TworzymyGłos Regionu

Erasmus+ w SP1 we Wschowie (ZDJĘCIA)

Wtorek, 31 maja 2022 o 17:28, aktualizacja Wtorek, 31 maja 2022 o 17:34, autor: 0
Erasmus+ w SP1 we Wschowie (ZDJĘCIA)

Od ubiegłego roku nasza szkoła bierze udział w projekcie Erasmus+. Projekt nosi nazwę New Education Era of Digital Skills i zakłada współpracę ze szkołami w Portugalii, Hiszpanii, Rumunii oraz we Włoszech.

Do tej pory, ze względu na pandemię, uczestnicy projektu nie mogli spotkać się osobiście, ale w tym roku aktywność projektu została wznowiona ze względu na przywrócenie możliwości organizacji wymian szkolnych. Pierwsze spotkanie odbyło się we Włoszech w miejscowości Alba.

Szkołę reprezentowały pani Magdalena Golińska (koordynator projektu) oraz pani Małgorzata Rękoś. W czasie spotkania z nauczycielami ze szkół partnerskich zaplanowano i omówiono zadania niezbędne do realizacji projektu. Nauczycielki wzięły też udział w warsztatach z programowania, które okazały się niezwykle interesujące. Przygotowano szczegółowo zadania dla poszczególnych grup związane z kolejnym spotkaniem, ponieważ już pod koniec maja do Portugalii pojedzie pierwsza grupa uczniów wraz z nauczycielami.

(SP 1 we Wschowie)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl