TworzymyGłos Regionu

reklama

Jarosław Kaczyński ostrzega przed „niemieckimi porządkami” Donalda Tuska

Sobota, 23 września 2023 o 15:32, aktualizacja Sobota, 23 września 2023 o 15:49, autor: 34
Jarosław Kaczyński ostrzega przed „niemieckimi porządkami” Donalda Tuska

W sobotę Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, uczestniczył w konwencji wojewódzkiej partii w Gorzowie Wielkopolskim. Kaczyński skrytykował opozycję, argumentując, że nie prezentuje żadnego programu i kieruje uwagę jedynie na działania PiS.

Ostrzeżenie przed "niemieckimi porządkami"

Kaczyński zareagował na słowa Donalda Tuska o wprowadzeniu "niemieckich porządków" w Polsce. Prezes PiS wyraził obawy, argumentując, że "niemieckie porządki" mogą oznaczać zależność Polski od Niemiec. Podkreślił także kwestię reparacji wojennych, które według niego Polska powinna otrzymać od Niemiec.

Zarobki i gospodarka

Prezes Kaczyński poruszył także kwestie gospodarcze, wskazując na różnice w zarobkach i stanie gospodarki podczas rządów Donalda Tuska oraz obecnej kadencji. Prezes PiS podkreślił, że podczas rządów PO-PSL Polska była w sytuacji ekonomicznej zależności, a zarobki były na niskim poziomie.

Polityka obronności

Prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się również do kwestii obronności i dokumentu wojskowego z czasów rządów PO-PSL. Skrytykował plan obrony Polski tylko na linii Wisły, który oznaczałby oddanie prawie połowy kraju. Podkreślił również, że obecne rządy koncentrują się na modernizacji wojska i obronie granic.

Krytyka filmu "Zielona Granica"

Lider PiS skrytykował film Agnieszki Holland "Zielona granica", argumentując, że reżyserka popiera plany Władimira Putina i wyraża niechęć do Polaków. Twierdzi, że film może wpływać na destabilizację sytuacji w Polsce.

Przemówienie Prezesa

W trakcie przemówienia na konwencji wojewódzkiej w Gorzowie Wielkopolskim, Kaczyński mówił o konieczności rządzenia samodzielnie przez PiS i podkreślił zdolności rządzącej ekipy do sprawowania władzy. Wyraził nadzieję, że jego partia będzie kontynuować rządy po nadchodzących wyborach parlamentarnych zaplanowanych na 15 października.

Wypowiedzi na temat przeszłości

Jarosław Kaczyński wspominał również okresy historyczne, w których według niego obowiązywały "niemieckie porządki", od zaborów, poprzez II wojnę światową, aż po rządy Donalda Tuska. Oskarżył Tuska o wprowadzanie Polski w stan całkowitej zależności od Niemiec i wyraził sprzeciw wobec takiej wizji przyszłości Polski.

Źródło/foto: Prawo i Sprawiedliwość (Facebook)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

avatar

avatar
~wschowianin
23.09.2023 18:48

Widziałem przemówienie tego Pana. On chyba nie wie co mówi.

avatar
~do powyżej
25.09.2023 23:32

Widziałeś? Szkoda, że nie wysłuchałeś.

avatar
~Nati
26.09.2023 09:44

On już że starości bredzi.

avatar
~NIECH ŻYJĄ !.
23.09.2023 19:33

NIECH ŻYJĄ !!!, NIECH ŻYJĄ !!!,,,,,, Hipokryzja, Obłuda, Cynizm i Fałsz w stylu pisowskich afer "Wiza za szmal" !!!. Proszę mi wytłumaczyć tak po chrześcijańsku, po katolicku bowiem Honor, Bóg, Ojczyzna już dawno tu nic nie znaczą, jak to jest możliwe aby z takiej organizacji mógł startować do parlamentu emeryt mundurowy???> Jak można, aż tak nie szanować złożonej wcześniej przysięgi i ślubowania - ROTY ????.

avatar
~emeryt
24.09.2023 08:00

Widok na tym obłudnym wystąpieniu z tak dużą dozą hipokryzji, kłamstwa szkalowania innego człowieka i to partii, która ma w nazwie partia i coś tam o sprawiedliwości tego jednego człowieka ( emeryta ze Wschowy) zmobilizował mnie do pójścia na WYBORY z głośnym hasłem na NIE !!! 3xNIE !!!. jako katolik i chrześcijanin nie jestem tego powyżej strawić i bardzo i to bardzo mnie dziwi, że tych ludzi wcześniej widywałem w kościele !!!!!!. jak tak można - pyta się ich; - jego katolik, chrześcijanin ????.

avatar
~Wschowa
24.09.2023 09:16

Przyjdzie PO i SLD i zrobi porządek :) taki sam jak w latach 80tych . Balcerowicz zaciera rączki na Orlen :))))).

avatar
~do NIECH ŻYJĄ !.
25.09.2023 23:53

Gdybyś zapoznał się z tekstem roty przysięgi, to byś takich dyrdymałów nie wypisywał. Przeczytaj zapamiętaj i się więcej nie kompromituj - "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej".

avatar
~FWS
24.09.2023 07:30

Nikt nie stanowi większego zagrożenia dla Polski jak on !! Stary dziad wszystko mu jedno, wojne sprowadzi na Polskę bo i tak nie ma nic do stracenia, jeszcze młodzi ludzie będą ginąć przez niego.

avatar
~marek
24.09.2023 07:45

A pani Kajzer to skąd się wzięła.

avatar
~Wschowa
24.09.2023 08:12

Panie Jarku do przodu. Tylko PiS!

avatar
~Czy Aby(Wschowa)?
24.09.2023 12:10

Z przodu biało-czerwone i ironia na twarzy, a z tyłu kłamstwa, korupcja, afery, wizy za szmal - plus willa plus !!!!!!. nikt tak cię nie oszukał jak pis i te miliony ich kłamstw !!!!!. "Wschowa" to nie TY !!!!.

avatar
~lechwoj
24.09.2023 09:55

Wolę "niemieckie porządki" niż pisowski "Polski Ład".

avatar
~Skandal
24.09.2023 10:52

Nazwa Prawo i Sprawiedliwość to tak dla odwrócenia uwagi dla maluczkich a w tle wielomiliardowe afery -choćby afera wizowa

avatar
~Tyle w temacie-
24.09.2023 11:25

okropieństwo.

avatar
~Parafraza plus
24.09.2023 14:06

..."pisowskim porządkiem...." --- NA MAX ZAMYDLIĆ - ROZMYDLIĆ tematy dotyczące afer tej władzy !!!. W tym celu mamy wściekły - zaciekły atak na Polskiego Obywatela i opozycję w tej kampanii wyborczej !!!. Kaskada poisowskich kalumn ciąg dalszy !!!!. Przypominam, że w Polsce jest ok. ponad 23 miliony uprawnionych do głosowania w tych wyborach --- a na ostatnich wyborach za tym pisem zagłosowało tylko - tylko niewiele ponad 6 milionów ich wyznawców !!!!. Polki i Polacy , a zwłaszcza POLKI ( Panie Polki) Ta Zmiana jest w Waszych Rękach!!! 3 x NIE dla nich !!!!.

avatar
~MkJ
24.09.2023 14:16

tylko PIS!!!

avatar
~Tak( MkJ)
25.09.2023 11:35

Tak - do wykopków, a la buraczano - ziemniaczanych !!!!. Ekspert emeryt - specjalista od ścieżek rowerowych nam się we Wschowie narodził !!!Hihahah!!!/ A może nam coś powie na temat PRAW i jego realizacji w jego obecnym mateczniku "pisie" ???. Co z Aferami od Srebrnej po przez maseczkowe , respiratorowe, willa plus, a na Wizach za szmal skończywszy ????. Co kandydat pis plus może nam w tym temacie PUBLICZNIE ( nie z kartki i przekazy dnia ) POWIEDZIEĆ ????. Niech nam powie jak służył pod rządami PO - PSL, czy SLD - PSL ?????. Jakie wówczas polecenia i rozkazy wykonywał ????. Wiarygodność to w resortach mundurowych podstawa bycia i awansu !!!!. A w polityce - to jak widać !!!!.

avatar
~Widz
24.09.2023 19:50

Ani słowa o Dąbrowie Górniczej.... kurcze jaka szkoda.

avatar
~Mieszkaniec
24.09.2023 19:52

Tomasz K. ostatnio w Radiu Zachód powiedział, że chodniki i ścieżki rowerowe w powiecie wschowskim dzięki Polskiemu Ładowi maja się na świetnym poziomie ..... On ćpa?

avatar
~Szanowny ( Mieszkaniec)
25.09.2023 08:45

Jako Mieszkańcy wiemy i pamiętamy jak ten człowiek był policjantem w Lokalnej Komendzie We Wschowie za rządów SLD-PSL i PO - PSL co wyczyniał w tej jednostce i za kim on był !!!!!. Pamiętamy !!!!. Pamiętamy co wyczyniał i jak był podporządkowany obecnej władzy pis+ Ziobro We Wschowie !!!!. Pamiętamy . Obecnie jako emeryt mundurowy dalej służy tej partii ---pytanie jak to możliwe, że jako były mundurowy nie przestrzegał swojej apolityczności co NAKAZUJE MU Nasza Konstytucja i Ustawa o Policji i jego złożona wcześniej przysięga w tej instytucji ?????. Śmieszne jest to, iż jako były wieloletni mundurowy , a obecnie partyjny kandydat partii rządzącej do Senatu jest poruszony , li i tylko sprawami - o zgrozo - ścieżek rowerowych -Hihahaha .....!. Ścieżki rowerowe "programem" mundurowego do Senatu partii pisu - Hihahaha :):):):) , A co z przestrzeganiem prawa w policji ?, prawa w jego obecnej formacji partyjnej?, co z łamaniem prawa Wizowego i "Wiza za szmal" ?, co z "tłustymi kotami" o których mówił obecny jego prezes?, co z listą " milionerów pis plus"?........ Czy to juz są tematy za trudne i tabu dla kandydata mundurowego do Polskiego Senatu >?????. Czy nadal jako były mundurowy przyzwyczajony do wykonywania prac na KOMENDĘ, NA ROZKAZ będzie dla nas WYBORCÓW tylko i li po prostu jako do przekazywania prostych informacji z "Dnia Przekazu z Nowogrodzkiej" i tzw. "Tubą z tvpplus" ?????????. My emerytom mundurowym tej klasy mówimy GRZECZNIE NIE !!!!. Wasze miejsce jest przy wnukach i kapciach w domu !!!!!!. Takie teksty to tylko dla tej części Naszego społeczeństwa !!!! Narka !!!!

avatar
~Hanka
26.09.2023 09:50

Dwie ścieżki to co to jest, a do lginia była obiecana już tyle razy i co za daleko żeby ścieżka rowerowa była.

avatar
~Elwis
25.09.2023 11:19

Jeśli mam wybierać pomiędzy polskim porządkiem a niemieckim to już wole niemiecki. Jakoś tak się składa, ze nikt jak pis nie zrobił takiego burdelu we wszystkich dziedzinach życia. Odkręcenie tego wszystkiego zajmie dekadę.

avatar
~Podwójna Moralność plus!!!
25.09.2023 11:51

Tak Panie " Elwis " - jeśli chcesz tą formacje zrozumieć i te ich ponad 8 lat totalnych rządów musisz mieć PODWÓJNĄ MORALNOŚĆ !!!. Tego Normalny człowiek wychowany w Naszej Kulturze Chrześcijańskiej Nie jest w stanie pojąć !!!. Jak można wiedzieć o tylu AFERACH w tej formacji ich braku ujawniania i ścigania, jak można mieć na swoich listach takich ludzi jak Mejza i Bakiewicz ( w lubuskim Mejza ) i być byłym policjantem i obecnie bez żadnej żenady startować i prezentować na listach wyborczych ta formację ????. Jak można Szanowny Wyborco mieć taka moralność ????. Pyta emeryt (P) !!!. Gdzie tu Bóg, Honor i Ojczyzna ?????.

avatar
~Do - "Narka"
25.09.2023 12:07

Poczyń tak jak My i większość mieszkańców Wschowy . Na niego nie głosujemy. Dlaczego ? Bo jest niesuwerenny, hołdowniczy partii PiS, kręci faktami i zachłanny.

avatar
~Prawda-NIE-Prawda !
25.09.2023 14:19

Proszę mnie oświecić co do kandydatów lokalnego pisu w tych wyborach, a zwłaszcza w temacie wiarygodności i moralności kandydatów; Mejzy i emeryta mundurowego >???. Jak to możliwe, że w takim województwie jak lubuskie nie ma innych od nich kandydatów godnych uczciwego poparcia ???. Należy zauważyć, że przy promocji tych kandydatów ( j.w.) poseł Ziemi Wschowskiej pisu całkowicie schował do "szafy" byłych ich kandydatów w wyborach lokalnych, w wyborach poprzednich kadencji , jak człowieka od rekonstrukcji i emeryta strażaka !!!. Czy to taka gra , czy taktyka wyborcza pana posła pisu dla zamydlenia Nam Wyborcom Oczu ???. A może zachował ich do kolejnej kampanii Wiosna 2024 ???. Lubuskie !!! - CO TY NATO ????. Prawda - NIE - Prawda ???.

avatar
~Kinoman
25.09.2023 22:51

Dotyczy A.Dudy i wszystkich pisiorow.Wszystkie świnie nie siedzą w kinie!

avatar
~Wyborca
26.09.2023 09:17

Co to ma być taka przemowa jednego człowieka z akcentami - ( szczucia człowieka na człowieka, akcentami nienawiści, przezwisk na poziomie dzieci w piaskownicy, a la " Jasiu ma rude włosy, a Ania brzydkie nazwisko, iiitd" ....) To jest ten "PROGRAM" tej Totalnej władzy po 8 lat przy władzy na kolejne wybory ????. To ma być plan kandydata emeryta mundurowego na swój zakres pracy na emeryturze ???. Tego oni się nauczyli już w Demokratycznej Ojczyźnie, czy wynieśli to wszystko z czasów słusznie mienionych ????. Co to ma być???. Szczyt HIPOKRYZJI i ZAKŁAMANIA bez Wizji Dla Nas - Dla Naszego Kraju na kolejne lata !!!!!. Gdzie tu jest Naród, gdzie tu jest Dobro i Szacunek do Ojczyzny i jego Suwerena ????.

avatar
~8 gwiazdek
25.09.2023 21:13

Nie wybacze Tuskowi jeśli po wygranych wyborach ich wszystkich nie pozamyka

avatar
~X
25.09.2023 22:52

Zawsze byłem przeciw PISowi, ale po tej aferze z wizami czuję w stosunku do nich szczerą nienawiść i zwyczajne obrzydzenie

avatar
~Lechosław
27.09.2023 10:47

Obłąkany człowiek !! Jeszcze nas zadziwi przed wyborami !!

