W realizację projektu zaangażowano 7 różnych podmiotów edukacyjnych (w tym organizacje pozarządowe, szkoły, uczelnie i firmy szkoleniowe) z Bułgarii, Słowenii, Słowacji, Hiszpanii, Bośni i Hercegowiny i Polski, by wspólnie zbudować program wspierający kompetencje społeczne i dobrostan psychiczny młodzieży w wieku 13-17 lat.
Twórcy projektu są zdania, że uczniowie potrzebują dodatkowych oddziaływań edukacyjnych, koncentrujących się na szczęściu, ponieważ wspierają one dobre samopoczucie oraz mają moc pozytywnego przemodelowania wszystkich sfer: intelektualnej, emocjonalnej, społecznej, zawodowej, osobistej, a także ich wizji na przyszłość. Instytut Pedagogiczny PWSZ – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im J A Komeńskiego w Lesznie będzie sprawował merytoryczną funkcję w projekcie. Będzie odpowiedzialny także za szkolenie nauczycieli ze wszystkich krajów partnerskich. Należy podkreślić, że PWSZ jest głównym przedstawicielem na Polskę w projekcie i działa w partnerstwie ze szkołami średnimi, podobnie jak instytucje z innych krajów. Udział nauczycieli szkół ponadpodstawowych ma za zadanie wesprzeć tworzenie nowych rozwiązań edukacyjnych, które w finale zostaną przekazane w charakterze gotowych materiałów wspierających warsztat pracy nauczycieli. Tym samym przełożą się na poprawę kondycji psychicznej uczniów. Jest nam niezmiernie miło, że to akurat nasze Liceum znalazło się w gronie wybranych szkół ponadpodstawowych.
Wierzymy, że to początek dobrej współpracy z leszczyńską Uczelnią. Poniżej link do strony z informacjami na temat projektu https://www.facebook.com/ippwszleszno/posts/3161731207445611
Tekst/foto: I LO Wschowa, PWSZ Leszno