W piątek 21 sierpnia o 18.00 w Kinie Żeglarz w Sławie odbędzie się spotkanie z Eweliną Klimko, autorką powieści „Córka Czarownicy”. Zaprasza dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku Tomasz Krzymiński, a pierwszych piętnaście osób wyjdzie z sali z egzemplarzem książki z dedykacją autorki.
„Córka Czarownicy” to wielowątkowa opowieść o kolejnych pokoleniach kobiet, których losy splata tajemnicza perła – symbol pamięci, prawdy i odwagi. Akcja prowadzi czytelnika od XVII-wiecznych procesów o czary aż po II wojnę światową.
Podczas spotkania będzie można poznać kulisy powstania książki, porozmawiać z autorką i dowiedzieć się, jak literacka fikcja splotła się z historią Sławy – bo szczególne miejsce w powieści zajmuje miejscowy pałac.
To nie przypadek. W czasie II wojny światowej pałac w Sławie był rezydencją związaną z Heinrichem Himmlerem, a przechowywano w nim dokumenty dotyczące procesów o czary. Kolekcja przetrwała wojnę i dziś znajduje się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu.
To kolejne spotkanie autorskie tego lata w Kinie Żeglarz osadzone w realiach Sławy. Trzy tygodnie wcześniej, tę samą salę odwiedził Jędrzej Pasierski z kryminałem „Jezioro lodu”, którego akcja toczy się nad Jeziorem Sławskim.
Komentarze 0