Czym zajmują się agencje detektywistyczne?
Agencja detektywistyczna oferuje szeroki zakres usług opartych na obserwacji i poszukiwaniu informacji, które mogą być przydatne, lub nawet niezbędne w wielu sprawach rodzinnych i kryminalnych.
Usługi agencji skupiają się przede wszystkim na pomocy w przypadku:
- zbierania dowodów w sprawach karnych,
- ustalania świadków wydarzeń,
- poszukiwania osób i mienia,
- ustalania danych adresowych osób ukrywających się,
- weryfikacji i kontroli pracowników,
- kontroli rodzicielskiej,
- obserwacji i kontrobserwacji,
- zbierania materiału dowodowego np. w sprawach rozwodowych lub alimentacyjnych,
- stalkingu,
- mobbingu,
- wywiadu gospodarczego,
- wykrywania podsłuchów i lokalizatorów.
Biuro detektywistyczne najczęściej zatrudnia osoby z doświadczeniem np. w pracy w Policji i specjalistów z zakresu psychologii oraz współpracuje z prawnikami. Skorzystanie z usług biura może ułatwić i znacząco przyspieszyć rozwiązanie sprawy.
Na czym polega praca prywatnego detektywa?
Detektyw, aby móc wykonywać usługi detektywistyczne, musi posiadać licencję oraz wpis do rejestru działalności regulowanych, jako działalność wykonująca usługi detektywistyczne. Rejestr jest prowadzony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, który po dokonaniu wpisu wydaje zaświadczenie. W Polsce, aby otrzymać licencję prywatnego detektywa należy ukończyć 21 lat, posiadać co najmniej średnie wykształcenie i pełną zdolność do czynności prawnych oraz być osobą niekaraną. Przyszły detektyw musi być obywatelem Polski lub kraju członkowskiego Unii Europejskiej albo posiadać (na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa Unii Europejskiej) prawo do podjęcia zatrudnienia lub wykonywania działalności gospodarczej na terytorium Polski. Poza tym niezbędne jest orzeczenie lekarskie o zdolności do wykonywania czynności służbowych oraz pozytywna opinia komendanta Policji, właściwego ze względu na jej miejsce zamieszkania. Detektywem nie może zostać osoba zwolniona w ciągu ostatnich 5 lat dyscyplinarnie ze służby w Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Biura Ochrony Rządu, Służby Ochrony Państwa, wojska, prokuratury, sądu lub innego urzędu administracji publicznej.
Prywatny detektyw, przy wykonywaniu swoich czynności, powinien kierować się zasadami etyki, lojalnością wobec zlecającego usługę i szczególną starannością. Licencjonowany detektyw może w trakcie swojej pracy uzyskiwać informacje od osób fizycznych, przedsiębiorców, instytucji, a także organów administracji rządowej lub samorządowej, jeśli przepisy tego nie zakazują.
Każdy detektyw Wrocław, aby zapewnić jak najwyższą jakość usług, wykorzystuje w swojej pracy najwyższej jakości sprzęt szpiegowski - rejestrujący obraz i dźwięki, monitorujący oraz pozwalający w szybki i sprawny sposób skanować i przeszukiwać pomieszczenia. Dobór metod i sprzętu jest zależny od prowadzonej sprawy. Doświadczony detektyw potrafi naprawdę zaangażować się w zleconą sprawę i wyjaśnić nawet tę najtrudniejszą.
Ile kosztuje wynajęcie detektywa?
Żadne biuro detektywistyczne nie posiada stałego cennika. Cena wynajęcia detektywa i doprowadzenia do końca zleconej sprawy jest zależna od bardzo wielu czynników i ustalana indywidualnie. Każde dochodzenie wymaga użycia innych środków i podjęcia różnych czynności. Cena jest zależna też od stopnia skomplikowania prowadzonego śledztwa i czasu, jaki zostanie mu poświęcony.