TworzymyGłos Regionu

reklama

Kolizja na ul. Moniuszki. Nietrzeźwy 56-letni kierowca mercedesa próbował uciec. Interweniowała kobieta

Poniedziałek, 29 stycznia 2024 o 10:34, autor: 6
Kolizja na ul. Moniuszki. Nietrzeźwy 56-letni kierowca mercedesa próbował uciec. Interweniowała kobieta

W minioną środę na ulicy Moniuszki we Wschowie doszło do kolizji drogowej. 56-letni kierowca mercedesa, będący pod wpływem blisko dwóch promili alkoholu, wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierowcy toyoty. Po kolizji, w której uczestniczyła także toyota z czterema pasażerami, sprawca próbował uciec z miejsca zdarzenia.

Interweniowała 33-latka

Sytuację zauważyła 33-letnia przechodząca kobieta, która nie zawahała się interweniować. Dzięki jej zdecydowanej reakcji i szybkiej interwencji nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i przekazany w ręce policji, gdzie przeprowadzone badania potwierdziły jego stan upojenia alkoholowego.

Obywatelska postawa godna naśladowania

To kolejny raz w ostatnim czasie, kiedy to świadkowie zdarzenia wykazują się wysoką świadomością społeczną i obywatelsko interweniują wobec nietrzeźwych kierowców. „Zachowanie 33 - letniej kobiety jest godne naśladowania. Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu” - podkreśla nadkomisarz Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji.

Skutki kolizji

Na szczęście, mimo groźnego przebiegu zdarzenia, wszyscy uczestnicy kolizji wyszli z niej bez poważnych obrażeń. 56-letni sprawca zdarzenia stracił prawo jazdy i będzie musiał ponieść prawne konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Zobacz: Koparko-ładowarka staranowała Seata, a kierowca... napił się wódki!

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Ok
29.01.2024 11:08

Fajnie. Ok a dowiemy się co 33letnia kobieta zrobiła ? Zatrzymała go, zabrała kluczyki?

avatar
~4427018074
29.01.2024 16:48

Jeśli nie piszą jak to zrobiła, to znaczy, że rzuciła się "szczupakiem" pod koła .Napiszcie jak tego dokonała. Jakkolwiek tego dokonała. Należą się jej brawa. Nie ośmieszajcie tej Pani.

avatar
~FWS
29.01.2024 17:15

Wyglądało to całkiem inaczej, ale ludzie lubią mieć swoich bohaterów... :)

avatar
~Tak....
29.01.2024 18:49

Powinno być podane imię i nazwisko wraz ze zdjęciem pijaka. Prawo jazdy zabrać dożywotnio.

avatar
~123
29.01.2024 19:31

Czy to nie jest to zdarzenie, ale na ulicy jeszcze księdza Kostko parę dni temu? Wszystko bardzo podobne, tylko ulice się nie zgadzają.

avatar
~Aaaaaa
29.01.2024 21:56

Było całkiem inaczej napiszcie prawdę

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl