TworzymyGłos Regionu

reklama

Ferie z historią w tle. Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza dzieci

Środa, 14 lutego 2024 o 14:11, autor: 0
Ferie z historią w tle. Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza dzieci

W Muzeum Ziemi Wschowskiej szykują się wyjątkowe atrakcje dla dzieci w wieku szkolnym. W dniach 21-23 lutego 2024 r. placówka przy Placu Farnym 3 zamieni się w edukacyjną arenę, gdzie najmłodsi będą mieli okazję przenieść się w czasie i przestrzeni, odkrywając tajemnice przeszłości.

Podróż w czasie do XIX wieku

Pierwszy dzień ferii w muzeum przeniesie uczestników do XIX-wieku. Dzieci dowiedzą się, jak żyło się w tamtych czasach, co pozwoli im lepiej zrozumieć historię i codzienność naszych przodków. „Przeniesiemy się w czasie do XIX wieku, pokażemy dzieciom jak żyło się we Wschowie oraz w XIX-wiecznym Londynie” - zapowiadają organizatorzy.

Tajemnice kapsuły czasu

Drugi dzień ferii zostanie poświęcony niedawnemu odkryciu najstarszej na świecie kapsuły czasu. Uczestnicy zajęć będą mieli niepowtarzalną okazję zgłębić historię kościoła farnego i samego znaleziska. Dodatkowo, dzieci będą miały szansę na stworzenie własnej kapsuły czasu, co z pewnością stanie się pamiątką na lata.

Spotkanie z pasją - polska elektronika XX wieku

Ostatni dzień ferii upłynie pod znakiem najnowszej wystawy muzeum - Polska elektronika w XX wieku. Spotkanie z kolekcjonerem Kubą Juskowiakiem obiecuje być fascynującą podróżą po świecie dawnych technologii i sprzętu elektronicznego. Kuba podzieli się z uczestnikami swoją pasją, opowiadając o historii i ewolucji elektroniki w Polsce.

Praktyczne informacje

Organizatorzy zaznaczają, że ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zalecają wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 65 540 16 40 lub bezpośrednio w siedzibie muzeum. Udział w zajęciach jest możliwy po wykupieniu biletu ulgowego dla dziecka w cenie 5 zł za każdy dzień zajęć.

Źródło: MZW

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl