TERAZ18°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Energetyki i e-papierosy to plaga wśród młodzieży

czw., 13 kwietnia 2023 18:29

W Szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie odbyły się warsztaty, które skupiały się na problematyce szkodliwości palenia e-papierosów oraz picia energetyków. Uczniowie klas VI, VII i VIII mieli okazję spotkać się z dr Przemysławem Januszem, specjalistą medycyny ratunkowej oraz pediatrą, który poprowadził spotkanie.

E-papierosy i energetyki

Celem warsztatów było przede wszystkim uświadomienie młodzieży szkodliwości wynikających z palenia e-papierosów i picia energetyków. E-papierosy to elektroniczne urządzenia, które służą do inhalacji nikotyny, a tym samym uzależnienia organizmu od niej. Niestety, młodzież często sięga po e-papierosy, uważając je za alternatywę dla tradycyjnych papierosów. Warto jednak pamiętać, że e-papierosy wcale nie są mniej szkodliwe dla zdrowia.

Kolejnym omawianym tematem były energetyki. Energetyki to napoje, które są bardzo popularne wśród młodzieży. Niestety, ich nadmierna konsumpcja może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak problemy z sercem, nadciśnienie tętnicze czy problemy ze snem. Składniki energetyków, takie jak kofeina czy tauryna, mogą również wpłynąć negatywnie na układ nerwowy, szczególnie u młodych ludzi.

Warsztaty w Szkole Podstawowej nr 2

Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie miało na celu nie tylko uświadomienie młodzieży szkodliwości palenia e-papierosów i picia energetyków, ale również zwrócenie uwagi na odpowiedzialność każdego z nas za własne zdrowie. Dzieciom i młodzieży należy przypominać o konsekwencjach, jakie niosą za sobą złe nawyki i uzależnienia.\

Źródło: SP2 we Wschowie

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 2

    reklama

    Dla Ciebie

    18°C

    Pogoda

    Kontakt

    Nekrologi