TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Szlichtyngowa: Jednostki OSP z dofinansowaniami w ramach „Małego Strażaka”

Piątek, 12 maja 2023 o 13:08, autor: 1
Gmina Szlichtyngowa: Jednostki OSP z dofinansowaniami w ramach „Małego Strażaka”

W dniu 10 maja br. prezesi z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy, tj. OSP Gola, OSP Stare Drzewce, OSP Szlichtyngowa i OSP Wyszanów otrzymali potwierdzenie uzyskania dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych (Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, tzw. "Mały Strażak".

Jednostki OSP pozyskały 18.000,00 zł, co stanowi 90% wartości realizacji zadania. Wkład własny w wysokości 2.000,00 zł dla każdej z wymienionych jednostek OSP zostanie sfinansowany z budżetu gminy Szlichtyngowa.

Dofinansowanie ze środków zewnętrznych

Doposażenie jednostek OSP było możliwe dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. To istotne dofinansowanie umożliwiło zakup specjalistycznego sprzętu ochrony osobistej dla strażaków.

Cele programu

Głównym celem Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych jest podniesienie gotowości bojowej lokalnych jednostek OSP poprzez dostarczenie im niezbędnego sprzętu. Dzięki tym inwestycjom strażacy będą lepiej przygotowani do działań ratowniczych i ochrony mieszkańców.

Gratulacje dla jednostek OSP

Włodarze Gminy Szlichtyngowa składają serdeczne gratulacje prezesom Jednostek OSP Gola, OSP Wyszanów, OSP Szlichtyngowa i OSP Stare Drzewce z powodu pozyskania kolejnych dofinansowań ze środków zewnętrznych na swoją działalność. Jest to dowód na systematyczne dążenie tych jednostek do podnoszenia swojej gotowości operacyjnej oraz zaangażowania w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

W ramach tych dofinansowań strażacy będą mogli zakupić nowoczesny sprzęt, który pozwoli im skuteczniej działać w przypadku zagrożeń. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli czuć się bezpieczniej, mając świadomość, że ich lokalne jednostki OSP są odpowiednio wyposażone.

Źródło: szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Hmm
12.05.2023 21:21

OSP w Starych Drzewcach? Kasa na sprzęt? Po co? Jak i tak nie wyjeżdżają do pożarów. Kolejny wał możnowładców z jedynej słusznej

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl