| Organizator | Sala widowiskowo-teatralno-kinowa (Kino Żeglarz) w Sławie |
|---|---|
| Data | sob., 10 stycznia 2026 |
| Godzina | 20:00 |
| Miejsce wydarzenia | Henryka Pobożnego 6, 67-410 Sława |
Wojciech Gąssowski wystąpi w Kinie Żeglarz 10 stycznia dwukrotnie tego samego dnia. Pierwszy koncert wyprzedał się w trzy dni – organizatorzy dogadali drugi występ o godzinie 20:00.
– Widząc zainteresowanie tegorocznym Koncertem Noworocznym, postanowiliśmy skontaktować się z menadżerem gwiazdy – tłumaczy ekipa SCKiW . – Dziś możemy potwierdzić: tak, mamy jeszcze wejściówki na Wojciecha Gąssowskiego.
Bilety na Koncert Noworoczny w wykonaniu Gąssowskiego wykupiło 276 osób, zapełniając Kino Żeglarz do ostatniego miejsca. Mimo zamknięcia sprzedaży zainteresowanie nie spadało – od soboty wpłynęło kilkanaście pytań od osób, które nie zdążyły kupić wejściówek na pierwszy występ.
Z tego powodu pracownicy SCKiW z dyrektorem Tomaszem Krzymińskim na czele skontaktowali się z menadżerem artysty. Odpowiedź była pozytywna.
Legenda polskiej muzyki rozrywkowej zagra w Kinie Żeglarz dwukrotnie tego samego dnia. Pierwszy występ – ten wyprzedany – rozpocznie się o 18:00, dodatkowy zaplanowano na godzinę 20:00.
Ponad godzinny recital to podróż przez największe przeboje artysty. Publiczność usłyszy kultowe „Gdzie się podziały tamte prywatki" i „Zielone wzgórza nad Soliną" – piosenki, które zna kilka pokoleń Polaków.
Wejściówki na dodatkowy koncert kosztują 55 zł. Dla grup organizatorzy przygotowali zniżkę – 45 zł za bilet przy rezerwacji telefonicznej pod numerem 787-006-313.
Bilety dostępne są online na stronie kupbilecik.pl. Organizatorzy przypominają o ograniczonej liczbie miejsc – Kino Żeglarz pomieści podobną liczbę widzów co na pierwszym występie.
Wydarzenie organizują Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła oraz Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.
Piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Karierę zaczynał w latach 60. z zespołem Tajfuny, z którym nagrał „Zielone wzgórza nad Soliną". W kolejnej dekadzie wylansował hit „Przygoda bez miłości" z grupą Test.
Współpracował z legendarnymi polskimi zespołami: Czerwono-Czarni, Chochoły, Polanie i Grupa ABC. Nagrał piosenki do kultowych seriali – „Tylko wróć" do „Wojny domowej" oraz utwór tytułowy do „M jak miłość".
W 1985 roku przeżył dramatyczne chwile jako zakładnik na porwanym przez palestyńskich terrorystów statku MS „Achille Lauro". W 2005 roku otrzymał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis".
Artysta wciąż koncertuje i nagrywa. W 2010 roku wydał album „I Wish You Love" z interpretacjami klasycznych przebojów z repertuaru Franka Sinatry i Elli Fitzgerald.
Źródło: SCKiW