avatar
~WSPOMNIENIA z ...:
27.09.2023 13:40

Jak wspomnę swoje dzieciństwo to pamiętam ( i do dzisiaj mi to pozostało ; kultura i szacunek do drugiego człowieka ,,,,) jak na lekcjach religii nasz proboszcz ( nie jakaś tam katecheta z przypadku za pieniądze ) uczył nas szacunku do bliźniego swego, aby nie przezywać się i wytykać innym z pośmiewiska kolor włosów, czy nazwiska > Tłumaczył, że to jest Wielki Grzech i należy się z tego wyspowiadać !!!. pamiętam to do dzisiaj i stosuje się do nauk mojego proboszcza !!!!. Pamiętam jak moja - nasza Pani Nauczycielka - Wychowawczyni 1-2-3 klas Szkoły Podstawowej zwracał nam uwagę aby się NIE PRZEZYWAĆ, aby się NIE WYZYWAC z powodu śmiesznego nazwiska, imienia czy koloru skóry, włosów ...itd. !!!!. ONE - te Panie Wychowawczynie uczyły Nas w ten sposób SZACUNKU, KULTURY, POSZANOWANIA GODNOŚCI drugiego człowieka !!!!!!> I TO mi pozostała do dnia dzisiejszego !!!!> PYTANIOE : - kto uczuł tych ludzi z pisu, ich prezesa, ich kandydatów do Parlamentu i Rad KULTURY, SZACUNKU i GODNOŚCI w stosunku do drugiego człowieka i bliźniego swego ?????. KTO ich uczył - bowiem z ich ust słyszym ciągle JAD, WULKAN NIENAWIŚCI, PRZEZWISKA i WYZWISKA !!!!!. I ktoś taki jak oni mają nas reprezentować w Polskim Sejmie, Senacie ??????. Kochani Wyborcy to jest TRAGEDIA co ten ich prezes wygaduje , jak traktuje kobiety i bliźniego swego !!!!!> Szok i żenada !!!!!.

avatar
~ptyś
27.09.2023 17:31

a jak Jarosław zostałby Piłsudczykiem to jaki stopień by otrzymał, pewnie generał dywizji

avatar
~K A B A R E T =+=
28.09.2023 09:41

Granie nienawiścią a w tym wszystkim obecność emeryta mundurowego - i jak to nazwać ?. ZREO merytorycznych odpowiedzi, ZERO merytorycznych tematów dotyczących np. : - co mają znaczyć "pikniki rodzinne" opłacane za pieniądze publiczne organizowane przez polityków lokalnych pisu i ich ministrów ?. - skąd pochodzi węgiel, który zalega w hałdach na placu w Szczecinie?, - czy aktualny premier III RP może zarządzać prywatnym majątkiem-biznesem swojej żony?, - jak w tak krótkim czasie na posadzie państwowej, bankowej można się dorobić w III RP dziesiątek, a nawet setek milionów złotych ?. - czy jest to normalne w Naszym Kraju /. ? . Jak widać z rządów państwa pis mamy nowy porządek prawny, tj. ministrowie nie uznają wyroków Polskich Sądów - to co ma zrobić przecięty przysłowiowy " Nowak i Kowalski" jak Sąd ukarze go i wyda wyrok ??? - czy też może bezkarnie nie UZNAC taki wyrok ???. Tak po ludzku i wprost pytam się, bowiem jest ogromnie przykro , że Polak patriota, Polak katolik-chrześcijanin tego na co dzień NIE WIDZ !!!.

avatar
~Szanowny ( ptyś) &...
28.09.2023 11:26

Jaki "generał dywizji" ???- a co z ich hasłem byłej już ich premierki , cytat " POKORA/PRACA/UMIAR/" ???. Dzisiaj od momentu wypowiedzianych tych słów to już WIELKA ABSTRAKCJA pisplus, bowiem po tych ponad 8 latach ich totalnej władzy i rządów to hasło przemieniło się w ; " butę, arogancję, szczujnię, przepych, a la /tłuste koty pis/, styl oligarchiczny i życie na koszt SUWERENA ......!!!!! . Co tam "generał dywizji" przy takiej władzy , jak już to co najmniej """ Marszałek generalny"""" - jak Pan sobie przypomni Częstochowę 2023 to taki stopień "generalski" został już zarezerwowany dla człowieka ze Wschowy od tzw. " pseudo rekonstrukcji" !!!!!. Jeszcze raz --- jakie hasło??; - " POKORA/PRACA/UMIAR/" - a odpowiedź j.w !!!!!!/,.***

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl