeszczy i macha łapami jak by się odganiała od much . Dno zostało już osiągnięte i mam nadzieję że jak skończy się wasza kadencja to te wasze pociotki i wasze rodziny wylecą z hukiem z tych stanowisk o których nie macie zielonego pojęcia jak powinno się pracować .

avatar
~Wyborca
10.03.2018 21:30

Mieliśmy dobrego burmistrza Pana Żukowakiego to nie próbowaliście tylko wybraliście Grabkę człowieka który uwierzył że jest Bogiem a niestety nie wykazał się .Pań ŻUKOWSKI chciał zamknąć szkołę w Przyczynie Górnej ale Pani dyrektor Hilarska robiła wszystko żeby jej nie zamknąć i w ten sposób udowodnić że Pań ŻUKOWSKI jest złym burmistrzem.Okazalo się że nie zależało tej Pani na szkołę ani na dzieciach bo później poszła do szkoły na panią dyrektor do Lysin. Ot co .Dzisiaj zamykają szkołę i co my na to .Przecież Pań ŻUKOWSKI już w tedy przewidział finał tej ekonomii.Stracilismy takiego dobrego ekonomistę i dlatego należałoby się zastanowić czy nie poprosić tego Pana aby wrócił do nas do naszej kochanej Wschowy ...Tak należałoby zrobić

avatar
~Kkk
10.03.2018 22:49

Boże jaki wstyd. ..nigdzie nie widziałem takich cyrków. Dla pani burmistrz moze sprawdzilby się nerwosol ..oj a może nawet nie mógłby być za słaby.

avatar
~do ~Kkk
11.03.2018 07:51

Myślę że nerwosol nie pomoże bo to było przedstawienie teatralne . Przecież ona kłamała w żywe oczy żeby " usprawiedliwić się z nieobecności . O jakiej kontroli ona mówi ? . Żadnej kontroli nie ma w spółce . Ten człowiek jest pomyłką na tym stanowisku . Jak można jeszcze w tak prymitywny i arogancki sposób utwierdzać się w tym co kłamie pytając się i odpowiadając młodej prawnik która na pytanie o potwierdzenie tej kłamliwej wiadomości zamarła z wrażenia wiedząc że ta burmistrz kłamie w żywe oczy . Kompromitacja i żenada to mało powiedziane .

avatar
~Cała Wschowa
11.03.2018 07:48

Teraz już zacznie wychodzić te wszystkie nie kompetencje wybranych Odnowicieli w urzedzie jak sp kom Podobno pan Owoc już zadał nie wygodne pytania na temat ile osob z najbliższej rodziny pracowało lub pracuje za kadencji prokurenta i pani prezes Na jakiej podstawie została przyjęta Ciotka prokurenta do sp kom na jakiej podstawie pracowal wujek prokurenta Pytania nie wygodne i bolesne ale prawdziwe czekamy na odp sekretarki

avatar
~czechu
11.03.2018 17:55

Bo ja już w końcu nie wiem "mam grać"?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl