TworzymyGłos Regionu

Gmina rozpoczyna współpracę z pszczelarzami

Piątek, 16 września 2022 o 13:20, aktualizacja Piątek, 16 września 2022 o 13:29, autor: 8 628
Gmina rozpoczyna współpracę z pszczelarzami

W Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa prezes Koła Pszczelarzy we Wschowie podpisał z burmistrzem Konradem Antkowiakiem porozumienie o współpracy.

O wadze pszczół dla całego ekosystemu wciąż trzeba przypominać i informować. Dlatego Gmina Wschowa wraz z Kołem Pszczelarzy we Wschowie rozpoczyna współpracę.

- Wraz z Andrzejem Kopczyńskim, prezesem wschowskiego koła, podpisaliśmy porozumienie o nawiązaniu współpracy na rzecz promocji wyrobów pszczelarskich i roli pszczół. Wyroby będą np. opatrzone logotypami Wschowy. Ponadto na mocy porozumienia w przestrzenni starego miasta pojawią się ule pszczele – przedstawia burmistrz Konrad Antkowiak. - Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, jak wiele zależy od tych małych zwierząt, które niezbędne są do rozwoju roślin. Mam nadzieję, że uda nam się podnosić w społeczeństwie świadomość o znaczeniu pszczół w przyrodzie. Już niebawem zaprezentujemy zamontowane ule, a teraz może Państwo mają pomysł, jakie miejsce w mieście będzie dla nich najlepsze?

(UMiG Wschowa) 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
16.09.2022 14:00

Bardzo cenna inicjatywa. Pierwsza promocja [czyt. degustacja] wschowskiego miodu już jutro, na Kongresie Kobiet. Wiadomo, że w naszym województwie bierze swój początek "Lubuski szlak wina i miodu". Co prawda od Nowej Soli, ale co szkodzi by go wydłużyć? Nie wiem jak to wygląda od strony formalnej - ale mentalnie jak najbardziej. Miód mamy, wino z winogron również. Więc części składowe "Szlaku" już są!

avatar
~Poparzony władzą
16.09.2022 14:08

Burmistrz konsekwentnie dociera do nowych grup potencjalnych wyborców. Sprytnie :) Drżyjcie przyszli kandydaci na to stanowisko. Nie będzie kto miał na was głosować. Obstawiam, że kolejnym krokiem Burmistrza będzie jakiś ukłon w stronę młodych ludzi... Brawo !

avatar
~autor
16.09.2022 14:20

warto pomyśleć o nasadzeniach drzew i krzewów miododajnych przy wycinkach starych!!!

avatar
~autor
16.09.2022 14:21

można pomyśleć o nasadzeniach które nie będą kolidowały z ruchem lub budynkami w miejscach dziś zaniedbanych np. krzewy w fosie przy murach miejskich! oraz na terenach wiejskich gdzie brak pomysłu jak je zagospodarować!

avatar
~obserwator
16.09.2022 14:28

Pomysły na miejsce w mieście na ustawianie pasieki: teren przy sali sportowej CKiR, Łąka przy stadionie CKiR ze względu na ogrody działkowe i zapylanie upraw, Miejsce po dawnej miejskiej fosie przy Muzeum Ziemi Wschowskiej - Rezydencja Jezuitów , park Herbergera, świetlica przy prokuraturze na garbarskiej, tereny zielone przy Hospicjum Stacjonarnym, teren paku w Lapidarium Rzeźby Nagrobnej i wiele innych miejsc.

avatar
~X
16.09.2022 19:57

Panie Burmistrzu musi Pan uważać :)

avatar
~Reni
16.09.2022 21:11

Czy ktoś wie ,kiedy postawią z inicjatywy Pana Burmistrza nowoczesne WC o których kiedyś pisano?

avatar
~Lokator
18.09.2022 12:14

Japa wszędzie się wepcha

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl