Nieoficjalnie, czyli o tym kto zostanie burmistrzem Wschowy w 2018 roku

Środa, 16 sierpnia 2017 o 16:35, aktualizacja Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 o 10:42, autor: 52 4150
Nieoficjalnie, czyli o tym kto zostanie burmistrzem Wschowy w 2018 roku

Pozostało niespełna 15 miesięcy do wyborów na burmistrza Wschowy. W porównywalnym czasie przed ostatnimi wyborami samorządowymi pewne było, że ówczesny burmistrz będzie starał się o reelekcję. Dzisiaj trudno przewidzieć, czy obecna pani burmistrz w 2018 roku będzie kontynuować swoją przygodę z lokalną politykę. Według naszych ustaleń, zaznaczmy, że nieoficjalnych ustaleń, pani burmistrz pod koniec 2016 roku miała rozważać taką możliwość. Oficjalnie jednak, ani Danuta Patalas ani żadna inna osoba nie ogłosiła, że zamierza kandydować na burmistrza, co nie znaczy, że wśród lokalnych polityków ten temat jest zamrożony. Nie jest zamrożony. Od dłuższego czasu trwają spotkania, rozważane są możliwe scenariusze i sojusze. 

Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, jeżeli napiszemy, że podobnie jak w latach ubiegłych swoich kandydatów na burmistrza powinny wystawić środowiska związane z Miłoszem Czopkiem, Krzysztofem Grabką,  Krzysztofem Owocem/Piotrem Buczkiem oraz Markiem Astem. Tak przynajmniej od 2010 roku wyglądają wybory samorządowe we Wschowie. Od tego czasu w lokalnej polityce nic się nie zmieniło. Jest jeszcze grupa osób związana ze środowiskiem ,,Zwyczajnych razem", ale tutaj od 2010 roku nie wystawia się swojego kandydata na burmistrza. Raczej popiera się któregoś z kandydatów wyżej wymienionych środowisk.

Nieoficjalnie mówi się, że największe szanse w przyszłorocznych wyborach ma kandydat, którego wystawi Prawo i Sprawiedliwość, ale nie dowolny kandydat, tylko Małgorzata Gośniowska-Kola, która w 2014 w pierwszej turze zdobyła trzeci wynik w wyborach na burmistrza. Mówi się też, że Prawu i Sprawiedliwości na rękę są obecne spory, jakie toczą się we wschowskiej, lokalnej polityce. Potencjalni kandydaci, ich środowiska, wykrwawiają się w doraźnej walce politycznej, tracą świeżość i mieliby ostatecznie źle kojarzyć się zmęczonym wyborcom. Wyborca chciałby w końcu normalności, mniej przepychanek i naturalnym wyborem byłaby kandydatka PiS.

Z obozu, związanego z Miłoszem Czopkiem, nieoficjalnie docierają głosy, że jeden z rozważanych scenariuszy miałby polegać na poparciu kandydata PiS. Pozornie naturalnym kandydatem tego środowiska powinien być Miłosz Czopek. Mówi się jednak, że jest to osoba niewybieralna na urząd burmistrza, a jednocześnie nikt już nie liczy na powtórkę z kandydatem, który miałby wprowadzić obecnego wiceburmistrza i Dariusza Przybylskiego do Ratusza. Nie jest też tajemnicą, że to właśnie za sprawą doświadczonego w polityce Dariusza Przybylskiego manewr z obecną panią burmistrz przyniósł sukces. Czy i tym razem naczelnik Wydziału Spraw Organizacyjnych i Społecznych znajdzie rozwiązanie? Naszym zdaniem wszystko zależy od tego, czy to środowisko jest nadal tak zdeterminowane, jak w 2014 roku podczas wyborów samorządowych oraz jak diagnozuje przyczyny swojej wygranej w poprzednich wyborach. W naszej ocenie poza jedną, aktywną radną, rządy we Wschowie raczej wypaliły to środowisko niż je skonsolidowało, czego przykładem jest chociażby radny Paweł Giezek, który od dłuższego czasu jest w opozycji do pani burmistrz i wiceburmistrza.

Nieoficjalnie mówi się również, że kandydatem środowiska, związanego z byłym burmistrzem Wschowy jest Wojciech Kuryłło. Podobnie, jak w pozostałych przypadkach, nikt tej kandydatury oficjalnie jeszcze nie potwierdził. Gdyby założyć, że coś jest na rzeczy, wynikałoby z tego, że to środowisko również szuka nowej twarzy. Być może zdaje sobie sprawę, że wybory w 2014 roku raz na zawsze odebrały szanse na sukces wyborczy pokoleniu, które przez 12 lat rządziło we Wschowie. Wydaje się, że podobnie, jak z ugrupowaniem Miłosza Czopka, tutaj też zachodzi prawdopodobieństwo sojuszu z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko oczywiście zależy od tego kto ostatecznie przejdzie do drugiej tury wyborów na burmistrza oraz ile osób poszczególne środowiska wprowadzą do Rady Miejskiej we Wschowie. Pojawiają się i takie głosy, że w obliczu tego, co dzieje się w tej kadencji samorządu, wyborcy dadzą szanse nowym osobom, które do tej pory w lokalnej polityce nie brały udziału i w samej Radzie nikt nie będzie miał zdecydowanej większości. Będzie trzeba szukać różnych rozwiązań, żeby wypracować sobie większość w Radzie.

Ostatnie środowisko, związane z Krzysztofem Owocem/Piotrem Buczkiem nieoficjalnie liczy na powrót sytuacji z 2010 roku, kiedy ich kandydatem na burmistrza był Zdzisław Mazur. Innymi słowy liczą na kandydaturę, która do tej pory nie był kojarzona ani z poprzednim obozem władzy, ani z obecnym. Z naszych informacji wynika, że jest to mało prawdopodobny scenariusz. Po ostatnich wyborach były kandydat na burmistrza oraz były radny zniknął z przestrzeni publicznej i nic nie wskazuje na to, by miał do niej powrócić. Już sam fakt, że kandydatem na burmistrza tego środowiska w 2014 roku był Krzysztof Owoc, a nie Zdzisław Mazur może potwierdzać nasze przypuszczenia. Nieoficjalnie  jednak mówi się, że prowadzone są rozmowy i nie zapadły w tej sprawie żadne wiążące decyzje.

Z tych krótkich, nieoficjalnych rozważań, wynikałoby, że większość lokalnych, politycznych środowisk bacznie przygląda się temu, jak zachowa się Prawo i Sprawiedliwość. Kto tę partię będzie reprezentował w wyborach na burmistrza Wschowy. We Wschowie zawsze dochodziło do II tury wyborów, co by mogło oznaczać, że żaden z kandydatów niczego nie mógł być pewien, a i wśród samych wyborców sympatie rozkładały się mniej więcej po równo. Stąd dzisiaj trudno wyrokować kto ma największe szanse w 2018 roku. Naszym zdaniem, podobnie jak w poprzednich wyborach o wygranej ostatecznie zdecydują niuanse. Nikt z kandydatów raczej we Wschowie nie może liczyć na to, że wygra w I turze. Wybory samorządowe we Wschowie od lat pokazują, że nie ma takiego kandydata, który mógłby zdecydowanie wygrać z pozostałymi osobami.  Na pewno więcej będziemy wiedzieć 11 listopada 2018 roku, bo tego dnia mają się odbyć wybory do samorządu. 

Rafał Klan

REKLAMA

Komentarze (52)

avatar
~cep
16.08.2017 16:56

Kuryłło !!!!???? kandydat na burmistrza ? To ja idę do lasu partyzantke uprawiać. Ten (...) tylko umie bukiety wręczać.(...)

avatar
~Ten_nie_inny
16.08.2017 20:00

"mówi się" i "nieoficjalnie"

avatar
~cep
16.08.2017 18:21

Redakcja niesamowicie promuje BuczkOwoca. Stawianie ich w rzędzie z Astem to stawianie zawodnika wagi superciężkiej z amatorami z ligi podwórkowej.

avatar
~Osowa
17.08.2017 12:03

Zgadzam się. Ast to liga podwórkowa

avatar
~xyz
16.08.2017 18:22

Jak widać komuś bardzo zależy aby utrzymać przy władzy to CAŁE TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI - taki ma cel pisanie tego typu artykułów, które przypominają działanie "internetowych trolli". SUWEREN ma się pod ich wpływem rozczulić i zapomnieć, że TO ONI od 27 lat wygrywają wybory na zasadzie OBIETNIC BEZ POKRYCIA - tj. DORWAĆ SIĘ DO KORYTA by rządzić i przejmować władzę dla swoich pobratymców. EFEKT ekipy w Starostwie i Gminie Wschowa za cały ten okres ich rządów jest taki, że jesteśmy najgorszym regionem w całym woj. lubuskim, ZERO inicjatyw gospodarczych, ZERO inwestycji i tworzenia miejsc pracy......itp.,itd.. SUWERENIE prawda jest taka, że po 27 latach należy to całe towarzystwo: Czopków, Patalasów, Grabków, Astów, Kuryłów, Kolów, Owoców w najbliższych wyborach pogonić gdzie pieprz rośnie..... W innym przypadku będziesz dalej KLEPAŁ Wschowską biedę. W nadchodzących wyborach / za 1,5/ postaw na całkiem nowych ludzi nawet jak by byli schowani na listach na szarym końcu! SKOŃCZ z tą OBŁUDĄ promujących się w STAROSTWIE i GMINIE WSCHOWA, SKOŃCZ z ich populizmem i obłudą, SKOŃCZ z ich nepotyzmem ............ Wschowa potrzebuje nowych uczciwych i przedsiębiorczych rządów, A NIE typu " rączka, buźka, goździk klapa"... itp

avatar
~Osowa
17.08.2017 12:28

Smutny z pana człowiek. Pewnie każdy pana rozczarowuje co 4, 5 lat.

avatar
~ext7
16.08.2017 18:51

Hmm... A po jaką cholerę używać zgranych kart? Jak na podorędziu jest człowiek wykształcony –psychologia, socjologia, sprawny organizator, językiem polskim posługuje się jak mało kto, zna też dobrze niemiecki ,podejrzewam, że i angielski. Zgadnie ktoś o kim mowa??? Oczywiście jest jeden problem!! Czy On .zgodziłby się na to wschowskie burmistrzowanie????

avatar
~do ext7
16.08.2017 23:15

nie wiem , daj podpowiedz/odpowiedź ?

avatar
~Marek
18.08.2017 08:49

Psychologia i socjologia? Nie ujmując nikomu brzmi to, jak wykształcenie podawane na 90% podań o pracę do McDonalda lub KFC. A może by tak zarządzanie, administracja publiczna etc? O ekonomii nie wspominam, ponieważ już mamy jednego Uber po ekonomii.

avatar
~Mieszkaniec
16.08.2017 21:03

Właśnie Pan Wojtek jest człowiekiem lubianym i pełen pozytywnych energii , człowiek ninteligentny i mający kulturę !

avatar
~jemióła
16.08.2017 21:34

do xyz o tym, żeby wybrać nowych mówi się od kilkunastu lat. nie wybierze sie nowych bo ich nie ma. a jak nowych nie ma, to się ma to, co widać na obrazku.

avatar
~Wschowianka
16.08.2017 23:32

I jeszcze czy ktos nowy zachce wystawiac siebie i rodzine na obstrzal artyleryjski? Niestety nie wielu takich ale jedno nazwisko z powyzszego artykułu moze pomieszać szyki.

avatar
~G
17.08.2017 09:19

Jeżeli Kuryło wygra wybory to v-ce zostanie prawdopodobnie Grabka i to on będzie znów rządził Gminą.Kuryło będzie dalej wręczał kwiaty bo w tym jest dobry.

avatar
~wyborca Wojciecha Kuryłło
17.08.2017 09:35

do znawcy lokalnej polityki ~G : "Kuryłło" a nie "Kuryło", jak o kimś piszesz to sprawdź chociaż jak napisać jego nazwisko. Pozdrawiam, wyborca Pana Wojciecha Kuryłło. ( a i pamiętaj nawet kwiaty trzeba umieć wręczyć ! ).

avatar
~G
17.08.2017 21:14

SZANOWNY WYBORCO PANA KURYŁŁO ( poprawnie specjalnie dla Pana),JEŻELI TEN PANA KANDYDAT ZASŁUŻY SIĘ CZYMŚ DLA NASZEJ GMINY TO BEDĘ PISAŁ JEGO NAZWISKO NAWET PRZEZ 10 Ł.NA RAZIE WG MNIE ZASŁUŻYŁ WŁAŚNIE NA 1 Ł I TO ZA TE KWIATY,CHOĆ MUSI JESZCZE POPRACOWAĆ NAD POSTURĄ I MIMIKĄ TWARZY.NAPRAWDĘ NIE TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ LOKALNEJ POLITYKI ŻEBY WIEDZIEĆ KTO Z KIM TRZYMA I CO IM MOŻE CHODZIĆ PO GŁOWIE.NIGDY WIĘCEJ KANDYDATÓW NA BURMISTRZA ZWIĄZANYCH Z OŚWIATĄ.

avatar
~Asia
18.08.2017 16:42

Ta osoba jest bardzo fałszywa

avatar
~przedsiębiorca
17.08.2017 10:17

Ja bym chciał żeby Giezek startował chłop ma jaja potrafił się postawić gdyby na początku nie trzymał się Czopka dzisiaj miałby wygrane wybory

avatar
~Genek
17.08.2017 10:46

Postawić Jak piszesz to każdy głupi to potrafi , trzeba mieć jeszcze coś pod swoim sufitem . A tu widać pustkę i tylko pustkę . Nic tu nie dadzą szkoły płatne bo one już pokazały co potrafi człowiek po ich skończeniu . Nawet te jaja które ma nic mu nie dadzą . On już pokazał jaki jest przekupny i jaki ma charakter a z takimi jak on nikt normalny nie będzie zawierał żadnych sojuszy i postanowień . Niestety chłop postawił na niewłaściwego konia lub dokładniej był współtwórcą dzisiejszej burmistrz . Swoje porażki i pomyłki należy konsekwentnie przyjąć do wiadomości i z poczuciem winy usunąć się w cień . A on gra wariata i winę zwala na innych jakby sam był kryształowo czysty .

avatar
~Wschowianin
17.08.2017 10:36

Popieram. Radny Giezek ma duże szanse wygrac wybory w 2018 r.Ale czy będzie startował.Ktoś może wie...

avatar
~Witek
17.08.2017 10:52

Ty weź zaproponuj tego byka Ilona który stoi na tym pomniku za miastem . On będzie lepszym kandydatem od tego Giezka . Byk stoi spokojnie na postumencie , nie żąda żadnej pracy od ratusza i nie miesza swoich trzech groszy gdzie się tylko da . Idealny kandydat !.

avatar
~Wschowianin
17.08.2017 11:06

Widać w komentarzach jak radny Giezek jezt niewygodny dla niektórych nieudaczników.

avatar
~Osowa
17.08.2017 12:08

Jest szansa na nową pracę dla Giezka gdzieś ? Taki sam as jak Kuchcicki

avatar
~hehe
17.08.2017 12:15

Dobry żart... Pan Paweł nie jest niewygodny, on jest po prostu prosty.

avatar
~do Wschowianina
17.08.2017 13:19

Największym nieudacznikiem jesteś ty " Wschowianin " piszesz z uporem maniaka o jakimś tam Giezku który ma przerost swojego ego i swojego ja . Liczy się praca merytoryczna a on nawet nie ma pojęcia co to jest , nie mówiąc już o pracy biurowej . On już wykazał się wiedzą w S.K i mieli go dosyć mimo że prezes owej S.K jest niewiele lepsza od tego Giezka .

avatar
~Jemióła
17.08.2017 12:23

Jest różnica między radnym Pawłem Giezkiem a radnym Przemysławem Kuchcickim. Radny Giezek szedł do wyborów z panią burmistrz i wiceburmistrzem. Był jednym z ważnych filarów nowej władzy. Normalne jest, że po wyborach takie osoby ze zwycięskiego obozu zajmują odpowiednie stanowiska. Tak jest odkąd świat istnieje. Radny może się nie podobać, można go nie lubić, może mieć trudny charakter, ale lojalność zobowiązuje. I co ? Został na lodzie. Nie przypominam sobie, żeby radny Kuchcicki pomagał pani burmistrz i wiceburmistrzowi w zwycięstwie wyborczym. Tutaj nie ma znaku równości. Jeden dostał kopa za robotę, drugi dostał pracę za co ja się pytam ?

avatar
~Adaś
17.08.2017 12:51

Paleta kandydatów niby szeroka , aż nadto oczywista z jasnym i zrozumiałym programem do objęcia władzy. Tak samo jak Ciebie Krzysiu , bardzo martwi mnie , że nie pokazują się młode i nowe twarze , ludzie z ambicjami a nie układami , ze swoistą koncepcją i planem działania a nie programem demontażu to co zostało po poprzedniku i bilansowanie swoich ambicji personalnych ! Ja rozumiem , że dodana wartość ludzka opuszcza to miasta w trybie palącym , że duże miasta dają im inne możliwości , nie mówiąc o krajach gdzie angaż nie jest wartością znaczka pocztowego , .... ale jakieś "kwiatki" zostały co z ojcowizną rozstawać się nie zamierzają więc gdzie Wy jesteście ........ ? Redaktor Klan daje nam "swoje" propozycje i muszę przyznać mu rację, bo całe wybory zakręcą się pod komendą PiSu , tak jest w kraju i tak będzie w mikrorejonach . To "baron" regionu zadecyduje kto zapewni polityczną kontynuację filozofii " jesteśmy już blisko prawdy ......" i ścisłej współpracy z Kościołem więc jeśli p. Kola nie "rozlała mleka " i nie "poparzyła" niczym posła Asta wydaje się , że jest 100% faworytem na stanowisko burmistrza Wschowy . Poprzedni burmistrzowie, p. Patalas i p. Rahnefeld raczej mogą myśleć poważnie o emeryturach i przepisach na grilla ........ tu i sami ludzie "kwaśnej wody" ponownie nie popróbują. Ten okres od 2014 w obu gminach zaznaczył się dużą wrogością do każdego o odmiennym poglądzie, a personalna ich ocena w zestawieniu obiecane do zrealizowanego jest najzwyczajniejszą kpiną ! Co do obecnego v-ce burmistrza Czopka , to tu historia tak łatwo o nim nie zapomni , to jest niedoceniony pokerzysta, szczwany lis który stworzy każdą możliwą koalicję dla wrażenia "dobry obywatel" . Pierwszym, który obłudę upublicznił i upokorzył był p. Grabka , teraz r. Giezek prawem wilka próbuje odwzajemnić się i zachwiać jego karierą a na ile skutecznie to czas pokaże ? Całe dzisiejsze nasze wywody nie mają jeszcze żadnego znaczenia, ........ myślę , że i decyzje u każdego są jeszcze z miękkiej żelki , natomiast jak czytam , że forumowicz "przedsiębiorca" ma WIZJĘ w stosunku do radnego G. ..... to jednak "olej się rozlał" po podłodze ! Forumowiczu , jeśli jesteś "przedsiębiorcą" to zapytaj się sam siebie ........ CZEGO/ DLACZEGO ! mądrość Twoja jest płaska jak i jego zdjęcia na Sesji lub hasło "Grabieżcy" . Redaktorze, ..... tu nie należy pytać kto zostanie burmistrzem , tu należy pytać kto go ma wybrać ! Tu spora część wyborczej wspólnoty reaguje na gesty , planowane lub przypadkowe posunięcia o znamionach wrogości , arogancji i aprobaty niewiedzy . Ta przypadkowość wyborcza radnych jest dzisiaj plonem rozwoju tego miasta , .....przecież Oni nie wiedzą nawet jak działa Samorząd Terytorialny a skupiają się jedynie na wartości służalczej dla jednostki, płacąc pokorą w zamian za obiecane dobra. Jeśli to mają być takie same Wybory w 2018 , przy nikłym zainteresowaniu , frekwencji i sile słowa prostackiego to kolejna kadencja otwiera rozdział - " jedzie pociąg z daleka ........." , tylko czy będzie jeszcze w stanie zahamować na stacji WSCHOWA ? Adaś

avatar
~Gwiezdne Wojny do Adasia
17.08.2017 13:25

Pytanie trzeba sobie postawić inne. Jeżeli to prawda, że PiS pozamiata, to czy istnieje szansa na powstrzymanie PiS we Wschowie? Jakie jest pana zdanie?

avatar
~Adaś
17.08.2017 14:14

Ad. "Gwiezdne Wojny" - forumowiczu ,...... jeśli jesteś z innej planety to nie wracaj, .... tam gdziekolwiek jesteś sąsiad rano z uśmiechem pyta jak smakowało śniadanie a już wieczorem między brzdękiem buteleczek szuka czym go upiększyć . A tak na poważnie , ...... jest sposób , ...wielu i wiele przy Urnie mądrości . Jeśli do 2022 mamy znowu w megafonach słyszeć , że "prawda jest już blisko ......" to ja stanę się częstym klientem laryngologa . Adaś

avatar
~b/pis
17.08.2017 14:35

Jak można pisać, że " pis pozamiata" w nadchodzących wyborach?. Należy zadać sobie pytanie kto to jest pis we Wschowie: - jedna radna w starostwie, - niespełna 2-ch w Gminie i tyle. Nie liczył bym na tych w Sejmie, bo jak widać oni dla naszego rejonu nic nie zrobili i nie zrobią, a swoją aktywność wykazują jedynie w trakcie kampanii wyborczej - prosząc o głosy. Większość piszących jak zwykle UPOREM MANIAKA od trzech kadencji tych samych kandydatów: to Grabkę, to Kole, to jakiegoś Wojtka. Najwyraźniej osoby te same o sobie piszą aby zaistnieć w mediach i być na tzw. przedwyborczej fali. Chodzi o to aby już na samym starcie wyeliminować konkurenta z poza ich "UKŁADU". Czy tak mają wyglądać przyszłe wybory?. Czy ponownie ograniczą się do z góry przyjętego "UKŁADU KOLESI"?. Najwyraźniej jedynie wpis "XYZ" odbiega od całej tej paplaniny i trafnie ocenia obecną rzeczywistość Wschowy. Po drugie kim jest pan Klan, że na 1,5 roku przed wyborami wyskakuje z tego typu kandydatami ?. Czytając tych podpowiedzi można wnioskować, że komuś bardzo zależy aby w dalszym ciągu utrzymać przy władzy to całe "KOLESIOSTWO", tzw. liderów lokalnej polityki. Pan Klan nie zadał sobie trudu aby zasięgnąć wiedzy wiedzy o nowych kandydatach, nowych liderach, ludzi wykształconych, a nie przyuczonych do rządzenia. Suweren musi zrozumieć, że CAŁKOWITE ODRZUCENIE obecnej ekipy "TRZYMAJĄCEJ WŁADZE" w naszym powiecie i gminie wyjdzie mu jedynie na dobre. Pan Klan jako człowiek niezależny powinien w tej sprawie szczerze i stanowczo wesprzeć SUWERENA i odrzucić stereotypy o potrzebie wspierania tych o których obecnie pisze - to myślenie doprowadziło, że Wschowa jest ZAŚCIANKIEM woj. Lubuskiego.....

avatar
~jemióła
17.08.2017 21:42

do b/pis drogi b/pis a ci nowi kandydaci to oni się ukrywają, że pan Klan ich nie dostrzegł? Bo jeżeli się nie ukrywają, od dawna jawnie działają, to coś jest nie tak, że nie zostali zauważeni. Możesz zdradzić, którzy to są? Bo ja też ich nie zauważyłem jeszcze, ale pewnie tkwię w stereotypach. To oświeć mnie proszę, bo jeszcze nic nie powiedziałeś a już wszyscy gniją, tylko Ty coś wiesz więcej. jak wiesz, to śmiało mów. Nie rób polityki tylko szczerze tutaj z nami gadaj

avatar
~ext7
17.08.2017 16:22

Eeee...tam.. W tych naszych gminnych wyborach, to partyjne namaszczenie nie będzie miało żadnego znaczenia (co najwyżej zaszkodzi kandydatowi). Oczywiście prezydenckie, parlamentarne, tam głosujemy na określoną opcję polityczną. W tych naszych lokalnych, głosujemy na konkretną osobę, którą znamy i akcentowane przez nią priorytety akceptujemy. Adam, pamiętasz zapewne ,że pomimo mojej „sympatii” do PIS-u w poprzednich wyborach głosowałem na K.G ( nie mając bladego pojęcia jakie są jego polityczne poglądy) Hmmm.. Podobała mi się też, ta niskobudżetowa, OWOCOWA z tymi jej priorytetami kampania. Więc to nie jest tak, że partyjne namaszczenie pozamiata sprawę, ono będzie balastem ciągnącym w dół. ad. ”do ext7” Pewnikiem chciałbyś cobym podał imię i nazwisko. Tego mi nie wolno, ale rozejrzyj się-ON tu jest. Pracuje we Wschowie, czasami pojawiał się w przestrzeni publicznej, inteligentny, bardzo skromny, potrafi rozmawiać z ludźmi, czasami kupuje struny do gitary.

avatar
~Adaś
17.08.2017 16:42

Krzysiu , wtedy był to 2014 , to była walka o życie , dzisiaj jest "2018" to już nie będzie walka o istnienie, teraz będzie /jest czas na ugruntowanie , więc wymagania są absolutnie inne. PiS na makro , teraz chce mieć mikro. Adaś

avatar
~Mis
17.08.2017 19:30

Kola czyli znowu byly nauczyciel. Kola czyli Huta pieniacka i pomniki. Kola czyli znowu stagnacja dla naszego biednego miasta.

avatar
~Wyborca
17.08.2017 20:04

Wojtek Kuryłło bardzo dobry kandydat, ale bez Grabki, Nowickiego i Rękosia - tym Panom już dziękujemy!!!

avatar
~lobo
18.08.2017 13:58

Ja również jestem zdania jak wielu rozsądnych w tych komentarzach, że Pan Wojtek nauczył się już wręczać kwiaty i reprezentować władzę lokalną, a teraz przyszedł czas na objęcie funkcji Burmistrza naszego miasta. Dotychczasowe lekcje odrobił dobrze i rokuje poprawne sprawowanie obowiązków Burmistrza naszego miasta. Natomiast co do p.Czopka to uważam, że ten Pan nie nabył jeszcze tych umiejętności, a szerzenie prywaty w pracy samorządowej opanował do perfekcji. I na to nie mogę się zgodzić jako stary mieszkaniec Wschowy!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl