TworzymyGłos Regionu

reklama

Historyczny sukces Zarządu Powiatu!

Czwartek, 22 kwietnia 2021 o 11:29, aktualizacja Sobota, 01 maja 2021 o 10:33, autor: 21
Historyczny sukces Zarządu Powiatu!

Zarząd Powiatu Wschowskiego pozyskał kolejne wielomilionowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – informuje Starosta Wschowski Andrzej Bielawski. Tym razem pozyskane środki przeznaczone będą na dwie inwestycje: rozbudowę drogi powiatowej nr 1011F Sława –Krzepielów Etap I Sława - Lipinki oraz remont ulicy Dworcowej w Szlichtyngowej.

Planowany koszt realizacji rozbudowy drogi Sława - Krzepielów Etap I Sława - Lipinki wyniesie 15 mln zł i głównie zostanie sfinansowany z pozyskanych środków, wsparcia Gminy Sława i budżetu Powiatu. Zakres zadania obejmie m.in. wykonanie dokumentacji technicznej (w tym uzyskanie pozwoleń), rozbudowę i poszerzenie drogi powiatowej o długości 3869 m, budowę ciągu pieszo-rowerowego, budowę i przebudowę chodników, pobocza oraz rowów drogowych, zaprojektowanie i budowę kanalizacji deszczowej w m. Lipinki, budowę zatok autobusowych, miejsc postojowych, zjazdów na drogi wewnętrzne, publiczne i indywidualne, budowę nowych przepustów pod drogą oraz budowę 4 przejść dla pieszych wyposażonych w oświetlenie i oznakowanie aktywne.
 
Natomiast planowany koszt remontu ulicy Dworcowej w Szlichtyngowej wyniesie 545 tys. zł i zostanie sfinansowany z pozyskanych środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, wsparcia Gminy Szlichtyngowa i budżetu Powiatu. Zakres prac obejmie m. in. wymianę istniejącej nawierzchni asfaltowej na nową, remont chodników wraz ze zjazdami, odnowienie istniejącego przejścia dla pieszych oraz budowę nowego, wykonanie nowego oznakowania odcinka drogi oraz regulację
i wymianę pokryw studni kanalizacji sanitarnej, telekomunikacyjnej, wodociągowej i deszczowej.
 
To niebywały i historyczny sukces Zarządu Powiatu, gdyż nigdy wcześniej nie pozyskano tak dużego dofinansowania – informuje Starosta Andrzej Bielawski. Dzięki doskonałej współpracy w włodarzami gmin Sława i Szlichtyngowa - Panem Cezarym Sadrakułą oraz Panią Jolantą Wielgus oraz nieocenionemu wsparciu Posła Na Sejm RP Pana Marka Asta - po raz kolejny uda się poprawić komfort i bezpieczeństwo mieszkańców na drogach Powiatu Wschowskiego.
 
Tekst/foto: Starostwo Powiatowe we Wschowie, LUW
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (21)

avatar

avatar
~Mieszkaniec powiatu
22.04.2021 12:38

Powiat to nie tylko Szlichtyngowa i Sława, co to za sukces kiedy ignoruje się Wschowę!!!

avatar
~do kom. powyżej
23.04.2021 10:08

we Wschowie też powiat robił inwestycje: piękna ul. Kamienna https://wschowa.info/zakonczono-rozbudowe-drogi-ul-kamiennej/ oraz Polna i Daszyńskiego https://wschowa.info/powiat-remontuje-ulice-we-wschowie/

avatar
~LOKALNY....
22.04.2021 12:57

Jak łatwo im przychodzi "D A W K O W A N I " naszych emocji informowanie nas kolejnymi "DOTACJAMI" naszymi pieniążkami powiatu wschowskiego !!!!!. Podejrzewam, że ta zabawa w dotacje tymi pieniążkami powiatu wschowskiego zajmie im następne tygodnie - miesiące prze niespełna dwa lata, aż do najbliższych W Y B O R Ó W !!!!!!!. Machina i strach przed terminem ew wcześniejszych wyborów będzie ich do tego stopnia nakręcać TYMI DOTACJAMI, że podziela to " NA RATY " w dawkowaniu naszych emocji , a la "KIEŁBASY WYBORCZEJ" !!!!!!

avatar
~Typowy Lokalny
22.04.2021 13:21

Typowy POlak - jak nie mam swojej krowy, to jeszcze zrobie wszystko, żeby innym też zdechła. Ja wolę się cieszyć szczęściem innych - po "ich" drogach też będę jeździł - a co.

avatar
~Zenek
22.04.2021 13:18

Czy już Ktoś policzył ile to razem pieniędzy? Brawo Panie Starosto. Może jeszcze coś dla Wschowy uda się pozyskać?

avatar
~KARTONIK...
22.04.2021 14:14

Czy moda na wręczanie KARTONIKÓW to nowa FORMA płatności tak zwanego "Państwa pis" ????. Jak pamiętamy ta forma została zapoczątkowana w trakcie ostatniej kampanii wyborczej przez kandydata Dudę i premiera Morawieckiego -- setki takich KARTONOWYCH CZEKÓW wręczali swoim wójtom, burmistrzom i prezydentom miast ----- i co z nich nam mieszkańcom z tego pozostało ???. Mówiono wówczas, że mamy " TEKTUROWE PAŃSTWO" co jak widać nadal się to potwierdza !!!!!!. Rządzący jakoby mieli nas - SUWERENA za analfabetów pokazując się na TLE KARTONIKÓW z podaną KWOTĄ, bowiem ciemny lud jest tak ciemny, że bez wizualizacji tej kwoty nie pojmie ile to jest 5, 10, 20 tysięcy - milionów złotych !!!!!!!. TRZEBA mu podstawić pod nos KARTONIKI z napisaną kwotą - to takie sprytne i pijarowskie !!!!!. Przypomina mi to lata szkolne 1 klasy podstawowej jak nas Pani Uczycielka uczyła liczb i dodawania !!!!!!!. Czyli wracamy się intelektualnie do rozumowania dziecka !!!!!!!!.

avatar
~Jerzy
22.04.2021 15:33

Oczywiście cieszę się. Natomiast zastanawiam się, jak ma się ta inwestycja (a ściślej mówiąc jej aspekt rowerowy) do ścieżki rowerowej, która ma biec z Łysin, przez Stare Strącze do Sławy w miejsce starych torów kolejowych: przecież między Starym Strączem a Sławą była stacja Lipinki, tak więc wychodzi na to, że ze Sławy do Lipinek będą dwie ścieżki rowerowe.:)

avatar
~do Jerzy
22.04.2021 19:20

Wychodzi na to Jerzy-ku, że masz zaległości z nauki czytania ze zrozumieniem.

avatar
~Gekon
22.04.2021 16:12

No to HONOROWE OBYWATELSTWO WSCHOWY i SZLICHTYNGOWEJ należy się twórcy sukcesu! Panie Pośle Marku Ast Gratuluje! Panie Burmistrzu, Pani Burmistrz szykujcie odpowiednie uchwały, szarfy, medale!

avatar
~Hi,Ha,...Hi,Ha...!!!!
23.04.2021 09:02

"Gekon"..... a ty szykuj pierś za nadmiar wazeliny "państwa z dykty" !!!!!. To jest przyszłość na kolejne ok, dwa lata tej pisowskiej propagandy ukazywania sią co raz to nowych tego typu kartoników i SESJI, a la pokazówek przedwyborczych tej formacji. Pytanie; - jak to możliwe, że w powiecie Wschowskim trwa koalicja pis + PSL ????, - czy ci ludzie nie mają nad sobą zwierzchnictwa swojej władzy Centralnej Komitetu Krajowego PSL, który jest w OPOZYCJI do całego pisu+Ziobro+Gowin ????, - jak ci lokalni ludzie z PSL mogą sobie spojrzeć w oczy & własne lustro ???. - gdzie ich osobiste poczucie godności wobec swoich wyborców nie mówiąc o tych paniach w radzie Powiatu, które swoja osobą przypieczętowały to "KRASJIWĄ" koalicję ????. Narka!!!!! - gratuluję im wszystkim i tym z PSLU i tym panią dobrego samopoczucia i czekamy na następne wybory !!!!!. Łatwo dzielić i rozdawać SZMAL SUWERENA , a la SYNDROM " Fałszywego Świętego Mikołaja " !!!!!.

avatar
~Zapomnieli
22.04.2021 19:50

A co z drogą wschowa -sława?

avatar
~hahaha
22.04.2021 20:53

Pytaj Antkowiaka.

avatar
~ela
22.04.2021 21:55

A co ze ścieżką rowerową Wschowa -Lgiń 1 wioska w powiecie turystyczna a tak zaniedbana wstyd,nawet porządnych chodników nie ma!!!

avatar
~Autor1
23.04.2021 08:13

To zadanie gminy. Burmistrz po raz kolejny nic nie załatwił

avatar
~Jasne
25.04.2021 08:46

Od kiedy budowa infrastruktury prze drogach wojewódzkich to zadanie burmistrza? Może starosta powinien też się zaangażować?

avatar
~Urszula Chudak
23.04.2021 09:17

Tytuł artykułu zdecydowanie na wyrost. Owszem dofinansowanie ogromne, skorzystają mieszkańcy powiatu - ale ze spektakularnym sukcesem, nie ma to wiele wspólnego. Po prostu, partia rządząca daje swoim. Tak się dzieje w całym kraju, w myśl zasady "kto nie z nami, ten przeciw nam". Jest to o tyle smutne, że wydawane są w ten sposób nie partyjne, a nas wszystkich pieniądze. Dla mnie prawdziwym sukcesem Pana Starosty byłyby np. starania o rozszerzenie wachlarza usług naszego szpitala. Nie mamy pediatrii, okulisty czy położnictwa. Dla mnie sukcesem Pana Starosty, byłoby przekonanie jakiegoś okolicznego [z Leszna, Nowej Soli] prywatnego podmiotu leczniczego, do uruchomienia działalności we Wschowie. Proszę mi wierzyć, nie jest to nie możliwe! Lubuska prasa informuje o takich działaniach. Takich przykładów znalazłoby się więcej. Dziwię się też powiatowym radnym, wybranym z naszej gminy, że nie pilnują naszych interesów. Po to tam są! Ile było z ich strony interpelacji, pytań np. do Posła Asta? Wszak o nieocenionym jego wsparciu, mówi Pan Starosta. W tym miejscu przypomina mi się taka sytuacja. W trakcie ostatnich wyborów do Sejmu, byłam członkiem jednej z komisji na terenie naszego miasta. Wiecie Państwo kto w niej zdecydowanie wygrał? Pan Poseł Ast. Tak też było w innych komisjach. Tak głosowali mieszkańcy naszej gminy, którzy dzisiaj mają prawo oczekiwać tego "nieocenionego wsparcia". To nie burmistrz Antkowiak byłby jego beneficjentem - a my, mieszkańcy. Takiego lobbowania oczekiwałabym również ze strony gminnych radnych, ściśle współpracujących z naszym parlamentarzystą. I to byłby Wasz sukces drodzy państwo. Bo dzielić gotowe - to żadna sztuka!

avatar
~xyz
23.04.2021 10:44

NAJWIĘKSZYM BŁĘDEM BYŁA PRYWATYZACJA SZPITALA. PRYWATNY UTRZYMUJE TYLKO TE USŁUGI, KTÓRE DAJĄ KASĘ. WIĘKSZOŚĆ SZPITALI, KTÓRE PROWADZĄ POWIATY W NASZYM REGIONIE ROZWIJA SIĘ (BO POWIATY W NIE INWESTUJĄ). UPADEK SZPITALA WE WSCHOWIE ROZPOCZĄŁ SIĘ, KIEDY W ZIELONEJ GÓRZE POWSTAŁ NA UNIWERSYTECIE KIERUNEK LEKARSKI. MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA I NFZ CAŁĄ KASĘ ŁADUJĄ W TO PRZEDSIĘWZIĘCIE. A WSCHOWĘ MAJĄ W 4D. I PO CO NAM BYŁO TO ZIELONOGÓRSKIE I TEN CAŁY POWIAT.

avatar
~xyz do U.CH.
23.04.2021 19:07

brak słów...................żenada....i szkoda słów....

avatar
~Do Pani U.Chudak
24.04.2021 21:54

Bardzo rzeczowy i mądry komentarz, żeby tylko inni potrafili zrozumieć. Zgadzam się w każdym aspekcie.

avatar
~do xyz
23.04.2021 21:12

ależ rozbudowany jest twój komentarz, ile rzeczowych argumentów przeciw, aż chce się czytać. A poważnie to bardzo chętnie czytam komentarze Chudakowej, przynajmniej są o czymś.

avatar
~elektryk
24.04.2021 22:51

Mamy posła a zakres szczepień najgorszy w Polsce. Powiat ma 7 punktów szczepień a niech pan starosta sprawdzi jak przebiega szczepienie w poszczególnych punktach. No to dopiero będzie zdziwienie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl