TworzymyGłos Regionu

Gmina Szlichtyngowa: Zakończono budowę oświetlenia ulicznego i stacji naprawy rowerów

Środa, 17 maja 2023 o 13:30, aktualizacja Środa, 17 maja 2023 o 14:13, autor: 4
Gmina Szlichtyngowa: Zakończono budowę oświetlenia ulicznego i stacji naprawy rowerów

Zakończono długo oczekiwane prace budowlane, które przyniosą mieszkańcom miejscowości Szlichtyngowa, Gola i Jędrzychowice nowe miejsca rekreacji. Inwestycja obejmowała budowę oświetlenia ulicznego oraz samoobsługowych stacji naprawy rowerów. Realizacja tego zadania umożliwiła stworzenie nowych przestrzeni, które zachęcają do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Nowe miejsca dla mieszkańców

Wykonane prace mają istotne znaczenie dla społeczności lokalnej. Budowa stacji naprawy rowerów oraz oświetlenia ulicznego stworzyła dogodne warunki do codziennego aktywnego trybu życia. Mieszkańcy teraz mają łatwy dostęp do stacji, gdzie mogą naprawiać swoje rowery oraz korzystać z niezbędnych narzędzi. Ponadto, nowe oświetlenie uliczne poprawi bezpieczeństwo na ulicach, zapewniając odpowiednie warunki oświetleniowe w godzinach wieczornych.

Budowa stacji naprawy

W ramach zadania zbudowano samoobsługowe stacje naprawy rowerów w trzech lokalizacjach. Każda ze stacji została wyposażona w niezbędne narzędzia umożliwiające podwieszenie roweru i wykonanie podstawowych napraw. Przy stacjach dostępna jest pompka, która umożliwia napompowanie opony czy piłki, a także klucze do naprawy roweru. Dzięki specjalnym uchwytom można bezpiecznie zawiesić rower podczas wykonywania napraw. Stacje naprawy rowerów stanowią wygodne i praktyczne rozwiązanie dla miłośników dwóch kółek.

Oświetlenie uliczne

W ramach inwestycji wybudowano nowe linie kablowe oświetlenia ulicznego oraz zamontowano oprawy typu LED. Nowe oświetlenie zapewniające energooszczędne i skuteczne oświetlenie zostało zainstalowane w trzech miejscowościach. W Szlichtyngowej postawiono 3 słupy oświetleniowe przy ulicy św. Jana Pawła II. Natomiast w Goli, wzdłuż drogi gminnej nr 005831F, zamontowano 4 słupy oświetleniowe. W Jędrzychowicach, przy drodze gminnej prowadzącej do posesji nr 22, ustawiono 3 słupy oświetleniowe. Nowe oświetlenie uliczne przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa oraz estetyki tych obszarów.

Zaangażowane strony

W odbiorze końcowym inwestycji uczestniczyli liczni przedstawiciele społeczności lokalnej. Wśród nich byli pracownicy Urzędu Miasta, przedstawiciel wykonawcy, inspektorzy nadzoru oraz radni Rady Miejskiej Szlichtyngowa: Anna Zaleska, Krystian Śladewski, Grzegorz Wiliński, Wojciech Krygier i Waldemar Rodak. Ich wspólna praca przyczyniła się do skutecznego zakończenia inwestycji.

Koszt inwestycji

Całkowity koszt realizacji zadania wynosił 178 500,00 zł. Gmina Szlichtyngowa otrzymała dofinansowanie w wysokości 103 503,00 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Realizacją inwestycji zajęła się firma Usługi Elektromonterskie Michał Kuśnierek z siedzibą w Zbarzewie. Dzięki temu wsparciu finansowemu możliwe było zrealizowanie projektu, który przyniesie liczne korzyści społeczności lokalnej.

Źródło/foto: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Mieszkaniec
17.05.2023 22:08

Stacja naprawy...? 2 śrubokręty , kilka imbusów i pompka a cena jak za wyposażenie profesjonalnego serwisu rowerowego...

avatar
~Ja
18.05.2023 20:18

3 słupy a oficieli dziesiątki.

avatar
~"bezużyteczne ławeczki"
21.05.2023 12:31

Cyt. - "..... nowe miejsca rekreacji" - Ja nie jadę na przejażdżkę po to, aby brudnymi kluczami się po łokieć uwalać. Jak się zepsuje to telefon po męża. 178 tys w błoto poszło. Musi nastąpić zmiana władzy aby nasze trudno zarobione podatki szły na rzeczywiste potrzeby . Potańcówek wioskowy też nam nie trzeba . Naprawcie tylko drogi i zlikwidujcie absurdalne prawo i administracyjnie niepotrzebne powiaty a z resztą sami się uporamy.

avatar
~NIE+oczekiwane-
22.05.2023 14:59

Kto powiedział ,że to coś co nazywacie ławeczkami ktoś na nie czekał ?. Kpina z Naszego lokalnego społeczeństwa !. Kpina z bezmyślnego wydawania naszych publicznych pieniędzy na cos co śmiało mozna nazwać " b. użyteczny bubel". koniec kropka w tym temacie !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl