TworzymyGłos Regionu

I LO we Wschowie nawiązało współpracę z PWSZ w Lesznie

Czwartek, 20 stycznia 2022 o 20:19, autor: 4
I LO we Wschowie nawiązało współpracę z PWSZ w Lesznie

Miło nam poinformować, że z inicjatywy dr Marta Grześko-Nyczka nasze Liceum nawiązało współpracę z PWSZ w Lesznie w ramach realizacji projektu międzynarodowego Erasmus+ „Happines – simple solution for complex problems”, którego celem jest wypracowanie innowacyjnych narzędzi do pracy z młodzieżą szkolną.

W realizację projektu zaangażowano 7 różnych podmiotów edukacyjnych (w tym organizacje pozarządowe, szkoły, uczelnie i firmy szkoleniowe) z Bułgarii, Słowenii, Słowacji, Hiszpanii, Bośni i Hercegowiny i Polski, by wspólnie zbudować program wspierający kompetencje społeczne i dobrostan psychiczny młodzieży w wieku 13-17 lat.

Twórcy projektu są zdania, że uczniowie potrzebują dodatkowych oddziaływań edukacyjnych, koncentrujących się na szczęściu, ponieważ wspierają one dobre samopoczucie oraz mają moc pozytywnego przemodelowania wszystkich sfer: intelektualnej, emocjonalnej, społecznej, zawodowej, osobistej, a także ich wizji na przyszłość. Instytut Pedagogiczny PWSZ – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im J A Komeńskiego w Lesznie będzie sprawował merytoryczną funkcję w projekcie. Będzie odpowiedzialny także za szkolenie nauczycieli ze wszystkich krajów partnerskich. Należy podkreślić, że PWSZ jest głównym przedstawicielem na Polskę w projekcie i działa w partnerstwie ze szkołami średnimi, podobnie jak instytucje z innych krajów. Udział nauczycieli szkół ponadpodstawowych ma za zadanie wesprzeć tworzenie nowych rozwiązań edukacyjnych, które w finale zostaną przekazane w charakterze gotowych materiałów wspierających warsztat pracy nauczycieli. Tym samym przełożą się na poprawę kondycji psychicznej uczniów. Jest nam niezmiernie miło, że to akurat nasze Liceum znalazło się w gronie wybranych szkół ponadpodstawowych.

Wierzymy, że to początek dobrej współpracy z leszczyńską Uczelnią. Poniżej link do strony z informacjami na temat projektu https://www.facebook.com/ippwszleszno/posts/3161731207445611

Tekst/foto: I LO Wschowa, PWSZ Leszno

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~FSW
20.01.2022 22:17

....no i co zrobić, po Zan-ie do PWSZ najwyżej, a po Liceum kiedyś na studia - przykre. Pani Agato do dzieła, przyjmij dobrych uczniów ze Wschowy we wrześniu, to może nawiąże Pani kontakty z Poznaniem lub Wrocławiem na początek... powodzenia bez patrzenia wstecz, że Zan musi mieć byle jakich uczniów, byle mieć.

avatar
~Do FWS
23.01.2022 11:40

Proszę przeczytać jeszcze raz ten tekst, ale ze zrozumieniem.

avatar
~Rodzic
20.01.2022 22:45

Dobrostan...., a to kurczaki czy kaczki?

avatar
~Wschowianin z Leszna
21.01.2022 17:34

Co się stało z moim Liceum przez ostatnie kilkadziesiąt lat . W 1974 roku z klasy Mat-Fiz prawie wszyscy ( może bez 2 osób) dostali się na studia dzienne uniwersyteckie, medyczne i politechniczne . Rok pózniej studia rozpoczęły również pozostałe osoby .To był poziom ! Takiego życzę LO i Uczniom z Zana !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl