TworzymyGłos Regionu

Gmina odwołuje się od wyroku Sądu Rejonowego we Wschowie

Wtorek, 30 sierpnia 2016 o 16:34, aktualizacja Piątek, 02 września 2016 o 10:00, autor: 60 4248
Gmina odwołuje się od wyroku Sądu Rejonowego we Wschowie

Gmina odwołała się od wyroku Sądu Rejonowego we Wschowie, który 20 lipca tego roku uniewinnił Krzysztofa Grabkę w związku z umorzeniem podatku lokalnemu przedsiębiorcy z Osowej Sieni. Były burmistrz komentując ten fakt przyznaje, że liczył na trzeźwą ocenę sytuacji prawnej przez panią burmistrz i rezygnację z dalszego postępowania sądowego.

Przypomnijmy, że dwukrotnie Prokuratura w Nowej Soli umarzała dochodzenie w tej sprawie, uznając, że były burmistrz działał zgodnie z obowiązującym prawem. W lipcu Sąd Rejonowy we Wschowie również uznał, że zarzuty stawiane przez gminę są bezzasadne.

- Podtrzymuję to, co powiedziałem po ogłoszeniu wyroku przez Sąd Rejonowy we Wschowie - mówi Krzysztof Grabka - na tym etapie w decyzji gminy nie widzę troski o praworządność, upatruję w tym próbę zdyskredytowania mojej osoby.  

Jak mówi były burmistrz w dotychczasowych postępowaniach sądowych ani razu gmina nie rezygnowała z możliwości odwołania się od wyroku sądu, więc można było przypuszczać, że i w tej sprawie postąpi podobnie. 

Warto też dodać, że Sąd Rejonowy rozstrzygnie, czy apelacja spełnia wymogi formalne i merytoryczne, jeżeli tak, to sprawę przekaże Sądowi Okręgowemu w Zielonej Górze.

(rak)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (60)

avatar

avatar
~Xyz
30.08.2016 17:03

Porażka. Burmidtrz Grabka jaki był taki był można się z nim nie zgadzać ale jak długo można szargać człowieka dla chorej zemsty.

avatar
~ext7
30.08.2016 17:22

Nooo..NIE!!! Nogi i ręce opadają....Przecież nie trzeba być prawnikiem, żeby wiedzieć jaki będzie skutek tego bezmyślnego odwołania...Zna ktoś może (z imienia i nazwiska)autora tego KURIOZALNEGO pomysłu???? Ja nie mam najlepszego zdania o ludziach WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI w R.P, ale wierzę, że choć niewielka grupa sędziów ,prokuratorów ,to ludzie UCZCIWI i PRZYZWOICI!!!

avatar
~Adaś
30.08.2016 17:35

Jeszcze do dzisiaj byłbym skłonny wiele napisać dobrego o naszej p. burmistrz, teraz już NIE ! Zawsze pisałem że ma zły charakter, jestem zdziwiony jak człowiek który nie kocha ludzi mógł być belfrem ? Mógłby jeszcze teraz wiele napisać ale muszę ochłonąć , ....muszę obróci swoją czaszkę do tego nurtu myślenia aby pomiarkować co nimi kieruje, ........ muszę napić. Do jutra. Adaś

avatar
~Adaś do ext7
30.08.2016 18:01

Uważaj na stopy, ...... kiedyś trzymałem głupotę w rękach i upuściłem, prosto na nogi ! Nie to szlach trafi jak mnie bolało , przez tydzień nie mogłem chodzić ........... po piwo ! Adaś

avatar
~:(
30.08.2016 18:06

Czy w Sądach nie mają jeszcze alergii na Wrocławskie pozwy? Czy pani Burmistrz ma aż takie klapki na oczach i uszach? Może czas zmienić doradzców dla swojego i naszego dobra? Ciekawe ile spraw będzie po rządach obecnych Burmistrzów? Tylko kto odpowie? Nie wrocławska kancelaria i nie nadburmistrz! Pani Burmistrz?

avatar
~buc
30.08.2016 18:15

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tą zemstą? Z jakiego powodu?

avatar
~stary rower
30.08.2016 18:26

Czy gmine i miasto na to qrwa stać?!!!!! Kase na dodacje otwarcia działąlności niech oddadzą i zaczną pieniądze wpływać do kasy miasta bo jak na razie to większość spraw przegrali!!!!!!

avatar
~ext7
30.08.2016 19:35

Ad "Adaś" Adam, ale po co głupotę chwytać w dłonie?? Przecież powszechnie wiadomo ,że CIĘŻKA ona jest i jak spadnie w dół, a nie daj BOŻE na stopy ,to boleść będzie nieznośna.. Panie Kolego ,to zdarzyć się każdemu może ,zwłaszcza wtedy gdy ma „rozrywkowe” popołudnie. Pozdrawiając ,miłej zabawy życzę!!!

avatar
~cala wschowa
30.08.2016 19:38

Wstyd po prostu Wstyd żadnej moralności sumienia tylko zemsta kłamstwa oszczerstwa pomówienia TAk PANI DANUTO JESZCZE TYLKO 2 lata i MIESZKAŃCY GMINY PODZIĘKUJĄ pani TO JUŻ jest koniec tej władzy ludzie mają już dość pani, (...) nadburmistrza i waszych radnych jesteście JEDNO WIELKIE ZERO NIE WIEM JAK zlym trzeba byc czlowiekiem i miedz tyle nienawisci w sobie zeby takie rzeczy robic mowi pani na GRABKE ale prawda jest taka ze pan GRABKA BYL burmistrzem 12 lat a pani bedzie tylko 4 lata i jest pani najgorszym burmistrzem brak slow pani jedynie nadaje sie do kabaretu ani wiedzy nawet nie umie pani sie wypowiedziec brak zasad nie wiem jak taka osoba moze reprezentowac gmine

avatar
~Janka
30.08.2016 19:56

I tu jest duże pole do popisu dla następcy który wygra przyszłe wybory . Nękać jak się da , niech zażyją tych dobroci obecni " włodarze " . Zawsze mówiłam im głupsi i zakompleksieni tym prymityw wychodzi na zewnątrz i słoma w butach również .

avatar
~ako
30.08.2016 20:05

gmina tylko zostanie obciążona kosztami zastępstwa procesowego przy wyroku utrzymującym w mocy wyrok I instancji, żenada. czysta zemsta

avatar
~zimny chirurg
30.08.2016 20:42

Tu zamiast zatrudniać wysokopłatną kancelarię z Wrocławia należy zatrudnić zespół lekarzy którzy skutecznie wyleczą naszą władzę z tych ich dolegliwości i urojeń .

avatar
~cecece
30.08.2016 20:42

Działanie zgodne z obowiązującym prawem, a moralność, to dwie rożne rzeczy. należy zastanowić się, czy miasto i gminę W. było stać na umarzanie podatku na korzyść, o ile mi wiadomo, bogatej firmy. Burmistrz zapewne może umorzyć podatek każdemu, ale dlaczego akurat tej firmie X? jeśli obecna władza odwołuje się od wyroku sądu, to zarzuca byłemu być może przede wszystkim brak uzasadnionych przesłanek do takiej decyzji. To nazywa się "niegospodarność". A potem inni biadolą, ze nie ma pieniędzy w kasie miejskiej. W sądzie niekoniecznie zawsze wygrywa "sprawiedliwość".

avatar
~ktos
30.08.2016 20:43

No tak wystarczy spojrzeć na twarz pani burmistrz...buta buta buta...zarozumialosc itd.

avatar
~cala wschowa do cecece
30.08.2016 21:00

dzialanie zgodne z obowiazujacym prawem pisze pani a to ze 2 razy prokuratura umozyla postepowanie w tej sprawie to nic dla pani nie znaczy czyli nie ma sprawiedliwosci dla was bo przegraliscie nawet sadow nie uznajecie tylko wy jestescie najlepsi ale obluda

avatar
~do całej Wschowy
30.08.2016 21:02

To co zostało napisane w tym komentarzu w 100% można przenieść do Szlichtyngowej tylko nie Danka a Elka. Dwie zawistne baby, które na wszystkich gremiach publicznie oczerniają tego człowieka.

avatar
~do cecece
30.08.2016 21:07

A wydawanie dziesiątek tysięcy na odszkodowania, koszty sądowe i adwokatów w przegranych sprawach to jest moralne czy już nadaje się do sprawy karnej jako niegospodarność?

avatar
~ext7
30.08.2016 21:13

Ad "cała wschowa" Eeee...tam!!! Moralność, sumienie, to przecież w świecie tzw. polityki „SŁOWA NIEZNANE” Baaa.. ONI (tzw. politycy) nie znają znaczenia wielu więcej słów.!!! Ot... np. uczciwość, prawdomóność, rzetelność ,zwykła ludzka PRZYZWOITOŚĆ ,to dla nich ABSTRAKCJĄ jest!!!! Nooo... może BYĆ TEŻ TAK, że tak chcą??? Innymi słowy rżną GŁUPA!! Ale ELEKTORAT choć leniwy(jak nie przymierzając mój kocur HUGON, tak ,tak to ten sam co jak brzuszek ma pełny ,to w (...) ma cały świat, nawet armatni strzał nie podniesie jego leniwego zadka z kanapy) poruszy szare komórki i zrobi to co należy

avatar
~cala wschowa
30.08.2016 21:59

A jak wydaje sie duze pieniadze na smiecie w Telewicach przez wlasne bledy to czemu wladza nie zawiadomila sadow a jak prezes spolki kom zwalnia zarzad byly spolki i przegrywa wszystkie sprawy i placi odszkodowania wysokie to czemu pani burmistrz nie podaje do prokuratury zawiadomienia o popelnieniu niegospodarnosci jej kolezanki Przez 2 lata rzadow wiecej spraw przegraliscie niz grabka przez 12 lat jestescie ludzmi chorymi pelni nienawisci prawdziwi faryzeusze lubicie tylko pierwsze miejsca na ucztach i zeby ludzie was chwalili nie liczy sie dla was drugi czlowiek jestescie sami dla siebie partia wasza powinna nosic nazwe SPRAWIEDLIWI wsrod idiotow WY macie wiecej obludy w sobie niz cala gmina ludzi

avatar
~Mieszkaniec
30.08.2016 22:14

Danusia jeszcze mało problemów? jeszcze chcesz ciągnąć tą prostacką wojenkę? jak długo? jak wytrzyma to twój budżet ? przestań się kolegować z Elką bo ona tylko Cię targa po wszystkich Świętych a i tak wszyscy się śmieją , tyle masz pieniędzy na kilometrówkę ? czy musisz wydawać nasze pieniądze które są przeznaczone na inne cele,na cele bardziej pożyteczne! przemyśl kobieto co robisz i z kim walczysz bo i tak przegrasz!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl