TworzymyGłos Regionu

reklama

I ZS Wschowa w programie KGHM „Cyfrowa przyszłość miedzi”

Czwartek, 05 października 2023 o 09:26, autor: 1
I ZS Wschowa w programie KGHM „Cyfrowa przyszłość miedzi”

4 października 2023 r. doszło do podpisania ważnego porozumienia pomiędzy KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji (COPI) a I Zespołem Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie. Porozumienie to wpisuje się w ramy nowego programu edukacyjnego, którego celem jest rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów. Porozumienie w imieniu KGHM podpisał Pan Adam Bugajczuk, zastępca Dyrektora Oddziału COPI. Ze strony szkoły podpis złożył Dyrektor Piotr Wieland.

Inauguracja programu

Oficjalne rozpoczęcie programu miało miejsce w auli Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach. W uroczystości uczestniczyli m.in. Pani Marzena Machałek, wiceminister edukacji i nauki oraz Pan Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Za koordynację programu odpowiada oddział miedziowej spółki, Centralny Ośrodek Przetwarzania Informacji (COPI).

Uczestnicy programu

W programie bierze udział osiem szkół ponadpodstawowych. I Zespół Szkół we Wschowie wyróżnia się tym, że jest jedyną szkołą z województwa lubuskiego uczestniczącą w projekcie. Głównym celem programu jest zapewnienie uczniom rozwoju w zawodach, gdzie kompetencje cyfrowe są kluczowe. Uczniowie będą mieli okazję do połączenia teorii z praktyką poprzez różnorodne formy edukacyjne, takie jak: zajęcia, wykłady, praktyki, wizyty zawodoznawcze, konferencje naukowe oraz seminaria z udziałem ekspertów.

Ambasador programu

Wyjątkowym wyborem na ambasadora „Cyfrowej Przyszłości Miedzi” jest Petros Psyllos - znany elektronik, programista i innowator. W swojej działalności skupia się na wdrażaniu nowoczesnych technologii, w tym m.in. na zastosowaniach sztucznej inteligencji.


Źródło/foto: I ZS Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Wschowa
08.10.2023 14:49

Znowu Staszic, brawo Staszic!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl