TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Feng Shui a okna - jak je ze sobą pogodzić?

Sobota, 16 września 2023 o 16:26, autor: 0
Feng Shui a okna - jak je ze sobą pogodzić?

Feng Shui, czyli sztuka aranżacji przestrzeni wywodzi się ze starożytnych Chin, a jej głównym celem jest wprowadzenie harmonii do wnętrza. W praktyce przekłada się to na takie umiejscowienie wszystkim elementów wyposażenia, aby zapewniały one sprzyjający przepływ energii qi. To w jaki sposób umieszczone są w domu okna również ma spore znaczenie. Co warto wiedzieć na ten temat?

Okna a zasady Feng Shui - jak zadbać o sprzyjającą energię?

Chińska filozofia zakłada, że cenna energia qi wpływa do domu właśnie przez okna oraz drzwi. Te pierwsze powinny być umieszczone na takiej wysokości, aby każdy domownik mógł bez problemu obserwować niebo. Jeśli chodzi o kierunek, za najbardziej sprzyjający jest południowy oraz wschodni. Salon powinien być otwarty na południe, zaś sypialnia na południe lub wschód. Dopuszczalne jest skierowanie okien kuchennych na zachód, z uwagi na to, że pomieszczenie przypisuje się do ognia i potrzebne jest jego złagodzenie. Ogólnie jednak przyjmuje się, że północ i zachód to kierunki blokujące prawidłowy przepływ energii.

Okna nie powinny być montowane blisko krawędzi ściany. Kolejną kwestią jest kształt stolarki. Na zachowanie harmonii w największym stopniu wpływają wersje z zaokrągleniami. Prostokątne modele również są dobrym wyborem, gdyż przypisuje się im stabilność oraz równowagę.

Projektowanie okien według Feng Shui - dodatkowe informacje

Zgodnie z Feng Shui, znaczenie ma także kolor okien. Warto poszukiwać takich, które odpowiadają energii wody. Zalecane odcienie to czarny, niebieski oraz szary. Oprócz tego można zdecydować się na kolory ziemi, czyli brązowy, zielony czy beżowy. Bardzo ważny jest też materiał wykonania. Najlepszym wyborem będzie stolarka drewniana. Drewno ma zapewniać prawidłowy przepływ naturalnej energii, a oprócz tego zapewnia harmonię. Jest przy tym symbolem witalności i wzrostu. Osoby, które chciałyby w 100% dostosować się do zasad, powinny zdecydować się na okna otwierane na zewnątrz. Niestety obecnie można rzadko spotkać się z takimi modelami. Możliwość otwarcia na zewnątrz ma jednak symbolizować otwarcie na świat, które według Feng Shui zapewnia szczęście i bogactwo.

Wybierz dla siebie idealne okna! Eko-Okna - okna Poznań!

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl