TworzymyGłos Regionu

reklama

Informacje podane przez Wojciecha Kuryłło są nieprawdziwe. Sąd nakazał sprostowanie

Wtorek, 02 kwietnia 2024 o 13:48, aktualizacja Wtorek, 02 kwietnia 2024 o 14:16, autor: 44
Informacje podane przez Wojciecha Kuryłło są nieprawdziwe. Sąd nakazał sprostowanie

Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wydał postanowienie nakazujące Wojciechowi Kuryłło sprostowanie nieprawdziwych informacji na temat burmistrza Konrada Antkowiaka. Informacje te, rozpowszechniane przez Kuryłło w gazecie Komitetu Wyborczego Wyborców, sugerowały, że burmistrz Konrad Antkowiak nie wyznaczył dni przyjęć dla mieszkańców.

Wojciech Kuryłło musi przyznać się do błędu

Sąd zobowiązał Wojciecha Kuryłło do zamieszczenia ogłoszenia o następującej treści: „Rozpowszechniane przeze mnie w gazecie Komitetu Wyborczego Wyborców Wojciech Kuryłło w artykule pt. Przywróćmy Wschowę Mieszkańcom” informacje sugerujące, że Burmistrz Konrad Antkowiak nie wyznaczył dnia przyjęcia swoich interesantów są nieprawdziwe. Każdy mieszkaniec Miasta i Gminy Wschowa ma możliwość spotkania w sprawie swoich skarg i wniosków z Burmistrzem w każdą środę.”

Sprawę, za pośrednictwem swojego Facebooka, skwitował burmistrz Konrad Antkowiak. „Kampania wyborcza na finiszu, a kolejne nieprawdziwe informacje na mój temat, Sąd nakazał sprostować”, napisał burmistrz wspominając sprawę Katarzyny Owoc-Kochańskiej.

Zobacz: Owoc-Kochańska przegrała sprawę z KWW Antkowiaka. „Sąd to orzekł jednoznacznie”

Oświadczenie KWW Konrad Antkowiak „Lepsza Wschowa”

W opublikowanym oświadczeniu KWW “Lepsza Wschowa” czytamy:

Wojciech Kuryłło próbował najpierw w odpowiedzi na wniosek przekonać Sąd, że jego artykuł nie odnosi się do obecnie urzędującego burmistrza, a w trakcie rozprawy zeznał, że jego artykuł jest metaforą. W ocenie Sądu stanowisko zaprezentowane przez Wojciecha Kuryłłe nie zasługuje na aprobatę, stąd wydane postanowienie o konieczności sprostowania przekazywanych przez niego nieprawdziwych informacji

Należy podkreślić, że Wojciech Kuryłło, mający doświadczenie jako naczelnik wydziału w Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa oraz sekretarz Gminy Jemielno, powinien być świadomy obowiązku prawnego dotyczącego przyjmowania obywateli przez kierowników organów administracji. Wydaje się, że celowo wprowadził on czytelników w błąd, sugerując, że burmistrz Konrad Antkowiak nie przestrzega ustawowych zapisów.

Źródło: Kandydaci do Rady Miejskiej we Wschowie #LepszaWschowa (Facebook)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (44)

avatar

avatar
~wsch
02.04.2024 14:23

Bardzo dobrze .Wiele jest takich nieprawdziwych informacji wychodzących z ust Kuryłły .jak taki kryształowy człowiek może kłamać a przede wszystkim próbować manipulować opinią pubiiczną

avatar
~Żal
02.04.2024 14:24

Panie Wojciechu nie wstyd Panu? Tyle lat pracowal Pan na nazwisko a teraz w kampanii kłamie i najbardziej pluje jadem? Nie tego się po Panu spodziewałam

avatar
~FWS
02.04.2024 14:26

Agresja, kłamstwo to hasła wyborcze tego Pana

avatar
~misiek
02.04.2024 21:30

A Antkowiak co robił 5 lat temu?

avatar
~Manipulator
02.04.2024 14:27

ARTYKUŁ TO METAFORA TO CZYM JEST PROGRAM TEGO PANA SKORO STWIERDZIŁ, ŻE ARTYKUŁ TO METAFORA

avatar
~..
02.04.2024 14:28

A mnie ciekawi dlaczego ustanowił swoim pełnomocnikiem osobę przebywającą od dłuższego czasu na zwolnieniu chorobowym? Czy tej osoby nie obowiązują przepisy ZUS?

avatar
~Ann
02.04.2024 14:29

Po rzeczytaniu gazetki tego Pana od razu wiedziałam, że już na niego nie zagłosuje - manipulator w czystej postaci

avatar
~KK
02.04.2024 14:30

Wyszła na jaw niekompetencja i nieznajomość prawa tego wieloletniego urzędnika, która ślizgał się na plecach kolegów

avatar
~Panie Wojtku
02.04.2024 14:36

Pan Wojtek umie rozmawiać z ludźmi. I tylko rozmawiać. Na rozmowie kończą się jego umiejętności, bo jak ktoś kto kłamie i nie zna podstawowych przepisów prawa może kompetentnie załatwić sprawy mieszkańców ? Pan Antkowiak może nie rozmawia z taką wylewnością z mieszkańcami ale za to rozmawia jak podnosić Miasto i Gminę z upadku. Brawo dla Pana Antkowiaka a Pan Wojtek cóż... jak zwykle...

avatar
~Szanowny ( Panie Wojtku) ...:
02.04.2024 15:40

Tak uczciwie ; proszę mi podać, chociaż jeden przykład tej tzw. , cytat ...." Pan Wojtek umie rozmawiać z ludźmi. I tylko rozmawiać .""".... . że ona jest tematyczna i merytoryczna ..????. Uważam, że pana wpis nosi Znamiona Sarkazmy i Kpiny z Nas Wszystkich !!!. Osobiście nie znam żadnego, ani jednego takiego przykładu takiej rozmowy tego kandydata z nami Społeczeństwem Wschowy..... !. Proszę sobie z Nas nie kpić !!!. Żegnam--- już nigdy żadnego głosu na kandydata Kuryło !!!!.

avatar
~ILONA
02.04.2024 14:39

To nie są kłamstwa! Przeciez obecny burmistrz unika rozmow z mieszkańcami....Wlozył swoich ludzi z Wrocławia wiadomo gdzie .....tez nie jest żetelny! Ulepszył park i wszyscy się ciesza jak murzynki bateryjką ..a gdzie reszta ??

avatar
~?
02.04.2024 15:20

Co ty Ilona pieprzysz za głupoty...każdy może zapowiedzieć się i spotkać z burmistrzem.a co ty byś chciała żeby czekal co dziennie aż ktoś przyjdzie albo nie? Przecież ma też zobowiązania inne i spotkania a nie za biurkiem siedzieć...zastanów się.a kuryllo całą kampanie kłamie i jedno powtarza ..zmienię to...co zmieni ..chyba Lewandowska na zastępcę.bo tak udziela się bardzo i go broni...a on milczy nie wie vo teraz ma napisać...to oba za niego pisze i punktuje...masakra taka z niej radna jak że mnie ........

avatar
~DO_(ILONA)
02.04.2024 15:34

Czyli ty tzw. ( ILONA) nasz to już we krwi , czyli - cytat " Kłamstwo ......" jak stwierdził wyrokiem Sąd ???. Czy ty nie masz w sobie czegoś takiego ludzkiego jak """ osobiste poczucie wstydu i ci co to ich ty popierasz ...????" . Wiesz , " ILONO" co to jest ludzka uczciwość i szacunek do Bliźniego Swego ???. Czy w y już tak macie z tą " OBŁUDĄ" , tak na co dzień ????. Godne to politowania !!!. NIE DLA OBŁUDZIE i KŁAMSTWU jak to pisze Sad !!!!> Tylko Pan Antkowiak !!!!.

avatar
~Wójt
02.04.2024 21:07

Zgadzam się,tylko park mu wyszedł, w drugiej ostatniej kadencji nie zrobi za wiele.

avatar
~@/Ilona
04.04.2024 15:42

Czy ty wiesz co ty piszesz?. Czy ty uznajesz Wyroki Sądów , czy tylko jak te Trzy Małpki, albo może klasyczna blondynka masz taka wyobraźnię ?. Proszę od ciebie o reasumpcję twojej wiedzy w tym temacie .

avatar
~WIARA...
04.04.2024 15:45

DO "~~DO_(ILONA) "; zapewne wyssała to z mlekiem matki i to się u niej pogłębia .

avatar
~śmiech na sali
02.04.2024 14:41

WSTYD Panie Kuryłło wstyd taki zacny człowiek i co Wy na to SZANOWNI PAŃSTWO

avatar
~" Zacny - inaczej , Brrr...!!!.
02.04.2024 15:27

Szanowny Panie " Śmiech na sali " , jaki wstyd... To jest Kpina z Nas Wyborców i Mieszkańców Wschowy i Powiatu --- jak ktoś taki, po takim wyroku w ogóle śmie dalej startować i prosić Nas o Głosy ?!. Pytanie ; - kto na takiego kandydata może jeszcze zagłosować. Nie Obłudzie i Kłamstwu w tych wyborach !!!!.

avatar
~lobo
02.04.2024 14:44

Zaraz kłamstwo! Zwykłe przejęzyczenie! I tak będę głosował na Pana Wojtka!!!!!

avatar
~do (lobo)
04.04.2024 15:50

Mam rozumieć twoje słowa, że jak powiesz " kocham Wojtka" to znaczy, że się tylko "przejęzyczyłeś " - co za głupizna !.

avatar
~Ludzie
02.04.2024 14:45

Pamiętajcie o tym w dniu wyborów. Czy taki człowiek ma rządzić miastem, a potem mówić kłamstwa, tak jak w swojej gazecie wyborczej. Doczytałam tylko fragment, kiedy to ktoś "żalił się " na rewitalizację parku, a pewnie z niego i innych "dobrodziejstw" Antkowiaka korzysta. Dlaczego w Panu jest tylko jadu i nienawiści? Czy naprawdę pieniądze to wszystko? Gdzie to jest miejsce dla zwykłych mieszkańców? Nieładnie, ok bardzo nieładnie. Zresztą to nie pierwsze kłamstwo pana Kuryłły. O Czereśniowej o Zaciszu nie wspomnę. Nie łudźcie się ludzie, że on wam drogi zrobi. Tyle lat był w powiecie i dlaczego o was nie pamiętał? A przed wyborami powie wam wszystko co chcecie usłyszeć.A po wyborach: nie ma pieniędzy, ja nic nie mogę, to opozycja wszystko blokuje......itp Stare śpiewki...

avatar
~Ja
02.04.2024 15:23

W samo sedno napisałeś...super dodaj jeszcze o tej pseudo zastępczyni kurylly co chwali się że stołek dostanie Jan wygra

avatar
~Do Ja
02.04.2024 19:01

Tego niestety nie wiem. Nie interesuje mnie ten komitet wyborczy, nawet nie wiem co kto ma obiecane.

avatar
~Mieszkaniec
02.04.2024 14:59

Panie Wojciechu, mam wrażenie po przeczytaniu broszurki znalezionej pod wycieraczką,że troszkę Pan ściągał od Pana burmistrza. Kilka rzeczy Pan dorzucił od Siebie i na tym koniec. Brak konkretów. Szkoda , miałem nadzieję ,że będzie Pan moim kandydatem w tych wyborach. W poprzednich dałem szansę Panu Antkowiakowi. Kka rzeczy udało mu się zrobić kilka pewnie uda ,jeżeli wygra w kolejnych wyborach. Pan Panie Wojciechu niech przez kolejne lata wypracuje dla miasta konkretne pomysły i wystartuje z dobrym zapleczem ludzi w wyborach a wygra Pan i będzie dobrym burmistrzem. Życzę powodzenia w życiu zawodowym i osobistym.

avatar
~To jest ta "lepsza Wschowa" Brrrr!!!
02.04.2024 15:16

Mój Boże ... jak to powiadają nasi dziadowie , cytat ..." po trupach do władzy " !!!!!. Jak ktoś taki może w ogóle startować w jakichkolwiek wyborach, a już na burmistrza to jest jedna wielka kpina i żart z naszych Wyborców !!!. Ponad 5 lat był uczciwy Pan Antkowiak i niech tak zostanie i po 07.04 !!!. To co wyprawia to strona " piXXi" na naszym terenie, a teraz im tego mało posła Mejzy i ściągają posiłki w postaci posła Czarnka Brrrrrrrrrrrrrrrrrr !!!. Czy to już totalna kpina z nas Wyborców i Mieszkańców M i G Wschowa ??????

avatar
~123
02.04.2024 15:38

Realia są takie, że jest wyznaczony dzień skoro z reguły burmistrza nie ma bo: ma nagle pilne sprawy do załatwienia, pilny wyjazd służbowy, pilne spotkania itp., a przyjmują mieszkańców jego zastępcy.

avatar
~DO kandydata ( K...) !
02.04.2024 15:43

Jak powiadają Ludzie Uczciwi ... " WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA >> " . Lepiej wcześniej niż po 07.04 wiem jak pan potrafi manipulować faktami !!!!. Tak kampania wyborca nie dla Pana i pan listy !!!.

avatar
~Aneta
02.04.2024 15:52

To nie jedyne takie kłamstwo. Byłam świadkiem jak tłumaczył na ulicy że pan Antkowiak jest obcy , że nie ze Wschowy....A przecież razem chodzili do szkoły. Wstyd żeby tak kłamać

avatar
~Adaś
02.04.2024 16:08

Jakakolwiek by to nie była kompromitacja na tydzień przed wyborami, w praktyce każdemu by zamknęła drogę do sukcesu wyborczego. Chyba poszło stanowisko burmistrza bokiem, oczywiście i to co najważniejsze - 20 tys./miesiąc. Nie byłem w p. K. team klubie ale miałem do Pana szacunek za osobistą kulturę ...... ta "jogurtowa babka" jaką sam sobie Pan ukręcił, odbierze waniliowego smaku, odbierze II miejsce jakie wieszczyłem. No cóż, p. Antkowiak pozbył się mocnego konkurenta, p. Gliński nabiera pewności, że "piasek " pod nogami twardnieje. 1/2 ludzi tego miasta ma to i tak w "pompie" ale dla 1/2 są to ważne "karciane" blefy .... o stanowiska chodzi a mówią językiem "koleżeńskim" rodzi się miłość, namiętność i oddanie ...... nie za " Bóg zapłać". Adaś

avatar
~do Adasia
02.04.2024 16:45

Ale tak szczerze odpowiada ci to, że nie przychodzi na sesje? że postawił u wejścia bramki jak na lotnisku, że na początku powiedział i tak robił, że unikał mieszkańców? Czyli brać z włodarza przykładu raczej nie należy.

avatar
~Oko
02.04.2024 16:28

Jedziecie na Panu Wpjciechu ostro, jak tylko możecie. Przydupasy pana Antkowiaka się prześcigają, który dowali mocniej. A ja uważam, że Pan Wojciech jest najlepszy i wygra w ciglach!

avatar
~do kom.powyżej
02.04.2024 17:05

No właśnie: to przecież kampania i wiele chwytów jest dozwolonych. Ciekawe, ile razy minął się z prawdą i jakich bajek społeczeństwu naopowiadał kandydat

avatar
~OKNO;
04.04.2024 16:00

Co to znaczy , cytat ..." Jedziecie na Panu ....... itd." ?. W czym ten pracownik - urzędnik administracji od lat na garnuszku Suwerena jest lepszy od pana Burmistrza Pana Antkowiaka?. Jak się dobrze przyjrzysz to ten urzędnik administracji na garnuszku Suwerena w życiu sam nic i w niczym nie zadecydował i nie brał udziału. I jak ktoś taki może w ogóle startować na Burmistrza Naszej Wschowy?. Jaja sobie z nas robisz, czy cos ?. Najlepszy w czym ?, obłudzie i fałszu ?. Ty wiesz co ty w ogóle piszesz ?. Komitet Krzaki KWW i pojęcie jak Krzaki !. Wschowa to nie przedszkole publiczne ?.

avatar
~mieszkaniec
02.04.2024 17:00

Ale się boi tego Kuryłły - i tak wszyscy wiedzą jaka jest prawda.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl