TERAZ18°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

W Szlichtyngowej, Goli i Jędrzychowicach powstaną

śr., 15 lutego 2023 16:52

Budowa stacji naprawy rowerów wraz z ławką i dodatkowymi stojakami na 6 rowerów to jedno z zadań, które zostanie zrealizowane w gminie Szlichtyngowa. Umowę na jego realizację podpisali Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Jolanta Wielgus oraz Skarbnik Gminy, Dorota Raczycka z firmą Usługi Elektromonterskie Michał Kuśnierek z siedzibą w Zbarzewie. Inwestycja ma na celu poprawę infrastruktury rekreacyjnej na terenie gminy.

W ramach projektu powstaną trzy lokalizacje stacji naprawy rowerów: w Szlichtyngowej, Goli oraz Jędrzychowicach. W Szlichtyngowie na ul. Jana Pawła II na działkach nr 278/3 i 355 oraz w Jędrzychowicach, w pasie drogi gminnej prowadzącej do posesji nr 22 na działce nr 544 powstaną po trzy punkty oświetleniowe, a w Goli cztery, które będą posiadać oprawy oświetleniowe typu LED.

Inwestycja ma na celu wybudowanie stacji naprawy rowerów, której elementami będą ławka oraz stojaki na 6 rowerów. Teren wokół stacji zostanie utwardzony kostką betonową wraz z obrzeżami. W ramach projektu zostanie również wykonane oświetlenie uliczne.

Wartość zadania wynosi 178.500,00 zł, z czego 103.503,00 zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Na realizację projektu przeznaczonych zostanie 3 miesiące od dnia podpisania umowy.

W podpisaniu umowy na realizację projektu uczestniczyli radni Rady Miejskiej Szlichtyngowa: Anna Zalewska, Wojciech Krygier, Grzegorz Wiliński, Krystian Śladewski oraz sołtys wsi Gola, Aneta Grześkowiak.

Źródło/foto: szlichtyngowa.pl

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 5

    reklama

    Dla Ciebie

    18°C

    Pogoda

    Kontakt

    Nekrologi