TworzymyGłos Regionu

Kiedy ruszy remont 305?

Piątek, 05 stycznia 2018 o 15:15, autor: 1
Kiedy ruszy remont 305?

Radny Radosław Zamiatała dopytywał wójta gminy Wijewo kiedy ruszy długo oczekiwany remont drogi wojewódzkiej nr 305 na terenie gminy. Plany i opracowania przedstawiane były dwa lata temu, a pracujących maszyn nadal próżno wyglądać. Wójt Mieczysław Dróżdzyński wyjaśniał problemy proceduralne jakie pojawiły się w trakcie przygotowań.

Radny Radosław Zamiatała w swojej wypowiedzi w trakcie grudniowej sesji Rady Gminy Wijewo podkreślał, że na terenie gminy trwa lub nie niedługo zacznie się wiele inwestycji drogowych. Jednak mieszkańcy Wijewa oczekują jednej, najważniejszej z ich punktu widzenia, czyli przebudowy drogi wojewódzkiej nr 305.

- W ostatnim czasie na terenie gminy Wijewo jest i będzie dużo inwestycji drogowych. Szykuje nam się drogowa inwestycja na drodze wojewódzkiej nr 305 i chciałbym się zapytać czy znamy już jakieś konkretne informacje o odcinku na terenie gminy Wijewo – pytał radny. – Czekamy już długo na tę inwestycję, ale takich konkretnych informacji nie dociera do nas za wiele. Dwa lata temu była u nas pani Sierżant z Zarządu Dróg Wojewódzkich. Wiemy, że mamy już projekt, kto chciał to go widział, nie wszystko udało nam się w nim uwzględnić.

Mieczysław Dróżdżyński jeszcze w trakcie sesji odpowiedział radnemu na pytania dotyczące przebudowy drogi wojewódzkiej nr 305 na terenie gminy Wijewo. Jak wyjaśniał wójt opóźnienie wynikało z problemów z własnością gruntów, na których prowadzona ma być inwestycja.

- Odnośnie drogi wojewódzkiej nr 305 wiemy, że doszło do opóźnienia wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, umożliwiającej firmie Budimex wejście na plac budowy, która uprawomocnić ma się w styczniu 2018 roku. Pierwotnie zakładano, że uda się uzyskać prawomocną decyzję w lipcu 2017 roku – wyjaśniał wójt. – Opóźnienie jest wynikiem wykupów gruntów pod tę inwestycję, gdyż okazało się, że istniejący pas drogowy był za wąski. Na tę chwilę nie mamy jednak informacji na temat czy ze względu na opóźnione rozpoczęcie prac, opóźni się również wykonawstwo.

Jak podkreślał wójt ważny jest fakt, że sejmik województwa wielkopolskiego zabezpieczył na wykonanie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 305 na terenie gminy Wijewo w budżecie na rok 2018 ponad 30 milionów złotych. W materiale wideo przypominamy również spotkanie z naczelnikiem wydziału Dokumentacji i Przygotowań Inwestycji Zarządu Dróg Wojewódzkich Sylwią Sierżant, jakie odbyło się z radnymi gminy Wijewo w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej 305.

(olek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Pyra
21.02.2018 21:02

Wiec kiedy ruszy remont z Wielenia do granicy wojewódctwa?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl