TworzymyGłos Regionu

reklama

I Zespół Szkół we Wschowie pod skrzydłami KGHM

Poniedziałek, 13 listopada 2023 o 11:45, autor: 6
I Zespół Szkół we Wschowie pod skrzydłami KGHM

I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie dołączył do innowacyjnego programu edukacyjnego „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej” prowadzonego przez KGHM. Umowa o współpracy została podpisana w Lubinie, w obecności m.in. Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego i dyrektora szkoły, Piotra Wielanda. W ramach programu, uczniowie będą mieli szansę na zdobycie praktycznych umiejętności i doświadczenia w branży, szczególnie w zawodzie technika elektryka.

Patronat KGHM: Kształcenie przyszłych specjalistów

Podczas uroczystości podpisania umowy w Lubinie, Marek Makuch, dyrektor naczelny ds. zarządzania zasobami ludzkimi w KGHM, podkreślił znaczenie tej inicjatywy: „Zależy nam na tym, żeby uczniowie byli dobrze przygotowani merytorycznie do wejścia na rynek pracy jako nasi absolwenci. Dzięki wszystkim aktywnościom, które im oferujemy, są przygotowani zarówno do zdobycia kompetencji przyszłości, jak i do poznania KGHM jako przyszłego pracodawcy.”

Szkolne podejście do wyzwań rynku pracy

Dyrektor I ZS we Wschowie, Piotr Wieland, z entuzjazmem wypowiedział się o nowym porozumieniu: „Współczesna szkoła realizująca kształcenie zawodowe, musi być szkołą przyszłości, adekwatnie reagującą na wyzwania rynku pracy. Patronat KGHM to dla naszych uczniów możliwość zdobycia dodatkowego doświadczenia i lepszego dopasowania do rynku pracy. To także zwiększenie prestiżu i konkurencyjności naszej szkoły.”

Program "Kompetentni w branży"

Program KGHM „Kompetentni w branży” ma na celu odpowiednie przygotowanie absolwentów do zatrudnienia w miedziowej spółce. Uczniowie klas patronackich biorą udział w praktykach i zajęciach praktycznych w oddziałach KGHM, konkurują w programie stypendialnym, a także uczestniczą w aktywnościach sportowych i wycieczkach tematycznych. Od 2018 roku, niemal 400 uczniów programu znalazło zatrudnienie w KGHM, a ponad 2 tysiące uczniów kształci się w klasach patronackich. Każdy absolwent otrzymuje zaświadczenie potwierdzające zdobyte doświadczenie i stypendia.

Źródło: I ZS Wschowa, KGHM

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Swój
13.11.2023 14:18

I to jest menadżer. Gratuluję!

avatar
~były uczeń
13.11.2023 14:27

Co to będzie jak PIS odejdzie z KGHM. Przecież to wszystko jest szybko załatwiane przed odejściem PIS od władzy.

avatar
~UCZYNNY
13.11.2023 17:23

Czy są jakieś pozytywne przykłada na taka współprace??? - czy to kolejna tego typu ustawka, aby do kolejnych wyborów !!!. Bo jak widzimy po dzisiejszych obradach Sejmu pis i ich morawiecki ma ZERO szans, a ich prezydent taje im szanse na utrzymanie władzy na kolejny miesiąc !!!!. To jest to przestrzeganie Demokracji i Konstytucji w wydaniu pisu, prezydenta i premiera pisu :):):):):):):)!!!!!. Były - słuszna UWAGA !!!!!.

avatar
~SORRYPlus
13.11.2023 17:18

Która to już z kolei jest umowa z KGH??? :):):):) . Tydzień bez stasica w mediach tydzień stracony !!!!!

avatar
~POBUTKA...
14.11.2023 06:03

Do "były uczeń" --- aproszę bardzo, co będzie; - wystarczy posłuchać ich prezesa jak odleciał od rzeczywistości i majaczy jak " cień mgły" w dniach 10 - 11- 12- 13.11.2023 r. !!!!. To jest ich poziom kultury, dyplomacji i wiedzy o społeczeństwie !!!!. Wystarczy popatrzeć na to jak ich prezydent wieczorem przyjmował dymisje od ich premiera Morawieckiego i wręczał desygnował go na "nowego wyimaginowanego premiera" w nowej - obecnej sytuacji, kiedy nawet dziecka z I Klasy Szkoły Podstawowej wie, że opozycja juz wybrała Marszałków Sejmu i Senatu i ma większość !!!!!. Mimo to ich prezydent przy zakrywających sztorami okien desygnuje Morawieckiego !!!!!. To jest Kultura i powaga tego urzędu w XXXI Wieku --- to jest PRZEPAŚĆ KULTUROWA miedzy nami a nimi - kol. " były uczeń" !!!!.

avatar
~Uczeń do byłego***
14.11.2023 09:53

.... " MY jesteśmy z innego świata, oni jak widać po tym jak się "przyspawali do stołków władzy" na czele z ich prezydentem i premierem, nie wspomnę o b. Marszałek Witek z kultury niższej...."""". Co widać i słychać po ich kulturze wypowiedzi, a zwłaszcza ich zagubionego prezesa !!!!. Tak jest jak się swoją politykę opiera tylko na emerytach !!!!. Teraz tylko powtórka na wyborach do samorządów lokalnych i europarlamentu, a za 1.5 roku na prezydenta a PRL !!!! Brawo My !!!!. Te wybory wygrały Kobiety i Młodzi i kolejne Też wygrają Kobiety i Młodzi !!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl