TworzymyGłos Regionu

reklama

Druhowie z OSP Wschowa mają nowy specjalistyczny sprzęt (FOTO)

Czwartek, 24 listopada 2022 o 10:35, autor: 1
Druhowie z OSP Wschowa mają nowy specjalistyczny sprzęt (FOTO)

Kamera termowizyjna FLIR K55 wraz z uchwytem - ładowarką samochodową znalazła się na wyposażeniu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej we Wschowie. Zakup był możliwy dzięki sponsorom oraz składkom członkowskim OSP.

OSP Wschowa:

Po wielomiesięcznych staraniach udało się nam zrealizować projekt zakupu kamery termowizyjnej FLIR K55 wraz z uchwytem- ładowarką samochodową. Całkowity koszt projektu wyniósł 37 700 zł, a jego realizacja możliwa była dzięki finansowemu wsparciu następujących ofiarodawców:

Fundacja KGHM Polska Miedź, Bank Spółdzielczy we Wschowie, Miasto i Gmina Wschowa , Nadleśnictwo Góra Śląska, Nadleśnictwo Włoszakowice, Lasy Państwowe oraz dzięki wkładowi własnemu jednostki pochodzącemu m. in. ze składek członków OSP Wschowa. Na zakup sprzętu przeznaczono również środki pochodzące od osoby skazanej, którą Sąd zobowiązał do zapłaty nawiązki na cel społeczny. Ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękujemy.

Za sprawną i rzetelną realizację zamówienia dziękujemy dostawcy sprzętu strefa998.pl Kamera termowizyjna to nowoczesne urządzenie służące do obrazowania rozkładu temperatur w środowisku pożaru. Dzięki zakupowi kamery znacznie podniesiony został potencjał ratowniczy naszej jednostki, a tym samym poprawi się skuteczność prowadzonych działań gaśniczych, w szczególności w zakresie szybkiej lokalizacji ognisk pożaru oraz osób poszkodowanych w zadymionych pomieszczeniach, a także szybkiego odnajdowania osób zaginionych na terenach otwartych. Ponadto znacznie skróci się czas prowadzonych działań gaśniczych, a tym samym szybciej będzie można przekazać miejsca zdarzenie dla użytkujących je osób oraz zmniejszone zostaną straty popożarowe.

Kamera termowizyjna znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach, w jakich może się znaleźć strażak, m.in.:.

• Widoczność nawet w gęstym dymie i ciemnych pomieszczeniach

• Ocena pożarowa miejsca akcji

• Pomiar temperatury - flashover, rozgorzenie, eliminacja samozapłonu

• Poszukiwanie zaginionych lub rannych osób

• Pomiary temperatury trudno dostępnych elementów obiektu, przewodów kominowych, kanałów wentylacyjnych, rozdzielni elektrycznych, instalacji, maszyn i urządzeń

• Lokalizacja źródeł ognia w wolnych przestrzeniach między stropami lub ścianami

• Kontrola temperatury schładzanych elementów budynku

• Dokumentacja przebiegu działań gaśniczych

• Lokalizacja wycieków gazów

• Kontrola pogorzeliska

Zakupiony sprzęt został umieszczony już w naszym samochodzie ratowniczo- gaśniczym i wykorzystany w prowadzonych działaniach gaśniczych.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Mieszkaniec Tomasz
24.11.2022 11:32

Rozpiera mnie duma gdy widzę jak ochotnicy z mojego miasta własnymi siłami uzbrajają się i doposażają w nowoczesny sprzęt. Gratulację dla całej ekipy! Jesteście najlepsi!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl