Nieoficjalnie, czyli o tym kto zostanie burmistrzem Wschowy w 2018 roku
obrazek

Pozostało niespełna 15 miesięcy do wyborów na burmistrza Wschowy. W porównywalnym czasie przed ostatnimi wyborami samorządowymi pewne było, że ówczesny burmistrz będzie starał się o reelekcję. Dzisiaj trudno przewidzieć, czy obecna pani burmistrz w 2018 roku będzie kontynuować swoją przygodę z lokalną politykę. Według naszych ustaleń, zaznaczmy, że nieoficjalnych ustaleń, pani burmistrz pod koniec 2016 roku miała rozważać taką możliwość. Oficjalnie jednak, ani Danuta Patalas ani żadna inna osoba nie ogłosiła, że zamierza kandydować na burmistrza, co nie znaczy, że wśród lokalnych polityków ten temat jest zamrożony. Nie jest zamrożony. Od dłuższego czasu trwają spotkania, rozważane są możliwe scenariusze i sojusze. 

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar
~Jan Kotwicki
18.08.2017 14:46

Ludzie, opamiętajcie się! Ktoś kto ukończył uniwersytet telefoniczny nie może kandydować na burmistrza!

avatar
~psl
18.08.2017 17:06

Typowy temat na sezon ogórkowy. Redaktor "rk" chciał czymś zamącić w gminnej polityce i poprawić "klikalność" , a tu dupa. Są wakacje i nikogo nie interesuje oprócz dyżurnych komentatorów. Widać z lektury komentarzy że najbliżej polityki lokalnej są zwolennicy burmistrza Giezka. Trzymają chłopaki rękę na pulsie. Jak dla mnie po Patalasowej i Czopku już nic gorszego nie może nam się przytrafić. W sumie obojętnie kto będzie burmistrzem . Od 2020 koniec kasy z Unii nie będzie więc najlepszy byłby jakiś rolnik z PSL-u aby ładnie gminę zaorać.

avatar
~iks
18.08.2017 17:56

Pani Kola się nie nadaje , Wojtek tym bardziej , uważam że nikt z listy z artykułu. Potrzebny jest ktoś nowy nowa twarz człowiek z zasadami i tzw jajami , ktoś kto zrobiłby porządek , nie obsadzał stanowisk ludźmi spoza Wschowy , mamy ludzi wykształconych i nie potrzeba nam ludzi z zewnątrz , tylko ludzie jakie jest nasze społeczeństwo co pokazali po ostatnich wyborach tak naprawdę ani Grabka ani Patalas nie powinni byli wygrać . Może ja będę startować obiecuję że nie będę kraść a dam pracę tym którzy na to zasługują i nie będzie miejsca dla Przybylskiego , czy innych mu podobnych którzy siedzą nic nie robią i jakoś przepękali , obiecuję że będzie weselej ..... pomyślę nad tym może będę czarnym koniem . pozdrawiam .

avatar
~ewa
18.08.2017 22:34

Pan Wojciech zdecydowanie "TAK", ale niech Pan uważa ze swoją lojalnością.Niektóre osoby z byłej ekipy mogą Panu zaszkodzić np.były Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju, takich osób niech się Pan wystrzega.

avatar
~nauczyciel
19.08.2017 12:27

Jak Kurryło wystaruje to napewno pójdę i na niego oddam głos,bo to jedyna osoba, która nadaje się na to stanowisko.

avatar
~xyz
19.08.2017 16:04

jak mało trzeba dla: -"lobo" by zostać wg niego Burmistrzem Wschowy , cyt. ..." Pan Wojtek nauczył się już wręczać kwiaty i reprezentować władzę lokalną.."/koniec cyt./ ; - "ewa" poszła dalej, cyt. ..." Pan Wojtek zdecydowanie TAK..."/koniec cyt./; - "nauczyciel" wydawałoby się, że człowiek światły, cyt. ..." Jak Kurryło to napewno pójdę.."/koniec cyt./. TAKI ATAK tego typu nie przemyślanych wpisów na 1,5 przed wyborami świadczy jedynie o "ataku internetowych trolli". Nie ważne co i jak aby tylko o Nim pisali!!!!!. NIE PRZESZKADZA IM , że Ich tzw. KANDYDAT to "przypadkowy samorządowiec": - za czasów Pana Grabki zdradził swoich wyborców / co najważniejsze kolegów z komitetu wyborczego/ i za otrzymanie stanowiska w postaci Naczelnika Oświaty przeszedł na stronę Pana Grabki. Przypadek - wypadek czy wyrafinowane dążenie do zdobycia "koryta". - kolejne wybory przypadek - wypadek przejście do wsparcie PSL, czy kolejne wyrafinowane dążenie do zdobycia kolejnego "koryta", tym razem stanowiska w postaci v-ce Starosty . Jak widać Wasz / lobo, ewa, nauczycie/ człowiek/kandydat ma na każdą okoliczność nową T W A R Z - taki sobie człowiek o wielu TWARZACH w zależności za ile i gdzie mu dadzą nowe "koryto" - można by powiedzieć nie będąc złośliwym i zazdrosnym "CZŁOWIEK CHORĄGIEWKA" !!!! Kochany S U W E R E N I E !!! czy taki człowiek ma być Twoim/Naszym Burmistrzem?, Tego chcesz i pragniesz?, czy Ty nie masz ambicji by Twoim miastem był człowiek uczciwy i wiarygodny swoich przekonań?!. Na koniec: - pytanie dla Waszego tzw.kandydata, czy prawdą jest, że załatwił u Pani Burmistrz Patalas dla swojej siostry stołek sekretarki w SK u Pani Janik??????????? Jeśli tak: czy to nie jest N E P O T Y Z M ?/////.

avatar
~ja
19.08.2017 21:04

No i dobrze,że xyz "przypomniał" dokonania tego murowanego kandydata ( jak słychać z otoczenia pana Grabki).

avatar
~do "nauczyciela" !
20.08.2017 06:35

Cyt. z jego wpisu: ..." Jak Kurryło wystartuje to napewno ........"/koniec cyt./. Przykre, że nauczyciel a taki analfabeta - czy jego analfabetyzm może mieć coś wspólnego z jego "murowanym kandydatem"........???

avatar
~obserwator
20.08.2017 08:32

Uważam, że Pan Kuryłło ma bardzo duże szanse na objęcie stanowiska Burmistrza, jednak żeby nie strzelić sobie w kolano powinien odciąć się od poprzedniej władzy, a wystartować z zupełnie "nowymi"twarzami. W mieście jest dużo ludzi, którzy mogliby coś zrobić w tym mieście, ale niestety nie mają szans zaistnieć, bo inni nie potrafią się odciąć od "koryta". Nowicki niech sobie siedzi w PUP, i tak tam nic nie robi, Grabka z Rękosiem w szkole, a Mieżowiec prowadzi swój biznes.

avatar
~Wybór
20.08.2017 08:42

A może poprzedni prezes spółki komunalnej?

avatar
~TAK -
20.08.2017 09:29

TAK!!!, świetny wybór!!! To postawi koniec takim KARIEROWICZOM o ""wielu twarzach"" i "szybkiej ścieżce do kariery"" jak Ten p. Wojtek K. Jeśli kogoś trzeba odciąć od KORYTA to na pewno "rąsie". Ten pan przypomina szybką ścieżkę rodem z Ameryki ( tam od pucybuta do milionera), a we Wschowie " od spisującego liczniki do V-ce Starosty" - czy to nie tam Wasz kandydat ćwiczył podawanie rączki ?? ? > Jeśli w USA było to naturalne i dotyczyło pieniędzy prywatnych, to w przypadku Wschowy chodzi o NASZE PIENIĄDZE /PIENIĄDZE SPOŁECZNE> a ponadto ten ciągnący się za nimi NEPOTYZM, KOLESIOSTWA, UKŁADY_UKŁADZIKI w trwaniu przy KORYCIE> Czy pisząc o takich ludziach jako kandydatach na radnych, a co najgorsze ew. Burmistrz to nie jest jest tak, że odpowiada wam ,że Wasi kandydaci w pewnym stopniu wypełniają Wasze te wszystkie negatywne ludzkie przywary ?????? TAK Pan ZACZYK na przyszłego BURMISTRZA Wschowy !!!!!!

avatar
~do Wyborcy
21.08.2017 09:19

A czy się może pochwalić Kuryłło oprócz wręczania kwiatów (...)

avatar
~Miś Uszatek
21.08.2017 11:46

Ja i tylko ja nadaję się na burmistrza . Reszta to paździerz i popelina . Wybierzcie mnie a życie będziecie mieli słodkie jak miód lipowy .

avatar
~micer
21.08.2017 16:01

Ciekawe jaki TROLL dostał zlecenie na porzucanie błotem w p.Wojciecha? Pan Kuryłło to dobry człowiek, tyle i aż tyle. Powodzenia p. Wojciechu.

avatar
~@"micer"
21.08.2017 20:10

Od kiedy to opisywanie faktów nazywa się cyt...." zlecenie na PORZUCANIE błotem"?. Sorry, ale piszesz jak ten "nauczyciel". Ktoś już wcześniej użył tego określenia /trolle/ o tych co piszą o "murowanym kandydacie" unikając faktów o danej osobie. Należy zauważyć, że pisząc samymi hasłami z akcentem na POPULIZM doprowadziło, że mamy takich radnych i zarząd, iż musimy wstydzić się w naszym województwie za nasze rejon i miasto. W prawdziwej demokracji / dla przykładu USA ew. UE/ suweren jak ma głosować na kandydata to musi o nim wiedzieć wszystka - DOSŁOWNIE WSZYSTKO/aż od samego urodzenia. Nikt tam nie powie, że jest OBRZUCANY BŁOTEM. SZANOWNY SUWERENIE/wyborco - "głupich nie sieją tylko się rodzą" ..........

avatar
~Za cyrk
21.08.2017 21:42

O matko.Kto Zaczyk to dopiero zart chyba ze smsy beda wysylac tak jak na menagera haha

avatar
~Polak
27.08.2017 11:07

Wojtek ,,ciepła rączka" się nie nadaje, każdy to wie!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl